2023-03-15T12:43:59+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Diabetolog, choroby wewnętrzne
pacjenci diabetologiczni i internistyczni, dorośli

Zapisz się

Dr n. med. Izabela Materek – Kuśmierkiewicz

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 10 lat pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi. Posiada specjalizacje w dziedzinie chorób wewnętrznych i diabetologii oraz tytuł doktora nauk medycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów zarówno szpitalnych jak i ambulatoryjnych. Od lat pasję do medycyny szerzy wśród studentów wydziału lekarskiego jako nauczyciel Adamiecki. Swoją wiedzę na bieżąco aktualizuje biorąc udział w sympozjach i szkoleniach w Polsce i za granicą.
Posiada certyfikat z leczenia cukrzycy ciążowej.

2023-11-19T18:12:59+01:00
Dr n. med. Andrzej Malara

Diabetolog, Internista

Osoby dorosłe

Zapisz się

Lek. med. Dorota Leśniewska-Kryńska

Od 1999 roku specjalista chorób wewnętrznych. W 2003 uzyskanie specjalizacji z zakresu diabetologii. W latach 1999-2003 zastępca ordynatora Oddziału Szpitalnego Zespołu Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych w Łodzi, a następnie w latach 2003-2014 Oddziału Wewnętrznego B I Szpitala Miejskiego w Łodzi. Obecnie koordynator z zakresu diabetologii i chorób wewnętrznych w USK im WAM w Łodzi w Klinice Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej. Od 2004 roku biegły sądowy z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii przy Sądzie Okręgowym w Łodzi.

2020-10-26T14:47:10+01:00
Dr n. med. Małgorzata Kuberska-Kędzierska

Diabetolog, Internista, Kardiologia

Zapisz się
Czytaj więcej

Dr n. med. Małgorzata Kuberska-Kędzierska

Dr n. med. med. Małgorzata Kuberska-Kędzierska jest lekarzem z kilkudziesięcioletnim stażem pracy, specjalistą chorób wewnętrznych,diabetologii i kardiologii.

W 1991 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. Przez kilkanaście lat pracowała w oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala im. Madurowicza, a przez 2 lata sprawowała funkcję Zastępcy Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala im. Sonnenberga. Od 2004 r pracuje w Klinice Kardiologii Szpitala im. WAM.

W 2006 r obroniła pracę doktorską z zakresu kardiodiabetologii „Wartość prognostyczna zaburzeń metabolizmu glukozy w ocenie przebiegu ostrego zespołu wieńcowego”, z wynikiem bardzo dobrym.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu zjazdach, kongresach, szkoleniach i kursach.

Doktor jest bardzo empatyczna i stara się zawsze zajmować pacjentem w sposób holistyczny. Z tego powodu ukończyła czteroletnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Pisze aktualnie książkę o wpływie emocji na ciało.

Prywatnie jest mamą dorosłych syna i córki.

Zwiń opis
2023-06-29T09:16:08+02:00
Lek. med Maria Frasunkiewicz

Diabetolog, Internista, Nefrologia

Zapisz się
Opłać wizytę online Opłać wizytę online Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Konrad Walczak

Absolwent XIII L. O. im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi z 1991 roku. W 1998 r. ukończył studia na wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. W latach 2001 – 2004 w ramach specjalizacji z zakresu Chorób Wewnętrznych, rezydent na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. Od 2004 roku asystent, następnie kolejno starszy asystent oraz adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii USK im. WAM – CSW w Łodzi. W 2009 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii. Jest zastępcą Dyrektora ds. Medycznych USK im. WAM – CSW w Łodzi.

Członek Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zwiń opis

Diabetologia Łódź poradnia

Diabetologia

Diabetologia – dziedzina nauk medycznych zajmująca się diagnostyką oraz leczeniem cukrzycy i jej powikłań.
Cukrzyca

roźna choroba metaboliczna, charakteryzująca się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi (hiperglikemia). Cukrzyca następuje w wyniku nieprawidłowego wydzielania insuliny przez trzustkę. Przewlekłe schorzenie może powodować zaburzenie oraz uszkodzenie wielu narządów np. serca, nerek. Długotrwałe skutki hiperglikemii noszą miano powikłań cukrzycy. W Polsce zdiagnozowano już 1,5 mln osób chorych na cukrzycę. W zależności od przyczyny i przebiegu choroby wyodrębniono m.in. cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2, cukrzycę ciężarnych.
Cukrzyca typu 1

Schorzenie autoimmunologiczne, które dotyka przede wszystkim młode osoby (głównie do 30. r.ż.). Powodują ją całkowity brak insuliny, na skutek uszkodzenia komórek beta trzustki. Leczenie polega na dożywotnim podawaniu insuliny.
Cukrzyca typu 2

Najczęściej spotykany rodzaj cukrzycy, na który choruje ok. 4% społeczeństwa. Wywołuje ją nieprawidłowe działanie insuliny oraz jej wydzielanie z wysp trzustkowych. Obecnie cukrzyca typu 2 jest na liście chorób cywilizacyjnych, uzależniona od trybu życia i czynników środowiskowych. Ogromny wpływ na powstanie tego typu cukrzycy ma nieprawidłowa dieta, brak ruchu, otyłość. Leczenie jest wieloetapowe, oprócz leków chory powinien obniżyć masę ciała, stosować odpowiednią dietę, wprowadzić aktywność fizyczną do życia codziennego.
Cukrzyca ciężarnych

Objawia się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi podczas ciąży u dotychczas zdrowych kobiet, ustępuje zazwyczaj po narodzinach dziecka, jednak ma tendencję do nawracania w kolejnych ciążach. Szacuje się, że cukrzyca ciążowa dotyka od 3 do 5% przyszłych mam.

    • nieprawidłowe żywienie
    • nadwaga i otyłość
    • brak aktywności fizycznej
    • uwarunkowania genetyczne
    • udar, zawał serca
    • wiek powyżej 40 lat

Najczęstsze objawy cukrzycy:

  • niepohamowany apetyt, utrata masy ciała
  • senność, osłabienie, problemy z koncentracją
  • wzmożone pragnienie
  • częstsze oddawanie moczu
  • drętwienie kończyn
  • zaburzenie widzenia
  • niegojące się rany
  • częste infekcje narządów rodnych
  • stany zapalne śluzówki i skóry
  • mrowienie w kończynach

MelissaMed radzi:

MelissaMed radzi

Jeśli zauważyłeś u siebie któryś z powyższych objawów, koniecznie skontaktuj się naszymi specjalistami!