2023-07-21T16:18:10+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Chirurg onkolog

Zapisz się

Dr n. med. Piotr Furga

Chirurg z wieloletnią praktyką, w tym w szpitalach zagranicznych. Na co dzień pracuje w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128 w Warszawie, gdzie pełni funkcję kierownika Oddziału Chirurgii i Rekonstrukcji Piersi (pierwszy akredytowany w woj. mazowieckim “Breast Unit”). Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej piersi, w tym rekonstrukcji oraz medycyny estetycznej.

2023-12-31T15:01:55+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Chirurg, specjalista chirurgii onkologicznej

Zapisz się
Opłać wizytę online

Dr n. med. Jarosław Jakubik

Dr n. med. Jarosław Jakubik to chirurg onkolog z wieloletnim doświadczeniem. Ukończył uczelnię medyczną w roku 1992. W roku 1996 uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, natomiast w roku 2000 zdał egzamin specjalizacyjny, uzyskując II stopień specjalizacji z zakresu chirurgii onkologicznej.

Dr n. med. Jarosław Jakubik to znakomity diagnosta i operator. Pracuje w II Oddziale Chirurgii Onkologicznej, Klinice Chirurgii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego im. M Kopernika w Łodzi. Jest także adiunktem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dr n. med. Jarosław Jakubik posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chirurgicznym nowotworów. Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w wielu zjazdach, kursach i sympozjach zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest autorem i współautorem wielu publikacji.

2022-11-24T16:59:54+01:00

Chirurg, Onkolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Prof. dr hab. med. Agnieszka Kołacińska – Wow

Prof. dr hab. med. Agnieszka Kołacińska – Wow ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi w roku 1998. W roku 2002 uzyskała stopień doktora nauk medycznych, w roku 2007 tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej. Od 2011 roku posiada honorowy europejski certyfikat w zakresie chirurgii piersi Hon. European Board of Surgery Qualification in Breast Surgery (EBSQBS) oraz piastuje stanowisko europejskiego egzaminatora chirurgii piersi. W 2013 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego, a w 2016 profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2014 roku jest członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej/ Board of Directors of the European Society of Surgical Oncology (ESSO). Kształciła się w Klinikach Chirurgii Piersi i Chirurgii Onkologicznej w Europejskim Instytucie Onkologii w Mediolanie, Uniwersytecie we Florencji, Narodowym Instytucie Raka w Amsterdamie, Uniwersytecie w Helsinkach, Liverpoolu, Instytucie Onkologii w Tokio, Klinice Mayo w Stanach Zjednoczonych, Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku oraz Uniwersytecie w Rio de Janeiro. Stypendystka ESSO- Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i EUSOMA-Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Piersi (European Society of Breast Cancer Specialists). Wykładowca podczas licznych konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych. Obecnie pracuje w Centrum Chorób Piersi Breast Cancer Unit, Oddziale Chirurgii Onkologicznej oraz Klinice Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii Szpitala Kopernika oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii piersi onkologicznej, onkoplastycznej i rekonstrukcyjnej, węzłów chłonnych oraz nowotworów skóry, tkanek miękkich i czerniaka. Zaangażowana w działalność charytatywną dla chorych onkologicznych.

2020-05-06T20:03:23+02:00
Lek. med Joanna Siembor

Chirurg, Onkolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Joanna Siembor

Lek. med. Joanna Siembor ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi 1997 roku.

W 2006 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej, a następnie specjalisty chirurgii onkologicznej w 2013 roku. Aktualnie przygotowuje się do obrony tytułu doktora nauk medycznych na temat angiogenezy w raku jelita grubego.

Lek. med Joanna Siembor posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Od wielu lat pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi, gdzie wykonuje zabiegi zgodne z profilem oddziału tj. chirurgiczne leczenie nowotworów skóry, piersi, mięsaków i nowotworów przewodu pokarmowego oraz w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej. Wcześniej pracowała w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala MSWiA w Łodzi.

Lek. med Joanna Siembor jest członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Jest specjalistą w diagnostyce i leczeniu operacyjnym wielu rodzajów nowotworów, a w szczególności: nowotworów skóry, przewodu pokarmowego i piersi. Wykonuje zabiegi operacyjne techniką tradycyjną, a także operacje laparoskopowe i endoskopowe oraz z zastosowaniem technik elektrochirurgii.

Zwiń opis
2022-11-03T09:12:43+01:00
Lek. med Jarosław Woźniak

Chirurg ogólny, Chirurg onkolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Maciej Stańczyk

Dr n. med. Maciej Stańczyk jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz onkologicznej. Specjalizuje się operacyjnym leczeniu nowotworów piersi, w mastektomii, elektrochirurgii. Przeprowadza operacje laparoskopowe, wykonuje operacje przepuklin, operacje żylaków. W warunkach ambulatoryjnych wykonuje drobne zabiegi – np. wycięcia i badania zmian skórnych.

Zwiń opis

Chirurgia Łódź poradnia

Chirurgia

Chirurgia – dział medycyny obejmujący leczenie operacyjne.
Wyróżnia się:

 • chirurgię naczyniową
 • chirurgię układu nerwowego
 • chirurgię klatki piersiowej
 • chirurgię sercowo – naczyniową
 • urologię
 • chirurgię szczękowo – twarzową
 • chirurgię urazową
 • ortopedię
 • chirurgię onkologiczną
 • transplantologię (chirurgia przeszczepiania narządów)
 • chirurgię plastyczną

Osobną gałęzią chirurgii jest chirurgia dziecięca. Dzieci mogą być operowane wyłącznie na oddziale chirurgicznym dla dzieci, przez chirurga dziecięcego. Wyłącznie w stanach zagrożenia życia dopuszcza się operowanie dziecka przez chirurga dla dorosłych.

Przygotowanie do operacji:

Przed planowaną operacją istotne jest wcześniejsze przygotowanie się zarówno psychiczne, jak i organizacyjne:
przed zabiegiem porozmawiaj z lekarzem o przebiegu operacji, możliwych powikłaniach, okresie rekonwalescencji. Koniecznie poinformuj lekarza o przyjmowanych lekach oraz wszelkich schorzeniach.
zaszczep się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B)
jeśli Twoje zęby wymagają interwencji stomatologa – nie zwlekaj i udaj się do niego odpowiednio wcześniej
pamiętaj, że zabieg operacyjny ma pomóc a chirurg jest specjalistą w swej dziedzinie, który przede wszystkim ma na celu dobro pacjenta.