PORADNIA PEDIATRYCZNA W ŁODZI

Pediatra Łódź 2018-02-14T22:55:44+00:00
Dr hab n. med. Agnieszka Zmysłowska

Endokrynolog, Diabetolog, Diabetolog dziecięcy, Pediatra

Zapisz się

Dr hab n. med. Agnieszka Zmysłowska

Dr hab n. med. Agnieszka Zmysłowska z diabetologią jest związana od 20 lat. Od 1995 była studentką indywidualną w II Klinice Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Łodzi. W 1998 roku ukończyła Akademię Medyczną z wynikiem ponad dobrym. W 2003 roku uzyskała, z wyróżnieniem, tytuł doktora nauk medycznych. Równolegle specjalizowała się z zakresu pediatrii uzyskując, tytuł w 2005 roku. Następnie w 2010 roku uzyskała specjalizację z zakresu diabetologii. Aktualnie przygotowuje się do habilitacji.

Dr hab n. med. Agnieszka Zmysłowska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat pracowała jako jako asystent w w Klinice Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a od 2008 roku jest adiunktem w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Dr hab n. med. Agnieszka Zmysłowska jest bardzo lubiana przez małych pacjentów za jej uśmiech, ciepło i pełną zaangażowania pracę.

Lek. med Anna Kacerka

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i pediatra

Zapisz się

Lek. med Anna Kacerka

Dr n. med. Anna Kacerka jest specjalistą chorób zakaźnych. Tytuł specjalisty uzyskała w 2013 r. W tym samym roku obroniła pracę doktorską pt. „Ocena związku ostrych rotawirusowych zapaleń jelit z zakażeniami bakteryjnymi i objawami uszkodzenia wątroby u dzieci”.
Od wielu lat pracuje w Oddziale Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Pasożytniczych dla Dzieci w Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Pracuje także w przyszpitalnej Poradni Chorób Zakaźnych dla Dzieci, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wątroby, chorób pasożytniczych i wirusowych u dzieci. Zajmuje się także prowadzeniem programów lekowych przewlekłego zapalenia wątroby typu C u dzieci.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego, Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.
Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu kursach, konferencjach szkoleniach z zakresu chorób zakaźnych, pediatrii i wakcynologii. Jest autorką bądź współautorką publikacji z zakresu chorób zakaźnych.

Lek. med. Leokadia Łazorko-Szaler

Alergolog, Pediatra, Lekarz sportowy

Zapisz się

Lek. med. Leokadia Łazorko-Szaler

Lek med. Leokadia Łazorko- Szaler to pediatra z wieloletnim stażem.
Dyplom uzyskała w 1984 roku na Akademii Medycznej w Białymstoku. Staż podyplomowy ukończyła w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Specjalizację z pediatrii uzyskała w 1998 roku w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Toruniu.

Przez wiele lat pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Toruniu. Przez pewien czas była p.o. ordynatora na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym w Szpitalu im. Korczaka w Łodzi. Od wielu lat pracuje w lecznictwie otwartym m.in. w Medicover.
Wciąż poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach oraz kursach doszkalających.
Pani doktor jest bardzo sympatyczną osobą z fenomenalnym podejściem do dzieci, co sprawia, że wizyty nie są stresujące dla małych pacjentów.

Dr n. med Paweł Nogal

Endokrynolog, Pediatra

Zapisz się

Dr n. med Paweł Nogal

Dr n. med. Paweł Nogal jest specjalistą endokrynologiem z wieloletnim doświadczeniem. Leczy zarówno dzieci jak i dorosłych.
W 1991 roku ukończył Akademię Medyczną w Łodzi. W 2004 roku zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu endokrynologii. Następnie, w 2005 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.
Dr n. med. Paweł Nogal posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez 20 lat pracował w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) w Łodzi. Ponadto w latach 2006-2011 był kierownikiem Specjalistycznej Przychodni Endokrynologii i Chorób Metabolicznych w ICZMP. Od 2011 roku pracuje w Poradni Endokrynologicznej Miejskiego Centrum Medycznego im. dr K. Jonschera, gdzie w latach 2011-2016 był zastępcą dyrektora do spraw medycznych.
Dr n. med. Paweł Nogal jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Pediatria Łódź poradnia

Pediatria

Pediatria – dział medycyny obejmujący diagnostykę oraz leczenie chorób dziecięcych. Najczęściej występującymi chorobami u dzieci są choroby wirusowe oraz bakteryjne.
Choroby wieku dziecięcego:

 • grypa i przeziębienie
 • liszajec zakaźny
 • szkarlatyna
 • angina
 • odra
 • ospa wietrzna
 • różyczka
 • świnka
 • mononukleoza
 • krztusiec

Działania prewencyjne obejmują m.in:

 • wietrzenie dokładnie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko, przynajmniej 2 razy dziennie
 • utrzymanie stałej, optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko (ok 20 – 22 stopni C)
 • zadbanie o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu
 • częste mycie rąk dziecka, sygnalizowanie, by podczas kichania i kasłania zasłaniało buzię

MelissaMed radzi:

MelissaMed radzi

Każdy niepokojący objaw u dziecka wymaga kontaktu ze specjalistą.