PORADNIA GINEKOLOGICZNA W ŁODZI

Ginekolog Łódź 2018-02-15T11:42:52+00:00
Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Ginekolog – Położnik, Endokrynolog

Zapisz się

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 1998 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ profilaktyki jodowej oraz lewoskrętnej tyroksyny na kliniczne i biochemiczne wskaźniki nadmiernej stymulacji tarczycy u kobiet ciężarnych i noworodków”. Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Poradni Ginekologii Endokrynologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Jest ekspertem w zakresie diagnostyki oraz nowoczesnych metod terapii zaburzeń miesiączkowania i niepłodności, menopauzy, antykoncepcji hormonalnej, leczenia torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zajmuje się prowadzeniem ciąży.

dr n. med Artur Szpakowski

Ginekolog

Zapisz się

dr n. med. Artur Szpakowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM w Łodzi
Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa
Doktor nauk medycznych od 2000 roku
Asystent i adiunkt Katedry Położnictwa i Ginekologii WAM
Obecnie starszy asystent Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii
Onkologicznej ICZMP w Łodzi

DOROBEK NAUKOWY
Autor lub współautor ok 60 prac piśmiennictwo zagraniczne i krajowe
Nagroda I stopnia Rektora WAM za najlepszą rozprawę doktorską w roku
akademickim 2000-2001 : „Analiza wybranych parametrów immunologicznych u kobiet z poronieniami nawykowymi poddanych immunoterapii”
Promotor prof dr hab. med Andrzej Malinowski.
Prowadził zajęcia ze studentami medycyny (anglojęzycznymi) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE
-diagnostyka i leczenie zaburzeń rozrodu człowieka – alloimmunizacja
-diagnostyka hormonalna i immunologiczne par partnerskich
-diagnostyka czynnika męskiego i żeńskiego immunologia – genetyka
-przygotowanie par do in vitro lub po niepowodzeniach ciąży
-niepłodność (współpracuje z ośrodkami leczenia niepłodności Novum Wa-wa Gameta-Łódź)
-poronienia
-prowadzenie ciąży wysokiego ryzyka
-leczenie operacyjne laparoskopowe i klasyczne – torbiele jajników
-endometrioza, mięśniaki
-histeroskopia – patologia endometrium, polipy
-kolposkopia- patologia szyjki macicy

HOBBY
muzyka rockowa podróże

dr n. med Anita Szczerba

Ginekolog

Zapisz się

dr n. med. Anita Szczerba

Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.

Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

lek. med. Aleksandra Krokocka

Ginekolog

Zapisz się

lek. med. Aleksandra Krokocka

Lek med Aleksandra Krokocka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (wydział wojskowo-lekarski), specjalizuje się w położnictwie i ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Jest kierownikiem projektu badawczego w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi – „Udział wybranych metaloproteinaz i prolidazy w występowaniu zjawiska przedwczesnego pęknięcia błon płodowych u kobiet ciężarnych”.

Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Posiada certyfikat uczestnictwa w warsztatach kolposkopowych – „Diagnostyka i postępowanie ze zmianami w obrębie szyjki macicy.” Uczestniczyła też w licznych kursach USG.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych.

Odbyła staż z zakresu ginekologii i położnictwa Hospital General Universitario Reina Sofía w Murcii w Hiszpanii oraz w Centro Hospitalar do Porto w Portugalii (stypendium IFMSA).

Zajmuje się m.in. prowadzeniem ciąży, niepłodnością, zaburzeniami miesiączkowania, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników. Wykonuje badania kolposkopowe.

lek. med. Barbara Wencka

Ginekolog-Położnik

Zapisz się

lek. med. Barbara Wencka

Lek med. Barbara Wencka jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, posiada specjalizacje z ginekologii i położnictwa. Aktualnie rozpoczyna drugą specjalizację w dziedzinie endokrynologii.

Pracowała w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. M. Madurowicza w Łodzi.

Ukończyła Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Doktor Wencka przyjmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, zajmuje się również prowadzeniem ciąży. Udziela konsultacji, wykonuje badania USG oraz USG płodu, zakłada i zdejmuje wkładki domaciczne.

Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Ginekolog-Położnik

Zapisz się

Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska jest specjalistą ginekologii i położnictwa z wieloletnim stażem.
Od lat pracuje w Oddziale Patologii Ciąży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Pirogowa w Łodzi (dawniej Szpital im. M Madurowicza) także w Poradni Przyszpitalnej.

Przez wiele lat pracowała w Klinice Patologii Ciąży, Instytutu Ginekologii i Położnictwa UM w Lodzi.
Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych.
Zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem ciąży, niepłodnością, zaburzeniami miesiączkowania, leczeniem endometriozy i zespołu policystycznych jajników.
Wykonuje wykonuje USG ginekologiczne, USG ciąży.

Ginekologia Łódź poradnia

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.
Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

brak miesiączkowania, obfite miesiączki
stany zapalne pochwy
niepłodność
nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania
Procedury

Położnictwo
– Ciąża fizjologiczna
– Ciąża bliźniacza
– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)
Ginekologia
– Cytologia
– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE
– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV
– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu
– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne
– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)
– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania
– Hormonalna terapia zastępcza