PROMOCJE

PORADNIA GASTROLOGICZNA W ŁODZI

Nasi gastrolodzy

Dr n. med. Bartosz Leśniowski


Specjalista chorób wewnętrznych i gastrologii

Czytaj o lekarzu

Dr n. med Bartosz Leśniowski ukończy Akademię Medyczną w 1998 roku. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy: „Ocena stężenia wybranych adipohormonów i cytoklin w ostrym zapaleniu trzustki ”. Równolegle specjalizował się z zakresu chorób wewnętrznych uzyskując tytuł specjalisty w 2011 roku. Aktualnie przygotowuje się do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu gastroenterologii.
Dr n. med Bartosz Leśniowski posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Od wielu lat pracuje w Pododdziale Gastrologicznym Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala im. M. Madurowicza w Łodzi oraz w Klinice Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala im. N. Barlickiego w Łodzi. Wcześniej pracował w Oddziale Chirurgii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych oraz rozdziałów podręczników dotyczących gastroenterologi. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.
Dr n. med Bartosz Leśniowski zajmuje się leczeniem: choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej, choroby Leśniowskiego-Crona, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, celiakii, zespołu jelita drażliwego, kamicy pęcherzyka żółciowego, żylaków przełyku, żylaków odbytu i innych chorób przewodu pokarmowego. Ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu gastroskopii i kolonoskopii.
Dr n. med Bartosz Leśniowski jest ekspertem kilku portali medycznych gdzie udziela wielu cennych porad pacjentom z chorobami przewodu pokarmowego:
http://wylecz.to/pl/eksperci/ekspert/lek-bartosz-lesniowski.html
http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=1288

Gastrologia

Gastrologia – dział medycyny, zajmujący się leczeniem chorób układu pokarmowego, a w szczególności chorób żołądka, przełyku, wątroby, trzustki, jelit i dróg zółciowych.

Kiedy warto udać się do gastrologa?

W dzisiejszym pościechu coraz rzadziej dbamy o prawidłowe odżywianie, co niestety przekłada się na "popularność" gastrologów.

Kiedy tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy gastryczne, nie warto czekać, lepiej jak najszybciej udać się do gastrologa. Nie zawsze muszą się z tym wiązać uciążliwe badania, czasem sam wywiad i dobrze dobrane leki są w stanie znacznie polepszyć nasz stan zdrowia.

Lepiej nie lekceważyć chorób układu pokarmowego

Zdarza się, że objawy, które początkowo wydają się niegroźnymi niestrawnościami, mogą być początkiem poważniejszego schorzenia np. nowotworów.

Dlatego lepiej nie bać się legend o nieprzyjemnych badaniach i badać się regularnie. Nie tylko poprawi to funkcjonowanie naszego układu pokarmowego, ale również podniesie nasz komfort życia, a czasem może nawet je uratować.

Partnerzy