2019-03-18T14:17:49+02:00
Dr n. med. Marcin Tchórzewski

Chirurg proktolog

Zapisz się

Dr n. med. Ryszard Kujawski

Dr n. med. Ryszard Kujawski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończył w 2007 roku z wyróżnieniem. Przez cały okres trwania nauki był związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, jako student indywidualny. Podczas studiów w 2003 i 2004 roku odbył praktyki zagraniczne w Royal Hollamshire Hospital w Sheffield w Wielkiej Brytanii, a w 2012 roku staż w Klinice Chirurgii w Magdeburgu. W 2015 roku zrobił specjalizację z chirurgii ogólnej.

Po uzyskaniu dyplomu i odbyciu stażu podyplomowego pozostał w charakterze asystenta w renomowanej Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej, gdzie aktualnie poszerza swoje kwalifikacje i wiedzę pod okiem prof. dr hab. n. med. Adama Dzikiego. Ponadto pracuje jako wykładowca w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii, gdzie prowadzi dla słuchaczy zajęcia praktyczne.

Zajmuje się chirurgią ogólną, chirurgią jamy brzusznej i przewodu pokarmowego (operacje nowotworów jelit, pęcherzyka żółciowego, przepuklin). Jego zainteresowania zawodowe skupiają się również wokół diagnostyki i leczenia chorób proktologicznych takich jak: przetoki okołoodbytnicze, szczeliny odbytu, choroba hemoroidalna, torbiel włosowa, kłykciny kończyste okolicy anorektalnej i innych chorób proktologicznych. Wykonuje ambulatoryjnie zabiegi skleroterapii oraz opaskowania (gumkowania) w chorobie hemoroidalnej. Zajmuje się także leczeniem chirurgicznym zmian skórnych, znamion, guzów skóry oraz leczeniem ran (w tym przewlekłych i trudno gojących się).
Wykonuje badania ultrasonograficzne kanału odbytu i odbytnicy (USG transrektalne – TRUS).

2018-11-22T13:38:03+02:00
Dr n. med. Marcin Tchórzewski

Chirurg proktolog

Zapisz się

Dr n. med. Marcin Tchórzewski

Dr n. med. Marcin Tchórzewski jest specjalistą w dziedzinie chirurgii oraz proktologii. Obecnie pracuje na stanowisku ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii Szpitala Solec w Warszawie oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej,Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM – CSW.

Posiada wieloletnią praktykę zawodową, podczas której zyskał cenne doświadczenie, wiedzę i umiejętności w zakresie chirurgii i proktologii. W 1992 roku ukończył AM w Łodzi, a następnie uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2001 roku) oraz tytuł doktora nauk medycznych w 1999 roku.

Dr n. med. Marcin Tchórzewski specjalizuje się w chorobach odbytu, odbytnicy, jelita grubego i chorobach zapalnych jelit.
Swoim pacjentom oferuje pełen zakres leczenia i diagnostyki chorób odbytu, odbytnicy i jelita grubego, operacje hemoroidów, operacje przetok odbytu, operacje plastyczne odbytu, operacje kolonoskopowe, endoskopowe jelita grubego, pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego i przepuklin, a także operacje łagodnych i złośliwych guzów jelita grubego. Ambulatoryjnie wykonuje drobne zabiegi z zakresu chirurgii i protologii: rektoskopia, leczenie żylaków sposobem Barrona (gumkowanie), ewaluacje zakrzepu, wycięcie fałd brzeżnych.
Jego pacjenci cenią go za profesjonalizm, życzliwość i indywidualne podejście do każdego problemu, trafność stawianych diagnoz, a ponadto za to, że jest dobrym oraz cierpliwym słuchaczem i z dokładnością tłumaczy pacjentom, na czym polega ich problem oraz jak będzie przebiegało leczenie.

2019-05-22T20:55:04+02:00
Lek. med. Renata Kedzia-Bierut

Chirurg, Proktolog,
Lekarz Medycyny Estetycznej

Zapisz się

Lek. med. Renata Kędzia-Berut

Lek. med. Renata Kędzia Berut jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyła w roku 2001. Swoje umiejętności w dziedzinie chirurgii rozwijała, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej pod kierownictwem prof. Adama Dzikiego, gdzie nadal pracuje. W roku 2010 zdała egzamin specjalizacyjny z chirurgii ogólnej. Nieustająco poszerza wiedzę naukową, doskonali umiejętności i stale rozwija się zawodowo.

Zdobyte doświadczenie chirurgiczne, precyzja, dokładność, umiejętności manualne, znajomość potrzeb i psychiki pacjentów stanowią doskonałą bazę do drugiej dziedziny jej działalności, jaką jest medycyna estetyczna.

Oddana pacjentom. Jako kobieta potrafi docenić jaką szansą są profesjonalnie przeprowadzone zabiegi medycyny estetycznej, poprawiające wygląd i wzmacniające poczucie wartości oraz pewność siebie pacjentek.

Wykonuje zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapię igłową.

Połączenie kobiecej wrażliwości z chirurgicznym profesjonalizmem jest atutem, który doceniają pacjentki, które jej zaufały.

Chirurgia Łódź poradnia

Chirurgia – proktologia

Chirurg proktolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób jelita grubego, odbytnicy i odbytu. Objawy tych chorób są często bardzo uciążliwe i długotrwałe, z dużą tendencją do nawrotów. Z drugiej strony lokalizacja zmian bardzo często powstrzymuje pacjenta przed wizytą u lekarza, co skutkuje znacznym dyskomfortem w życiu codziennym. Szerokie możliwości diagnostyczne (m.in. rektoskopia) dostępne w naszym Centrum umożliwiają dokładną ocenę zaawansowania choroby, a konsultacja doświadczonego lekarza chirurga proktologa pozwala na wybór odpowiedniej metody leczenia.
Poradnia proktologiczna zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem:

  • nowotworów odbytu i odbytnicy
  • żylaków odbytu i odbytnicy (hemoroidów)
  • krwawień i świądu
  • przetok okołoodbytniczych i szczelin odbytu
  • ropni okolicy odbytuodbytu
  • ropni okolicy odbytu