2020-05-06T18:37:58+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Dietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Aleksandra Błońska

Dr n. med. Aleksandra Błońska to dietetyk kliniczny z dużym doświadczeniem. W 2012 roku ukończyła Dietetykę na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi uzyskując tytuł magistra. Skończyła także Studia Podyplomowe Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. 5 grudnia 2017 roku otrzymała tytuł naukowy doktora nauk medycznych.

Odbyła staż zagraniczny na stanowisku dietetyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Paryżu (AP – HP Hospital Universitaire Pitie – Salpetiere, Paris, France).

Od 2015 r. pracuje w Szpitalu USK im. WAM jako dietetyk oraz jest zatrudniona na Uniwersytecie Medycznym na stanowisku asystent. Na Oddziale Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej w Szpitalu USK im. Norberta Barlickiego pomagała pacjentom po zabiegach bariatrycznych w zmianie nawyków żywieniowych.

Od 2012 roku Pani Doktor prowadzi zajęcia ze studentami Dietetyki. Od 2017 r. jest wykładowcą na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Prowadzi również szkolenia na temat prawidłowego odżywiania, nadwagi i otyłości.Posługuje się językiem angielski i francuskim.

Zwiń opis
2019-09-18T17:56:13+02:00
mgr inż. Ewa Góra

Dietetyk dziecięcy, Dietetyk kliniczny,
Dietetyk sportowy

Zapisz się

Mgr Anna Chrzanowska

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunku Dietetyka, na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Uczestniczy w corocznych ogólnopolskich konferencjach Congressus Dietetica, warsztatach, kursach naukowych o tematyce dietetycznej, budowaniu relacji z klientem oraz dialogu motywującego.

Nie wierzy w diety cud i koncepcje biorące pod uwagę jedynie fragment funkcjonowania naszego organizmu. Uwielbia kontakt z ludźmi, a jej pasją jest pomoc w rozwiązywaniu ich problemów.

Prawdziwym wyzwaniem jest praca z osobami, których celem jest zmiana masy ciała o 50 kg. To proces, który wymaga czasu i nieustannego mierzenia się z nowymi doświadczeniami klienta. Uśmiech i zadowolenie pacjenta są dla niej największą motywacją.

Prowadzi kuracje :

 • Odchudzające;
 • Na przytycie;
 • W różnych jednostkach chorobowych 

Prowadzi edukację żywieniową dla kobiet w ciąży oraz dzieci.

2020-05-06T19:01:25+02:00
mgr inż. Ewa Góra

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk,
Technolog żywności

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Mgr inż. Ewa Góra

Specjalista dietetyki klinicznej, żywienia człowieka i psychodietetyk. Zajmuje się szeroko pojętym poradnictwem żywieniowym, dietoterapią jednostek chorobowych w leczeniu których żywienie odgrywa kluczową rolę oraz dietoprofilaktyką schorzeń cywilizacyjnych.

Absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w zaleceniach żywieniowych z zakresu:

 • konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne
 • budowanie i wzmacnianie systemu motywacji do skutecznej i trwałej zmiany nawyków żywieniowych
 • dietoterapia w chorobach tj. zaburzenia gospodarki lipidowej, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, insulinooporność, celiakia
 • diagnostyka przyczyn nadwagi i otyłości 
 • eliminacja emocjonalnego jedzenia
 • układanie jadłospisów

Pracuje z pacjentami, którzy doświadczają trudności we wdrażaniu prozdrowotnych zmian w życie. Główny nacisk kładzie na indywidualne podejście do pacjenta, motywuje do osiągania celu. Swoim pacjentom pomaga zmieniać na stałe „niezdrowe” nawyki żywieniowe poprzez eliminacje nie prawidłowych a wprowadzenie nowych „prawidłowych” nawyków żywieniowych. Udziela wsparcia osobom borykającym się z trudnościami w obszarze odżywiania, takimi jak: nadmierna koncentracja na jedzeniu, jedzenie emocjonalne, brak umiejętności wprowadzenia trwałych zmian w żywieniu. Wspiera bo rozumie, jak trudno jest przejść przez zmianę pomimo tego, że to zmiana na lepsze. Doświadczenie pracy z pacjentami pokazuje, że zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia powodują redukcję masy ciała, eliminują dolegliwości zdrowotne jak również przyczyniają się do poprawy samopoczucia czyli długiego i radosnego życia. Twierdzi, że nie ma nic bardziej pasjonującego niż łagodzić ból, większej radości niż przywracać zdrowie. Pasja, zdobyta wiedza i duże doświadczenie zawodowe pozwala jej łączyć profesjonalizm z osobistym zaangażowaniem. Indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje skuteczność terapii. W życiu zawodowym i prywatnym kieruje się przekonaniem, iż „Ten kto przestaje starać się być lepszym przestaje być dobrym”.

Zwiń opis
2020-05-06T19:15:29+02:00
mgr Kędziak Barbara

Dietetyk, Psychodietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Mgr Barbara Kędziak

Zagadnieniami związanymi ze zdrowym odżywianiem interesuje się od zawsze. Jest absolwentką studiów dietetycznych Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu o specjalności psychodietetyka, która jest szczególnie bliska jej sercu.

Specjalizuje się:

w edukacji zdrowych nawyków żywieniowych, udziela konsultacji w zakresie nadwagi, otyłości i takich chorobach jak:

 • cukrzyca
 • choroby układu krążenia
 • hashimoto
 • choroby ze strony układu pokarmowego

Swoją wiedzę pogłębia na bieżąco poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych z zakresu problematyki otyłości i innych chorób dietozależnych oraz korzystając ze specjalistycznej literatury.

Jako absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Life Coachingu na Uniwersytecie Łódzkim rozumie indywidualne słabości pacjenta, daje wsparcie i potrafi zainspirować do znalezienia w sobie motywacji, nowych strategii myślenia i działania w aspekcie m.in. zdrowego życia. Wydobywa mocne strony pacjenta, które pomagają pokonać bariery i ograniczenia w celu osiągnięcia właściwego celu dotyczącego diety i zdrowego stylu żywienia.

Dzięki ukończonemu kursowi redukcji stresu Mindfulness MBSR – zachęca do uważnego jedzenia wartościowych produktów, dzięki którym możemy cieszyć się lepszym smakiem, zapachem, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem i zdrowiem.

Jako propagatorka zdrowego stylu życia prowadzi autorskie warsztaty dla szkół, gdzie poprzez eksperymenty i doświadczenia m.in. uczy dzieci wartości odżywczych produktów, co spotyka się z ogromnym entuzjazmem ze strony młodych uczestników.

Ponadto współpracuje z rodzicami dzieci chorych na mukowiscydozę, poprzez prowadzenie warsztatów i spotkań edukacyjnych w zakresie żywienia chorych.

W ramach współpracy z Centrum Pomocy Psychologicznej Dziecka i Rodziny konsultuje przypadki dzieci z zaburzeniami odżywiania poprzez praktyczne wskazówki i edukację rodziców.

Na co dzień jest mamą trójki dzieci, zapaloną podróżniczką, którą fascynuje kultura azjatycka. Miłośniczka jogi, uważnego życia i medytacji.

Zwiń opis
2020-05-06T19:43:46+02:00
mgr Magdalena Makarowska

Biotechnolog, Dietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Mgr Magdalena Makarowska

Autorka poradników autorka serii poradników o zdrowym odżywianiu: “Jedz pysznie, chudnij cudnie”…

Posiada szkolenia potwierdzone certyfikatem MEN – w Centrum kształcenia kadr sportowych Olimpiakos” – „Żywienie i suplementacja w sporcie”, „Żywienie i odchudzanie dzieci i młodzieży”, „Żywienie w stanach chorobowych”,oraz szkolenia Polskiego Towarzystwa Dietetycznego – Bilansowanie diet roślinnych w teorii i praktyce”. Autorka projektu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym” Rosnę zdrowo bo wiem co jem”. Organizatorka warsztatów kulinarnych w przedszkolach, szkołach i innych placówkach.

Autorka jadłospisów dla cateringu dietetycznego Food Market – bilansowanie diet dla dzieci w przedszkolach, żłobkach, szkołach, dla sportowców, dla osób na dietach odchudzających, dla osób na dietach roślinnych.

Wykładowca na warsztatach w ramach projektu Aktywna Położna oraz Planeta Dziecko, autorka artykułów na temat zdrowego odżywiania w magazynie Moda na Zdrowie .

Certyfikowany Członek Zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków ze statusem Doradca Żywieniowy oraz Polskiego Towarzystwa Dietetycznego .

Gość programów TVN – DDTVN, Stylowy Magazyn i Pytanie na śniadanie TVP2.

Na co dzień zajmuje się układaniem indywidualnych planów dietetycznych zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dla osób z problemami z nadwagą oraz przy problemach zdrowotnych.

Pasjonatka diet roślinnych.

Zwiń opis

Dietetyka Łódź poradnia

Dietetyka

Dietetyka – dziedzina nauki zajmująca się oceną wpływu choroby na stan odżywienia pacjenta, oraz wpływu odżywiania na wyniki leczenia chorób. Łączy wiedzę takich nauk, jak: biochemia, fizjologia i patofizjologia, psychologia, technologia żywności i techniki przyrządzania pożywienia.
Dzięki badaniom naukowym z zakresu dietetyki, możliwe jest wskazywanie zagrożeń, wynikających z niewłaściwego odżywiania, weryfikacja dotychczasowych poglądów oraz określenie konkretnych zaleceń i diet w niektórych stanach chorobowych. Jest to szczególnie istotne w społeczeństwach wysokorozwiniętych, gdzie coraz bardziej powszechne stają się schorzenia wynikające z zaburzeń przemian metabolicznych.