PORADNIA ORTOPEDYCZNA W ŁODZI

Ortopeda Łódź 2018-04-25T22:51:24+00:00
Dr n. med Grzegorz Kubiak

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Zapisz się

Dr n. med Grzegorz Kubiak

Dr n. med Grzegorz Kubiak jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu z doświadczeniem w chirurgii urazowo-ortopedycznej. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów narządów ruchu. Szczególnie zainteresowany urazami sportowymi, leczeniem chorób i urazów kolan, barków, ręki, choroby zwyrodnieniowej oraz chorób przeciążeniowych i osteoporozy. Wykonuje zabiegi operacyjne (artroskopia, chirurgia ręki, zabiegi ambulatoryjne).

Posiada stopień doktora nauk medycznych – tematem jego przewodu doktorskiego było leczenie uszkodzeń łąkotek. Jest także autorem wielu prac naukowych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Odbył liczne kursy krajowe i zagraniczne z ortopedii, medycyny sportowej i rehabilitacji.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań USG narządu ruchu.

Dr n. med Grzegorz Kubiak pracuje w Klinice Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.

Szczególnym zainteresowaniem doktora jest leczenie: urazów kolan, barku, stawu skokowego oraz ręki, uszkodzeń łąkotkek i chrząstki stawowej, zespołu cieśni nadgarstka, palcy trzaskających, uszkodzeń ścięgien, urazów sportowych oraz urazów kostno-stawowych (skręcenia, złamania, zwichnięcia, uszkodzenia ścięgien, więzadeł oraz mięśni itp.), uszkodzeń pierścienia rotatorów, niestabilności stawu ramiennego, zespołów przeciążeniowych i urazów, choroby zwyrodnieniowej stawów, osteoporozy i wady postawy.

Zabiegi i operacje przeprowadzane w oddziałach szpitalnych:

Artroskopia stawu kolanowego- rekonstrukcje więzadeł, leczenie uszkodzeń łąkotek, rzepki, chrząstki stawowej itp.

Chirurgia ręki, rekonstrukcje ścięgien, operacje zespołu cieśni nadgarstka, palców trzaskających itp.

Artroskopia barku, biodra, stawu skokowego- szycie obrąbka, rekonstrukcja rotatorów.

Lek. med Jarosław Woźniak

Chirurg, Ortopeda – traumatolog

Zapisz się

Lek. med Jarosław Woźniak

Lek. med Jarosław Woźniak jest specjalistą chirurgiem ortopedą – traumatologiem. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów narządów ruchu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Lek. med Jarosław Woźniak pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w III Szpitalu Miejskim w Łodzi im. Jonshera w Łodzi, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne oraz NZOZ Centrum Medyczne Szpital Świętej Rodziny.
Lek. med Jarosław Woźniak

Ortopeda

Zapisz się

Lek. Mateusz Styk

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracownik Oddziału Ortopedii, gdzie na co dzień wykonuje zabiegi operacyjne. W kręgu jego szczególnych zainteresowań pozostaje medycyna sportowa, z naciskiem na profilaktykę urazów, szybkie uruchomienie i rehabilitację, jak najmniej inwazyjną medycynę naprawczą pozwalającą na sprawną rekonwalescencję. Posiada licencję PZPN.

Szlify w leczeniu urazów sportowych zdobywał współpracując z Reprezentacjami Polski w Piłce Nożnej, klubami piłkarskimi i siatkarskimi. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Dr n. med Rafał Kęska

Ortopeda

Zapisz się

Dr n. med Rafał Kęska

Dr n. med. Rafał Kęska specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Pracuje w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (CSK ) Centralnego Szpitala Klinicznego (CKD) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251. Wcześniej pracował w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. Z. Radlińskiego w Łodzi i Oddziałe Klinicznym Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Artroskopowej Stawu Kolanowego w Łodz przy ul. Drewnowska 75.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Zajmuje się ortopedią oraz traumatologią sportową, jak również wykonuje USG narządu ruchu, w tym badanie bioderek dziecięcych.

lek. Karolina Miodek

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

Zapisz się

Lek. Karolina Miodek

Specjalista ortopeda traumatolog, ortopeda dziecięcy

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki  oraz w trakcie dwuletniego stażu w zakresie chirurgii ogólnej. Posiada ukończony kurs ultrasonografii narządu ruchu z elementami reumatologii oraz kurs ultrasonografii stawów biodrowych u niemowląt. Na bieżąco poszerza swoja wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Znajomość języków obcych:  język angielski

Porady i leczenie w zakresie:
-wad postawy
-wad wrodzonych i nabytych
-schorzeń ortopedycznych wieku dziecięcego
-rozwojowej dysplazji stawów biodrowych u niemowląt
-zmian przeciążeniowych i pourazowych, zwichnięć, skręceń, złamań u dzieci i dorosłych
-choroby zwyrodnieniowej, neuropatii uciskowych, paluchów koślawych, zespołów bólowych kręgosłupa

Wykonuje
-konsultacje ortopedyczne u dzieci i dorosłych
-punkcje i iniekcje dostawowe
-usg narządu ruchu w tym usg stawów biodrowych u niemowląt

Ortopedia Łódź poradnia

Ortopedia

Ortopedia – dziedziny medycyny obejmująca diagnostykę oraz leczenie urazów i chorób narządu ruchu – szkieletu, mięśni nerwów, naczyń, układu więzadłowo – stawowego.
Kontuzje ortopedyczne są najczęściej zmorą sportowców, atletów, osób aktywnych fizycznie, które ze względu na rodzaj wykonywanego sportu narażone są na częste urazy. Jednak i na co dzień podczas wykonywania prac domowych, spacerów możemy narazić się na dokuczliwe kontuzje.
Najczęściej występujące urazy dotyczą:

  • uszkodzenia więzadeł
  • nadciągnięcia ścięgien
  • stłuczenia
  • zwichnięcia stawu biodrowego
  • skręcenia, zwichnięcia kostki