PROMOCJE

PORADNIA ginekologiczna W ŁODZI

Nasi ginekolodzy

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska


Ginekolog - Położnik, Endokrynolog

Czytaj o lekarzu

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska - Jabłońska jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 1998 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ profilaktyki jodowej oraz lewoskrętnej tyroksyny na kliniczne i biochemiczne wskaźniki nadmiernej stymulacji tarczycy u kobiet ciężarnych i noworodków”. Dr n. med. Antonina Sobieszczańska - Jabłońska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Poradni Ginekologii Endokrynologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Jest ekspertem się w zakresie diagnostyki oraz nowoczesnych metod terapii zaburzeń miesiączkowania i niepłodności, menopauzy, antykoncepcji hormonalnej, leczenia torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zajmuje się prowadzeniem ciąży.

Lek. med Jarosław Krzyżanowski


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Lek. med Jarosław Krzyżanowski w 1978 roku ukończył Akademię Medyczną w Łodzi . W 1881 roku uzyskał II stopień specjalizacji z zakresu ginekologii i położnictwa. W latach 1994- 1995 odbył staże i szkolenia w ośrodkach Kaiser Permanente HMO w Pasadenie i Santa Monica (USA), oraz w ramach wymiany międzynarodowej HOPE Organization w ośrodkach w Millwood, Waszyngtonie (USA) i Karlowych Varach (Czechy). Lek. med Jarosław Krzyżanowski posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracował jako starszy asystent w Klinice Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu im. Heleny Wolf , a następnie Szpitalu im. Jordana w Łodzi, gdzie w latach 2004-2005 pełnił funkcję Z-cy Ordynatora. Ponadto pracuje w Irlandii w: EMC Health Care, Northwood Clinic i Family Clinic w Dublinie oraz w Dr Nawrot Orthosurgery Clinic w Cork, a także w New Park Clinic w Kilkenny. Lek. med Jarosław Krzyżanowski posiada popartą wieloletnim doświadczeniem, umiejętność wykonywania badań USG narządu rodnego, USG ciąży i USG piersi. W 1992 roku ukończył kurs USG 3 stopnia „Diagnostyczne i terapeutyczne możliwości dla ekspertów w dziedzinie położnictwa i ginekologii” pod patronatem prof. B.J. Hockeloer. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Zna biegle język angielski i rosyjski. Lek. med Jarosław Krzyżanowski zajmuje się w szczególności diagnostyką i leczeniem niepłodności, zaburzeń miesiączkowania, leczeniem endometriozy, menopauzy, prowadzeniem ciąży. Wykonuje różne zabiegi i operacje ginekologiczne.

Lek. med Aleksandra Szcześniewska


Ginekolog

Czytaj o lekarzu

Lek. med Aleksandra Szcześniewska ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi . Aktualnie przygotowuje się do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu ginekologii i położnictwa.

Pani doktor posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Od wielu lat pracuje w Klinice Perinatologii i Ginekologii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a także w szpitalu Św. Zofii w Warszawie. Oprócz działalności klinicznej poświęca swój czas również na działalność naukową – aktualnie przygotowuje się do obrony tytułu doktora nauk medycznych.

Lek. med Aleksandra Szcześniewska posiada popartą wieloletnim doświadczeniem, umiejętność wykonywania badań USG narządu rodnego i USG ciąży. Ukończyła wiele kursów z tego zakresu m.in: Uroginekologia – Diagnostyka USG, Echokardiografia Płodu – kurs sekcji USG PTG, Kurs do Certyfikatu Badań Dopplerowskich Sekcji USG PTG, Kurs do Certyfikatu Badań Prenatalnych Sekcji USG PTG, Postępy w położnictwie i ginekologii: Praktyczne zastosowanie ultrasonografii w diagnostyce prenatalnej i dopplerowskiej, Diagnostyka USG w Gienkologii i Położnictwie. Teoria i Praktyka - Kurs PTG.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Wygłaszała także wykłady na zjazdach krajowych i zagranicznych m.in. na:17th FIGIJ World Congress in Pediatric and Adolescent Gynecology, Hongkong i V sympozjum „Postępy w położnictwie i ginekologii”. PTG, EBCOG.

Lek. med Aleksandra Szcześniewska zajmuje się prowadzeniem ciąży, diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, zakażeń narządu rodnego, endometriozy, menopauzy. Pomaga w doborze odpowiedniej metody antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej. Wykonuje różne zabiegi i operacje ginekologiczne.

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.

Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

  • brak miesiączkowania, obfite miesiączki
  • stany zapalne pochwy
  • niepłodność
  • nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

  • Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
  • ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
  • badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
  • jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania

Procedury

Położnictwo

– Ciąża fizjologiczna

– Ciąża bliźniacza

– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)

Ginekologia

– Cytologia

– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE

– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu

– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne

– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)

– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania

– Hormonalna terapia zastępcza

Partnerzy