Dr n. med. Jacek Pasiński
Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Wydział Lekarski. Posiadam specjalizacje z ginekologii i położnictwa, zajmuje się konsultacjami oraz zabiegami z dziedziny ginekologii i położnictwa. Pracuje w Klinice Patologii Ciąży w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi (dawniej im. Madurowicza).
Dr n. med. Łukasz Janas
Jest specjalistą położnictwa i ginekologii. Na codzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej ICZMP w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Wojskowo-Lekarski. Każdą Pacjentkę traktuje indywidualnie, poświęca na wizytę tyle czasu, ile jest potrzebne do postawienia diagnozy i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Pacjentkę pytania. Szczegółowo omawia proponowane postępowanie medyczne. Jeśli istnieje wskazanie do badania USG, wykonuje je w trakcie wizyty.
Dr n. med. Monika Żyła
Dr n. med. Magdalena Kajdos
Specjalistka położnictwa i ginekologii na co dzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rezydenturę odbyła w ICZMP w Klinice Ginekologii i Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej. Ginekolog posiadający doświadczenie kliniczne i naukowe. Doświadczona kolposkopistka. Uczestniczyła w licznych kursach i warsztatach z zakresu diagnostyki zmian w obrębie szyjki macicy. Wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży. Zajmuje się również ginekologią wieku rozwojowego oraz prowadzeniem ciąży.
Dr n. med. Sofija Mandryka – Stankewycz
Ukończyła Akademię Medyczną w Połtawie (Ukraina) w 2001 roku. Posiada specjalizację z Położnictwa i Ginekologii (2010). W 2007 roku obroniła pracę doktorską zatytułowaną “Nieinwazyjny test prenatalny w I trymestrze ciąży w diagnostyce wad płodu w populacji polskiej”. Promotorem pracy był pan profesor Piotr Sieroszewski. Zajmuje się ultrasonograficzną diagnostyką prenatalną. Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation Londyn – FMF.
Dr n. med. Grażyna Dec
Przez całe życie zawodowe wzrusza mnie widok małego bijącego serduszka widocznego w łonie matki podczas badania USG.
W gabinecie przeprowadzam rutynowe badania lekarskie piersi i ginekologiczne z pobraniem rozmazów cytologicznych i mikrobiologicznych. Wykonuję badania ultrasonograficzne położnicze i ginekologiczne. Ponadto zajmuję się prowadzeniem ciąży, wstępną diagnostyką niepłodności, antykoncepcją, w tym zakładanie i wyjmowanie implantów oraz wkładek wewnątrzmacicznych. Przeprowadzam również konsultacje dotyczące problemów z utrzymaniem moczu u kobiet. Zabiegi ginekologii estetycznej przeprowadzam we współpracy z prywatnym szpitalem Medeor.
Ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi w 1981 roku. Kolejne stopnie specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii uzyskałam w 1985 roku (pod kierunkiem pana profesora Mariana Szpakowskiego), oraz w 1993 roku (pod kierunkiem pana profesora Jacka Suzina).
W roku 19990, na podstawie rozprawy doktorskiej pod tytułem „Ultrasonograficzna ocena wzrostu punktów kostnienia kości stępu płodu w ciąży fizjologicznej” uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. Promotorem pracy był pan profesor Jacek Suzin. Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego uzyskałam w 1992 roku.
W latach 1985-2017 pracowałam w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Bardzo cenę sobie wyróżnienie – honorowy tytuł LEKARZA PRZYJACIELA KOBIETY – jaki otrzymałam w roku 2004 z rąk pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, dzięki rekomendacjom moich pacjentek, czytelniczek miesięcznika Twój Styl.
Dr n. med. Shiar Agata Kassassir-Ćwiklak
Specjalista ginekologii z dużym doświadczeniem klinicznym.
Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rozpoczęła w 2006 roku, w latach 2006- 2009 studiowała w Medizinische Hochschule w Hanowerze, w 2009 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom na łódzkim UM.
W latach 2009- 2015 była rezydentem w ICZMP, od 2015 do 2016 roku pracowała w Klinice Perinatologii w Szpitalu im. Pirogowa/Madurowicza a od 2016 roku jest zatrudniona na Oddziale Ginekologii MCM im. Jonschera na stanowisku asystenta.
Doświadczona ultrasonografistka. Uczestniczyła w licznych kursach oraz posiada certyfikaty z zakresu USG ginekologicznego oraz USG ciąży, m.in. certyfikaty Polskiej Sekcji Ultrasonograficznej PTG: Kolposkopowa diagnostyka zmian w obrębie szyjki macicy i Ginekologia estetyczna.
Zajmuje się:
- prowadzenie ciąży
- ginekologia wieku rozwojowego
- diagnostyka i leczenie zmian szyjki macicy
- diagnostyka i leczenie niepłodności
- ginekologia operacyjna i onkologiczna
- ginekologia estetyczna
- nietrzymanie moczu
Dr n. med. Anita Szczerba
Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.
Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.
Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.
Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.
Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

Ginekologia
Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.
Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:
brak miesiączkowania, obfite miesiączki
stany zapalne pochwy
niepłodność
nowotwory narządów rodnych
Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:
Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania
Procedury
Położnictwo
– Ciąża fizjologiczna
– Ciąża bliźniacza
– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)
Ginekologia
– Cytologia
– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE
– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV
– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu
– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne
– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)
– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania
– Hormonalna terapia zastępcza