PROMOCJE

PORADNIA ginekologiczna W ŁODZI

Nasi ginekolodzy

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska


Ginekolog - Położnik, Endokrynolog

Czytaj o lekarzu

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska - Jabłońska jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 1998 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ profilaktyki jodowej oraz lewoskrętnej tyroksyny na kliniczne i biochemiczne wskaźniki nadmiernej stymulacji tarczycy u kobiet ciężarnych i noworodków”. Dr n. med. Antonina Sobieszczańska - Jabłońska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Poradni Ginekologii Endokrynologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Jest ekspertem się w zakresie diagnostyki oraz nowoczesnych metod terapii zaburzeń miesiączkowania i niepłodności, menopauzy, antykoncepcji hormonalnej, leczenia torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zajmuje się prowadzeniem ciąży.

Lek. med Jarosław Krzyżanowski


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Lek. med Jarosław Krzyżanowski w 1978 roku ukończył Akademię Medyczną w Łodzi . W 1881 roku uzyskał II stopień specjalizacji z zakresu ginekologii i położnictwa. W latach 1994- 1995 odbył staże i szkolenia w ośrodkach Kaiser Permanente HMO w Pasadenie i Santa Monica (USA), oraz w ramach wymiany międzynarodowej HOPE Organization w ośrodkach w Millwood, Waszyngtonie (USA) i Karlowych Varach (Czechy). Lek. med Jarosław Krzyżanowski posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracował jako starszy asystent w Klinice Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu im. Heleny Wolf , a następnie Szpitalu im. Jordana w Łodzi, gdzie w latach 2004-2005 pełnił funkcję Z-cy Ordynatora. Ponadto pracuje w Irlandii w: EMC Health Care, Northwood Clinic i Family Clinic w Dublinie oraz w Dr Nawrot Orthosurgery Clinic w Cork, a także w New Park Clinic w Kilkenny. Lek. med Jarosław Krzyżanowski posiada popartą wieloletnim doświadczeniem, umiejętność wykonywania badań USG narządu rodnego, USG ciąży i USG piersi. W 1992 roku ukończył kurs USG 3 stopnia „Diagnostyczne i terapeutyczne możliwości dla ekspertów w dziedzinie położnictwa i ginekologii” pod patronatem prof. B.J. Hockeloer. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Zna biegle język angielski i rosyjski. Lek. med Jarosław Krzyżanowski zajmuje się w szczególności diagnostyką i leczeniem niepłodności, zaburzeń miesiączkowania, leczeniem endometriozy, menopauzy, prowadzeniem ciąży. Wykonuje różne zabiegi i operacje ginekologiczne.

dr n. med Artur Szpakowski


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM w Łodzi

Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa

Doktor nauk medycznych od 2000 roku

Asystent i adiunkt Katedry Położnictwa i Ginekologii WAM

Obecnie starszy asystent Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii

Onkologicznej ICZMP w Łodzi

DOROBEK NAUKOWY

Autor lub współautor ok 60 prac piśmiennictwo zagraniczne i krajowe

Nagroda I stopnia Rektora WAM za najlepszą rozprawę doktorską w roku

akademickim 2000-2001 : "Analiza wybranych parametrów immunologicznych u kobiet z poronieniami nawykowymi poddanych immunoterapii"

Promotor prof dr hab. med Andrzej Malinowski.

Prowadził zajęcia ze studentami medycyny (anglojęzycznymi) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE

-diagnostyka i leczenie zaburzeń rozrodu człowieka - alloimmunizacja

-diagnostyka hormonalna i immunologiczne par partnerskich

-diagnostyka czynnika męskiego i żeńskiego immunologia - genetyka

-przygotowanie par do in vitro lub po niepowodzeniach ciąży

-niepłodność (współpracuje z ośrodkami leczenia niepłodności Novum Wa-wa Gameta-Łódź)

-poronienia

-prowadzenie ciąży wysokiego ryzyka

-leczenie operacyjne laparoskopowe i klasyczne - torbiele jajników

-endometrioza, mięśniaki

-histeroskopia - patologia endometrium, polipy

-kolposkopia- patologia szyjki macicy

HOBBY

muzyka rockowa podróże

dr n. med Anita Szczerba


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.

Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem się w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

lek. med. Aleksandra Krokocka


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Lek med Aleksandra Krokocka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (wydział wojskowo-lekarski), specjalizuje się w położnictwie i ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Jest kierownikiem projektu badawczego w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - Udział wybranych metaloproteinaz i prolidazy w występowaniu zjawiska przedwczesnego pęknięcia błon płodowych u kobiet ciężarnych”.

Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Posiada certyfikat uczestnictwa w warsztatach kolposkopowych - „Diagnostyka i postępowanie ze zmianami w obrębie szyjki macicy. Uczestniczyła też w licznych kursach USG.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych.

Odbyła staż z zakresu ginekologii i położnictwa Hospital General Universitario Reina Sofía w Murcii w Hiszpanii oraz w Centro Hospitalar do Porto w Portugalii (stypendium IFMSA).

Zajmuje się m.in. prowadzeniem ciąży, niepłodnością, zaburzeniami miesiączkowania, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników. Wykonuje badania kolposkopowe.

lek med. Kamila Sobczuk


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Lek med. Kamila Sobczuk ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi w 2009 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu ginekologii i położnictwa w Klinice Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu ICZMP.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży potwierdzone certyfikatem USG PTG (Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego) i certyfikatem FMF (Fetal Medicine Fundation) do wykonywania badań prenatalnych.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. W najbliższym czasie będzie broniła tytułu doktora nauk medycznych na podstawie badań związanych z terapią wewnątrzmaciczną płodów.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Jest ekspertem się w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej.

lek. med. Barbara Wencka


Ginekolog-Położnik

Czytaj o lekarzu

Lek med. Barbara Wencka jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, posiada specjalizacje z ginekologii i położnictwa. Aktualnie rozpoczyna drugą specjalizację w dziedzinie endokrynologii.

Pracowała w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. M. Madurowicza w Łodzi.

Ukończyła Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.


Doktor Wencka przyjmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, zajmuje się również prowadzeniem ciąży. Udziela konsultacji, wykonuje badania USG oraz USG płodu, zakłada i zdejmuje wkładki domaciczne.

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.

Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

  • brak miesiączkowania, obfite miesiączki
  • stany zapalne pochwy
  • niepłodność
  • nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

  • Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
  • ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
  • badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
  • jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania

Procedury

Położnictwo

– Ciąża fizjologiczna

– Ciąża bliźniacza

– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)

Ginekologia

– Cytologia

– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE

– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu

– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne

– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)

– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania

– Hormonalna terapia zastępcza

Partnerzy