W poradni MelissaMed wykonujemy następujące badania kardiologiczne:

Echo serca to technika diagnostyki obrazowej polegająca na badaniu struktur serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków (ultrasonografia).

Holter ciśnieniowy – przyrząd do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi. Składa się z mankietu (do zakładania na ramię) oraz sprzężonego z nim rejestratora. Jest stosowany w przypadku diagnostyki „nadciśnienia białego fartucha” (czyli skoków ciśnienia związanych ze stresem spowodowanym wizytą lekarską), w przypadku pacjentów z opornym na leczenie nadciśnieniem tętniczym, a także do monitorowania spadków ciśnienia (hipotensji) przy leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Holter EKG – monitorowanie EKG metodą Holtera (pot. holter) – metoda EKG umożliwiająca rejestrowanie pracy serca w sposób ciągły, przez 24 godziny na dobę w celu późniejszej, szczegółowej, często komputerowej analizy. Ważnymi cechami urządzeń do monitorowania holterowskiego są niewielkie rozmiary rejestratora i możliwość przymocowania do ciała lub ubrania pacjenta w sposób niekrępujący ruchów. Umożliwia to normalną aktywność życiową ze sportem i snem włącznie. Nie wolno jednak wchodzić z holterem pod prysznic lub zanurzać się w wodzie.

Nasze labolatorium jest czynne w dni robocze w godzinach od 8:00 do 19:00.
Wynik badań przeprowadzanych w MelissaMed są również dostępne online.