Dr hab. n. med. Joanna Maria Smyczyńska
Jest specjalistą endokrynologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Zajmuje się leczeniem dzieci z zaburzeniami wzrastania i dojrzewania płciowego ofraz chorobami tarczycy, nadnerczy, przysadki i innych gruczołów dokrewnych u dzieci i osób dorosłych. Zainteresowania naukowe skupia głównie na zagadnieniach dotyczących niedoboru hormonu wzrostu i innych przyczynach zaburzeń wzrastania oraz optymalizacji terapii hormonalnych promujących wzrastanie. ; zagadnienia te były przedmiotem jej doktoratu i habilitacji. Przez ponad 20 lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych ICZMP w Łodzi, a obecnie jest zatrudniona w Klinice Pediatrii, Diabetlogii, Endokrynologii i Nefrologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, mieszczącej się w szpitalu im. M. Konopnickiej (ul. Sporna). Odbyła ponadto szkolenie z dziedziny naprotechnologii – metody diagnostyki i leczenia przyczynowego niepłodności mającego na celu uzyskanie poczęcia dziecka w sposób naturalny.
Nie zajmuje się konsultowaniem wyników badań wykonanych wyłącznie w związku z treningami na siłowni.
DR HAB. N. MED. JOANNA SMYCZYŃSKA NIE WYKONUJE USG !
Lek. med. Marzena Kolasa-Kicińska
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytety Medycznego w Łodzi. Swoje doświadczenie medyczne zdobywała pracując w: Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” oraz Centrum Leczenia Chorób Płuc w Łagiewnikach. Posiada specjalizację z pediatrii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Obecnie pracuje w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych. Zakres leczenia, w którym może pomóc: zaburzenia wzrostu u dzieci, przedwczesne i opóźniające się dojrzewanie płciowe, inne zaburzenia dojrzewania płciowego (ginekomastia), choroby tarczycy (nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto), otyłość, zaburzenia miesiączkowania, hiperprolaktynemia, nadmierne owłosienie, choroby przysadki, choroby przytarczyc, choroby nadnerczy.
Dr n. med. Paweł Nogal
Dr n. med. Paweł Nogal jest specjalistą endokrynologiem z wieloletnim doświadczeniem. Leczy zarówno dzieci jak i dorosłych.
W 1991 roku ukończył Akademię Medyczną w Łodzi. W 2004 roku zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu endokrynologii. Następnie, w 2005 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.
Dr n. med. Paweł Nogal posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez 20 lat pracował w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) w Łodzi. Ponadto w latach 2006-2011 był kierownikiem Specjalistycznej Przychodni Endokrynologii i Chorób Metabolicznych w ICZMP. Od 2011 roku pracuje w Poradni Endokrynologicznej Miejskiego Centrum Medycznego im. dr K. Jonschera, gdzie w latach 2011-2016 był zastępcą dyrektora do spraw medycznych.
Dr n. med. Paweł Nogal jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.
Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska z diabetologią jest związana od 20 lat. Od 1995 była studentką indywidualną w II Klinice Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Łodzi. W 1998 roku ukończyła Akademię Medyczną z wynikiem ponad dobrym. W 2003 roku uzyskała, z wyróżnieniem, tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł doktora habilitowanego w 2016 roku.
Równolegle specjalizowała się z zakresu pediatrii uzyskując, tytuł w 2005 roku. Następnie uzyskała tytuł specjalisty z zakresu diabetologii, diabetologii dziecięcej i endokrynologii.
Dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat pracowała jako jako asystent w w Klinice Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a od 2008 roku jest adiunktem w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska jest bardzo lubiana przez małych pacjentów za jej uśmiech, ciepło i pełną zaangażowania pracę.
Endokrynologia
Endokrynologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę oraz leczenie chorób gruczołów dokrewnych a także zaburzeń hormonalnych.
Najczęściej występujące choroby endokrynologiczne:
- choroba Hashimoto
- guzki tarczycy
- choroba Gravesa– Basedowa
- hiperprolaktynemia
- akromegalia
- choroba Addisona
- cukrzyca
- gruczolak przysadki
- guzy jajnika
- nadczynność, niedoczynność przytarczyc
- rak nadnercza
- zespół Cushinga
- nadczynność, niedoczynność tarczycy
Typowe objawy zaburzeń o podłożu endokrynologicznym:
- szybkie przybieranie na wadze lub utrata masy ciała
- zaburzenia miesiączkowania
- trudności z oddychaniem
- odwodnienie
- niskie ciśnienie krwi
- choroby oczy, w tym „wyłupiaste” oczy
- depresja, niepokój, chroniczne zmęczenie, brak koncentracji
- zaburzenia snu
- wymioty, biegunka
Typowe objawy choroby Gravesa – Basedowa:
- powiększone, „wyłupiaste” oczy
- wole tarczycowe
- tachykardia
- utrata masy ciała
- biegunka
- problemy z zasypianiem
- zmiany nastroju, depresja, drażliwość
Typowe objawy choroby Hashimoto:
- szybkie przybieranie na wadze
- problemy z koncentracją
- sucha skóra i włosy, wypadanie włosów
- wole tarczycowe
- nietolerancja zimna
- osłabienie, chroniczne zmęczenie, senność
- zwolnione bicie serca
- nieregularne miesiączki
- ból mięśni i stawów
Typowe objawy zespołu Cushinga:
- częstomocz
- nadciśnienie tętnicze
- przebarwienia skóry, siniaki
- osłabienie, zmęczenie
- pionowe, czerwone lub różowe rozstępy
- odwodnienie, uczucie pragnienia
- hiperglikemia
- otyłość, okrągła twarz
- osteoporoza
Typowe objawy choroby Addisona:
- zmęczenie, depresja
- biegunka
- brak apetytu
- hipoglikemia
- niskie ciśnienie krwi
- spadek masy ciała
- osłabienie
- zaburzenia miesiączkowania
MelissaMed radzi:
Jeśli podejrzewasz u siebie schorzenie endokrynologiczne, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami!