2022-01-17T10:51:38+01:00
Dr n. med Krzysztof Zaleski

Ginekolog

Dr n. med. Magdalena Kajdos

Specjalistka położnictwa i ginekologii na co dzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rezydenturę odbyła w ICZMP w Klinice Ginekologii i Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej. Ginekolog posiadający doświadczenie kliniczne i naukowe. Doświadczona kolposkopistka. Uczestniczyła w licznych kursach i warsztatach z zakresu diagnostyki zmian w obrębie szyjki macicy. Wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży. Zajmuje się również ginekologią wieku rozwojowego oraz prowadzeniem ciąży.

2022-01-17T10:31:23+01:00
Dr n. med. Izabela Frieske

Ginekolog, położnik

Dr n. med. Monika Żyła

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne odbywałam w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej ICZMP. Aktualnie pracuje w Klinice Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii ICZMP.
Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego uprawniający do wykonywania badań ultrasonograficznych. Posiada certyfikat badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation. Posiada certyfikat badań kolposkopowych Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii Szyjki macicy oraz certyfikat badań ultrasonograficznych guzów przydatków – IOTA.
Kompleksowo zajmuje się pacjentkami ciężarnymi – prowadzi ciąże fizjologiczne jak i powikłane. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych oraz poradnictwem antykoncepcyjnym. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i kongresach.
Wykonuje:
– konsultacje ginekologiczne
– konsultacje położnicze – ciąża fizjologiczna i powikłana
– USG ginekologiczne
– USG ciąży
– USG I trymestru wraz z kalkulacją ryzyka
– USG II trymestru
– konsultacje dotyczące antykoncepcji
– pobieranie materiału do badań ginekologicznych
Leczone choroby:
wszelkie schorzenia ginekologiczne, poradnictwo antykoncepcyjne, zaburzenia miesiączkowania, schorzenia okresu okołomenopauzalnego, infekcje narządu rodnego, schorzenia szyjki macicy, nietrzymanie moczu, zaburzenia statyki narządu rodnego, endometrioza, mięśniaki macicy, prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej.
2021-09-29T17:09:21+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog – położnik

Opłać wizytę onlineOpłać wizytę online

Lek. med. Kinga Zimna

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest rezydentem położnictwa i ginekologii w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Centrum Medycznego im. dr L. Rydygiera w Łodzi. Jestem w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.

2022-01-17T10:53:57+01:00
Dr n. med. Anna Elżbieta Bara

Ginekolog położnik

Opłać wizytę online

Dr n. med. Sofija Mandryka – Stankewycz

Ukończyła Akademię Medyczną w Połtawie (Ukraina) w 2001 roku. Posiada specjalizację z Położnictwa i Ginekologii (2010). W 2007 roku obroniła pracę doktorską zatytułowaną “Nieinwazyjny test prenatalny w I trymestrze ciąży w diagnostyce wad płodu w populacji polskiej”. Promotorem pracy był pan profesor Piotr Sieroszewski. Zajmuje się ultrasonograficzną diagnostyką prenatalną. Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation Londyn – FMF.

2021-06-11T13:54:53+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog, Ultrasonografista, Seksuolog

Dr n. med. Dorota Wyrwas

Specjalizacje:

 • położnictwo i ginekologia
 • ultrasonografista
 • seksuolog
2021-05-23T01:08:23+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog (położnik)
dorośli, dzieci od 16 r. ż.

Opłać wizytę online

Lek. med. Marzena Madej – Jędrzejczak

Specjalizacje:

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia estetyczna
2021-09-29T16:54:20+02:00

Dr n. med. Grażyna Dec

Przez całe życie zawodowe wzrusza mnie widok małego bijącego serduszka widocznego w łonie matki podczas badania USG.

W gabinecie przeprowadzam rutynowe badania lekarskie piersi i ginekologiczne z pobraniem rozmazów cytologicznych i mikrobiologicznych. Wykonuję badania ultrasonograficzne położnicze i ginekologiczne. Ponadto zajmuję się prowadzeniem ciąży, wstępną diagnostyką niepłodności, antykoncepcją, w tym zakładanie i wyjmowanie implantów oraz wkładek wewnątrzmacicznych. Przeprowadzam również konsultacje dotyczące problemów z utrzymaniem moczu u kobiet. Zabiegi ginekologii estetycznej przeprowadzam we współpracy z prywatnym szpitalem Medeor.

Ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi w 1981 roku. Kolejne stopnie specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii uzyskałam w 1985 roku (pod kierunkiem pana profesora Mariana Szpakowskiego), oraz w 1993 roku (pod kierunkiem pana profesora Jacka Suzina).

W roku 19990, na podstawie rozprawy doktorskiej pod tytułem „Ultrasonograficzna ocena wzrostu punktów kostnienia kości stępu płodu w ciąży fizjologicznej” uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. Promotorem pracy był pan profesor Jacek Suzin. Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego uzyskałam w 1992 roku.

W latach 1985-2017 pracowałam w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Bardzo cenę sobie wyróżnienie – honorowy tytuł LEKARZA PRZYJACIELA KOBIETY – jaki otrzymałam w roku 2004 z rąk pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, dzięki rekomendacjom moich pacjentek, czytelniczek miesięcznika Twój Styl.

2022-01-11T21:28:15+01:00
Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Ginekolog

Dr n. med. Shiar Agata Kassassir-Ćwiklak

Specjalista ginekologii z dużym doświadczeniem klinicznym.

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi  rozpoczęła w 2006 roku, w latach 2006- 2009 studiowała w Medizinische Hochschule w Hanowerze, w 2009 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom na łódzkim UM.

W latach 2009- 2015 była rezydentem w ICZMP, od 2015 do 2016 roku pracowała w Klinice Perinatologii w Szpitalu im. Pirogowa/Madurowicza a od 2016 roku jest zatrudniona na Oddziale Ginekologii MCM im. Jonschera na stanowisku asystenta.

Doświadczona ultrasonografistka. Uczestniczyła w licznych kursach oraz posiada certyfikaty z zakresu USG ginekologicznego oraz USG ciąży, m.in. certyfikaty Polskiej Sekcji Ultrasonograficznej PTG: Kolposkopowa diagnostyka zmian w obrębie szyjki macicy i Ginekologia estetyczna.

Zajmuje się:

 • prowadzenie ciąży
 • ginekologia wieku rozwojowego
 • diagnostyka i leczenie zmian szyjki macicy
 • diagnostyka i leczenie niepłodności
 • ginekologia operacyjna i onkologiczna
 • ginekologia estetyczna
 • nietrzymanie moczu
2020-06-02T18:34:16+02:00

Prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski

Prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski przez 15 lat był kierownikiem Katedry Położnictwa i Ginekologii  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie pracuje nadal.

Przez 28 lat był ordynatorem Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Kutnie, gdzie obecnie pełni funkcję konsultanta medycznego.

Główne zainteresowania naukowe to: niepłodność, ciąża wielo płodowa oraz zachowawcze leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Autor i współautor 17 książek i podręczników, autor ponad 250 prac naukowych.

Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Gemeliogicznego, przewodniczący Zachodniopomorskiego Towarzystwa Medycyny  Perinatalnej oraz członek wielu innych towarzystw w Polsce i za granicą.

– leczenie niepłodności

– zachowawcze leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

– prowadzenie ciąży fizjologicznej, zagrożonej i wielo płodowej

– endometrioza

– zespół policystycznych jajników

– ocena drożności jajowodów.

2020-06-02T18:34:03+02:00
Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Ginekolog – Położnik, Endokrynolog

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 1998 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ profilaktyki jodowej oraz lewoskrętnej tyroksyny na kliniczne i biochemiczne wskaźniki nadmiernej stymulacji tarczycy u kobiet ciężarnych i noworodków”. Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Poradni Ginekologii Endokrynologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Jest ekspertem się w zakresie diagnostyki oraz nowoczesnych metod terapii zaburzeń miesiączkowania i niepłodności, menopauzy, antykoncepcji hormonalnej, leczenia torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zajmuje się prowadzeniem ciąży.

2020-05-06T20:22:21+02:00
dr n. med Anita Szczerba

Ginekolog

Dr n. med. Anita Szczerba

Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.

Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

2020-05-06T20:07:35+02:00
lek. med. Barbara Wencka

Ginekolog-Położnik

Opłać wizytę online

Lek. med. Barbara Wencka

Lek med. Barbara Wencka jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, posiada specjalizacje z ginekologii i położnictwa.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w I Klinice Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu, a kontynuowała ją w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty ginekologii i położnictwa. Obecnie pracuje w oddziale ginekologicznym szpitala MSWiA w Łodzi. Ukończyła również psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, broniąc pracy magisterskiej dotyczącej problemów kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Jest w trakcie uzyskiwania stopnia doktora nauk medycznych, a w zeszłym roku rozpoczęła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej.

Wierzy, że ginekolog jest lekarzem kobiet na każdym etapie ich życia dlatego stara się zapewnić moim pacjentkom kompleksową opiekę, zarówno jeśli chodzi o prowadzenie ciąży (również powikłanej), jak również leczenie schorzeń ginekologicznych oraz problemów sfery seksualnej. Wykonuje konsultację i badania ultrasonograficzne. Zajmuje się także ginekologią dziecięcą i dziewczęcą.
W swojej pracy zawodowej skupia się na zaburzeniach endokrynologicznych, problemach okresu menopauzy oraz szeroko pojętej edukacji seksualnej, również wśród nastolatek i młodych kobiet.

Ginekologia Łódź poradnia

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.
Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

brak miesiączkowania, obfite miesiączki
stany zapalne pochwy
niepłodność
nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania
Procedury

Położnictwo
– Ciąża fizjologiczna
– Ciąża bliźniacza
– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)
Ginekologia
– Cytologia
– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE
– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV
– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu
– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne
– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)
– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania
– Hormonalna terapia zastępcza