PORADNIA INTERNISTYCZNA W ŁODZI

Internista Łódź 2018-02-15T11:40:49+00:00
Lek. med. Krystyna Lenartowicz-Korczak

Specjalista chrób wewnętrznych, Laryngolog

Zapisz się

Lek. med. Krystyna Lenartowicz-Korczak

Lek. med. Krystyna Lenartowicz-Korczak jest specjalistę chorób wewnętrznych i laryngologiem, z wieloletnim doświadczeniem. Od lat pracuje w Miejskiej Przychodni BATORY (dawniej Chrobrego ) w Łodzi. Biorąc udział w wielu konferencjach i kursach, poszerza stale swoją wiedzę.

Krystyna Lenartowicz-Korczak związana jest z pracą lekarza od ponad 34 lat. Ukończyła w 1981 Akademię Medyczną w Łodzi. Specjalizuje się w Laryngologii. Od lat pracuje nieprzerwalnie i sumiennie w zawodzie. Od 30 lat pracuje w podstawowej opiece zdrowotnej. Doświadczenie w zawodzie lekarza zdobyła zaczynając od pracy w Szpitalu im. Pirogowa, gdzie ukończyła specjalizację z Laryngologii. Równolegle rozpoczęła pracę, jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej ZOZ Łódź Widzew, gdzie od ponad 30 lat, spotkała się z szeregiem przeróżnych przypadków medycznych. Od 1992 pracowała spółdzielniach lekarzy specjalistów jako lekarz specjalista – Laryngolog. Potrafi celnie zdiagnozować chorobę, oraz dobrać odpowiednie i skuteczne metody leczenia. Nie zapominając o umiejętnym, indywidualnym i empatycznym podejściu do problemów i potrzeb pacjenta.

Dr n. med. Małgorzata Kuberska-Kędzierska

Diabetolog, Kardiolog, Internista

Zapisz się

Dr n. med. Małgorzata Kuberska-Kędzierska

Dr n. med. med. Małgorzata Kuberska-Kędzierska jest lekarzem z kilkudziesięcioletnim stażem pracy, specjalistą chorób wewnętrznych,diabetologii i kardiologii.

W 1991 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. Przez kilkanaście lat pracowała w oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala im. Madurowicza, a przez 2 lata sprawowała funkcję Zastępcy Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala im. Sonnenberga. Od 2004 r pracuje w Klinice Kardiologii Szpitala im. WAM.

W 2006 r obroniła pracę doktorską z zakresu kardiodiabetologii „Wartość prognostyczna zaburzeń metabolizmu glukozy w ocenie przebiegu ostrego zespołu wieńcowego”, z wynikiem bardzo dobrym.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu zjazdach, kongresach, szkoleniach i kursach.

Doktor jest bardzo empatyczna i stara się zawsze zajmować pacjentem w sposób holistyczny. Z tego powodu ukończyła czteroletnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Pisze aktualnie książkę o wpływie emocji na ciało.

Prywatnie jest mamą dorosłych syna i córki.

Interna

Interna – dziedzina medycyny obejmująca profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie chorób wewnętrznych, a także późniejszą rehabilitację i kontrolę stanu zdrowia. Internista / Lekarz ogólny diagnozuje oraz leczy wiele chorób m. In. związanych z układem krążenia, oddechowym, pokarmowym, odpornościowym, moczowym. Internista często jest pierwszą osobą podczas leczenia przewlekłych chorób takich jak:

  • miażdżyca
  • cukrzyca
  • choroby serca
  • astma
  • gruźlica
  • choroby tarczycy
  • nowotwory
  • osteoporoza
  • obrzęki

W celu ustalenia dalszego leczenia, Lekarz Internista może skierować na dodatkowe badania m.in. krwi, badanie EKG, zdjęcia rentgenowskie, badanie ECHO serca, tomografię komputerową, badanie USG, biopsję, testy wydzielania trzustkowego i żołądkowego.

MelissaMed radzi:

MelissaMed radzi

Nasi specjaliści z zakresu medycyny wewnętrznej fachowo doradzą oraz pokierują dalszym leczeniem.