PROMOCJE

PORADNIA radiologiczna W ŁODZI

Nasi radiolodzy

Dr n. med. Izabela Frieske


Radiolog, Diagnostyk

Czytaj o lekarzu

Dr n. med. Izabela Frieske jest radiologiem i specjalistą medycyny nuklearnej. W 1993 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. W 2005 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Natomiast w 2007 roku uzyskała specjalizację z zakresu medycyny nuklearnej.
Dr
Jest

Dr n. med Krzysztof Zaleski


Radiolog

Czytaj o lekarzu

Dr n. med Krzysztof Zaleski jest doświadczonym radiologiem diagnostą. Doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, w Instytucie Radiologii AM w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pracującej głównie dla Onkologii oraz przez szesnaście lat w Instytucie Neurologii w Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego.

Oprócz działalności klinicznej poświęcił swój czas również na działalność naukową - przez wiele lat był pracownikiem Uniwersytetu Medycznego gdzie prowadził prace badawcze i wykłady dla studentów. W 1998 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

Doktor jest członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Sukcesywnie doskonali swoje umiejętności praktyczne uczestnicząc w licznych stażach i kursach, w kraju i za granicą.

Dr n. med Krzysztof Zaleski wykonuje badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego, układu limfatycznego, badania powłok jamy brzusznej i tkanki podskórnej, badanie dołów podkolanowych, badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.

Doktor pomaga ustalić właściwe rozpoznanie z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń diagnostycznych zgodnie z dewizą: od zgłaszanego objawu do rozpoznania. Po zdiagnozowaniu pomaga w ustaleniu optymalnego leczenia.

Radiologia

Radiologia – dział medycyny obejmujący obrazową diagnostykę ciała człowieka. W radiologii wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie (rentgenografia, angiografia, tomografia komputerowa), pola magnetyczne (tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego) oraz ultradźwięki (ultrasonografia). Radiolog na podstawie przeprowadzonych badań, przygotowuje dokładny opis zdjęcia wraz z diagnozą.
Radiologia

Partnerzy