2023-12-03T21:52:53+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Chirurg naczyniowy

Zapisz się

Lek. med. Małgorzata Maruszewska

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Od prawie 30 lat związana jest z Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. To w tym szpitalu, pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, zdobyła najpierw specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej I i II stopnia, a następnie – pracując Oddziale Chirurgii Naczyniowej Ogólnej i Onkologicznej – specjalizację z chirurgii naczyniowej.

2022-12-08T11:34:58+01:00
Lek. med Jarosław Woźniak

Chirurg naczyniowy
dorośli

Zapisz się

Lek. med. Leszek Maruszewski

Lek. med. Leszek Maruszewski jest specjalistą chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Przez swoją otwartość do pacjenta z łatwością przełamuje bariery, dzięki czemu diagnostyka przebiega bardziej komfortowo dla pacjenta. Oprócz konsultacji z dziedziny chirurgii i chirurgii naczyniowej dr Maruszewski wykonuje także USG Dopplera żył i tętnic kończyn, oraz tętnic domózgowych.

2023-03-15T12:45:17+01:00
Dr n. med Krzysztof Zaleski

Chirurg naczyniowy

Zapisz się

Dr n. med. Marek Łysakowski

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe: 26 lat pracy w Oddziale Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej Szpitala im. Kopernika w Łodzi. Ukończył liczne kursy z zakresu USG Doppler naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych. Wykonuje pełen zakres USG Doppler. Przyjmuje pacjentów anglojęzycznych.

2019-09-18T17:30:53+02:00
Dr n. med. Marek Kotala

Specjalista do spraw chirurgii naczyniowej

Zapisz się

Dr n. med. Marek Kotala

Dr n. med. Marek Kotala jest specjalistą chirurgii naczyniowej i chirurgii ogólnej. Zajmuje się leczeniem niewydolności żylnej (operacje żylaków tradycyjnie i laser EVLT), skleroterapią pajączków, leczeniem owrzodzeń, diagnostyką i leczenie miażdżycy tętnic. Wykonuje zabiegi endowaskularne, operacje udrożnienia tętnic szyjnych, operacje tętniaków aorty brzusznej i przepuklin brzusznych. Dr n. med Marek Kotala ukończył Akademię Medyczną w 1995 roku.

W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Równolegle specjalizował się z zakresu chirurgii uzyskując tytuł specjalisty w 2011 roku. Następnie w 2013 roku zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu chirurgii naczyniowej. Dr n. med Marek Kotala posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Od wielu lat pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej – Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Ponadto jest kierownikiem Specjalistycznych Poradni Przyszpitalnych Szpitala im. M. Pirogowa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych oraz rozdziałów podręczników dotyczących chirurgii naczyniowej. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

2019-09-18T17:59:46+02:00
Dr n. med. Andrzej Papiewski

chirurg naczyniowy, angiolog

Zapisz się

Dr n. med. Andrzej Papiewski

Dr n. med. Andrzej Papiewski to wysokiej klasy specjalista, dla którego chirurgia naczyniowa i angiologia są zawodowymi domenami od wielu lat.
W latach 1978 i 1984 uzyskał Iº i IIº specjalizacji z chirurgii ogólnej. W 2003 roku uzyskał tytuł specjalisty angiologa. Natomiast w 1983 roku obronił pracę doktorską tematycznie związaną z chirurgią naczyniową. Za osiągnięcia naukowe w tym samym roku otrzymał indywidualną nagrodę IIIº.
Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego AM w Łodzi w 1975 roku, do 1985 pracował w Klinice Kardiochirurgii AM w Łodzi. Od 1977 roku był związany z Wojewódzką Poradnią Naczyniową, a w latach 1985-1993 był kierownikiem tej placówki. W 1993 roku objął stanowisko ordynatora Oddziału Chirurgii Układu Żylnego w Specjalistycznym Dermatologicznym ZOZ-ie w Pabianicach, które piastował do 2000 roku. W okresie tym zorganizował tam Oddział i Poradnię Chorób Żył.
W latach 2000-2002 pracował w Oddziale Chirurgii Szpitala E. Biernackiego w Pabianicach, gdzie piastował m.in. funkcję zastępcy ordynatora. W latach 2002-2009 pracował w Oddziale Chirurgii Naczyń Obwodowych w Szpitalu MSWiA, gdzie przez kilka lat był Ordynatorem Oddziału.
W latach 1999-2001 był Konsultantem Regionalnym i Wojewódzkim w dziedzinie angiologii. Był także członkiem Komisji Terapii Chirurgicznej Komitetu Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk (PAN).
Od wielu lat jest biegłym sądowym w zakresie chorób naczyń obwodowych.
Kwalifikacje zawodowe w zakresie chirurgii naczyniowej i angiologii pogłębiał i pogłębia na kursach w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, spotkaniach organizowanych przez PAN, na licznych zjazdach i konferencjach towarzystw naczyniowych w Polsce i zagranicą.
Jest autorem i współautorem ponad 60 prac opublikowanych w Polsce i za granicą.
Należy do Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych i Polsko-Francuskiego Towarzystwa Angiologicznego. Zorganizował i przewodniczy Łódzkiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

Chirurgia

Chirurgia naczyniowa – dział medycyny, który zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób naczyń krwionośnych i chłonnych.
Wieloletnie doświadczenie lekarzy zapewnia opiekę dla pacjenta na wysokim poziomie. W zależności od rodzaju choroby i jej stopnia zaawansowania stosujemy różne metody leczenia.