PORADNIA RADIOLOGICZNA W ŁODZI

Radiolog/USG Łódź 2018-04-09T20:13:04+00:00
Dr n. med. Izabela Frieske

Radiolog, Diagnostyk

Zapisz się

Dr n. med. Izabela Frieske

Dr n. med. Izabela Frieske jest radiologiem i specjalistą medycyny nuklearnej. W 1993 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. W 2005 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Natomiast w 2007 roku uzyskała specjalizację z zakresu medycyny nuklearnej.

Dr n. med. Izabela Frieske posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat była asystentem na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w Katedrze Diagnostyki Obrazowej i Biochemii Hormonów, Katedrze Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej oraz w Katedrze Medycyny Nuklearnej i Diagnostyki Obrazowej. Ponadto pracowała w Szpitalu Miejskim im. dr E. Sonnenberga w Łodzi, a aktualnie pracuje w Oddziale Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Radiologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med Izabela Frieske posiada wieloletnią praktykę w wykonywaniu badań USG: jamy brzusznej, sutków, jąder, tarczycy, szyi (ślinianki i węzły chłonne), układu moczowego i prostaty, węzłów chłonnych, a także badania doplerowskie naczyń (szyjnych i kończyn górnych lub dolnych).

Dr n. med Krzysztof Zaleski

Radiolog

Zapisz się

Dr n. med. Krzysztof Zaleski

Dr n. med. Krzysztof Zaleski jest doświadczonym radiologiem diagnostą. Doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, w Instytucie Radiologii AM w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pracującej głównie dla Onkologii oraz przez szesnaście lat w Instytucie Neurologii w Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego.

Oprócz działalności klinicznej poświęcił swój czas również na działalność naukową – przez wiele lat był pracownikiem Uniwersytetu Medycznego gdzie prowadził prace badawcze i wykłady dla studentów. W 1998 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

Doktor jest członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Sukcesywnie doskonali swoje umiejętności praktyczne uczestnicząc w licznych stażach i kursach, w kraju i za granicą.

Dr n. med Krzysztof Zaleski wykonuje badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego, układu limfatycznego, badania powłok jamy brzusznej i tkanki podskórnej, badanie dołów podkolanowych, badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.

Doktor pomaga ustalić właściwe rozpoznanie z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń diagnostycznych zgodnie z dewizą: od zgłaszanego objawu do rozpoznania. Po zdiagnozowaniu pomaga w ustaleniu optymalnego leczenia.

Dr n. med Krzysztof Zaleski

Radiolog

Zapisz się

Lek. med. Szosland Janusz

Radiolog Łódź poradnia

Radiologia

Radiologia – dział medycyny obejmujący obrazową diagnostykę ciała człowieka. W radiologii wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie (rentgenografia, angiografia, tomografia komputerowa), pola magnetyczne (tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego) oraz ultradźwięki (ultrasonografia). Radiolog na podstawie przeprowadzonych badań, przygotowuje dokładny opis zdjęcia wraz z diagnozą.
Radiologia
USG

USG – ultrasonografia, metoda diagnostyki obrazowej za pomocą ultradźwięków. Badanie pozwala wykryć wszelkie zmiany w badanej tkance. W zależności od rodzaju diagnostyki dobierana jest odpowiednia głowica. Wybór głowicy pozwala na szczegółowy odczyt zmian w narządach. Do każdego badania dołączana jest dokumentacja (dokładny opis oraz zdjęcie). Nasza przychodnia jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt służący do wykonywania USG. Wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy świadczy o jakości naszych usług. Każdy pacjent jest taktowany indywidualnie.