2019-02-26T22:18:32+02:00
Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Ginekolog

Dr n. med. Shiar Agata Kassassir-Ćwiklak

Specjalista ginekologii z dużym doświadczeniem klinicznym.

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi  rozpoczęła w 2006 roku, w latach 2006- 2009 studiowała w Medizinische Hochschule w Hanowerze, w 2009 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom na łódzkim UM.

W latach 2009- 2015 była rezydentem w ICZMP, od 2015 do 2016 roku pracowała w Klinice Perinatologii w Szpitalu im. Pirogowa/Madurowicza a od 2016 roku jest zatrudniona na Oddziale Ginekologii MCM im. Jonschera na stanowisku asystenta.

Doświadczona ultrasonografistka. Uczestniczyła w licznych kursach oraz posiada certyfikaty z zakresu USG ginekologicznego oraz USG ciąży, m.in. certyfikaty Polskiej Sekcji Ultrasonograficznej PTG: Kolposkopowa diagnostyka zmian w obrębie szyjki macicy i Ginekologia estetyczna.

Zajmuje się:

  • prowadzenie ciąży
  • ginekologia wieku rozwojowego
  • diagnostyka i leczenie zmian szyjki macicy
  • diagnostyka i leczenie niepłodności
  • ginekologia operacyjna i onkologiczna
  • ginekologia estetyczna
  • nietrzymanie moczu
2019-03-25T15:21:37+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog

Lek. med. Paulina Pająk

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Aktualnie w trakcie specjalizacji z Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im.M.Pirogowa w Łodzi. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii. Jest doktorantką I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w dziedzinie Perinatologii. Przez rok studiowała we Włoszech na Uniwersytecie w Pawii. Swoją wiedzę systematycznie pogłębia na licznych kursach, kongresach i szkoleniach specjalistycznych.

2019-07-18T12:24:30+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog

Lek. med. Witold Pietrzak

Jestem lekarzem ginekologiem – położnikiem z wieloletnim stażem. Specjalizuje się w prowadzeniu ciąży oraz odbieraniem porodów (porody fizjologiczne oraz cięcia cesarskie). Kompleksowo zajmuję się leczeniem chorób kobiecych poczynając od diagnozy, poprzez leczenie farmakologiczne, aż po zabiegi operacyjne (wszystkie wykonuję w Prywatnym Szpitalu Salve Medica przy ul. Szparagowej w Łodzi).
Serdecznie zapraszam do mojego prywatnego gabinetu w Łasku (wizyta po uzgodnieniu telefonicznym) oraz do Centrum Medycznego Medicover i Salve Medica.

2019-04-09T20:56:52+02:00

Ginekolog

Dr n. med. Grażyna Dec

Przez całe życie zawodowe wzrusza mnie widok małego bijącego serduszka widocznego w łonie matki podczas badania USG.

W gabinecie przeprowadzam rutynowe badania lekarskie piersi i ginekologiczne z pobraniem rozmazów cytologicznych i mikrobiologicznych. Wykonuję badania ultrasonograficzne położnicze i ginekologiczne. Ponadto zajmuję się prowadzeniem ciąży, wstępną diagnostyką niepłodności, antykoncepcją, w tym zakładanie i wyjmowanie implantów oraz wkładek wewnątrzmacicznych. Przeprowadzam również konsultacje dotyczące problemów z utrzymaniem moczu u kobiet. Zabiegi ginekologii estetycznej przeprowadzam we współpracy z prywatnym szpitalem Medeor.

Ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi w 1981 roku. Kolejne stopnie specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii uzyskałam w 1985 roku (pod kierunkiem pana profesora Mariana Szpakowskiego), oraz w 1993 roku (pod kierunkiem pana profesora Jacka Suzina).

W roku 19990, na podstawie rozprawy doktorskiej pod tytułem „Ultrasonograficzna ocena wzrostu punktów kostnienia kości stępu płodu w ciąży fizjologicznej” uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. Promotorem pracy był pan profesor Jacek Suzin. Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego uzyskałam w 1992 roku.

W latach 1985-2017 pracowałam w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Bardzo cenę sobie wyróżnienie – honorowy tytuł LEKARZA PRZYJACIELA KOBIETY – jaki otrzymałam w roku 2004 z rąk pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, dzięki rekomendacjom moich pacjentek, czytelniczek miesięcznika Twój Styl.

2018-09-28T16:41:24+02:00
Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Ginekolog

Dr n. med. Stanisław Sobantka

Dr n. med. Stanisław Sobantka to lekarz z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. W 1979 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi, w 1983 r. uzyskał Iº, a w 1986 r. IIº specjalizacji z ginekologii i położnictwa. W 1995 r. obronił pracę doktorską pt. „Sposoby ukończenia ciąży oraz wyniki położnicze u ciężarnych po przebytym cięciu cesarskim” i uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

W latach 1979-1980 odbył staż podyplomowy w Szpitalu ZOZ w Wieluniu, następnie pracował jako młodszy asystent na Oddziale Położnictwa i Ginekologii w tym Szpitalu.

W 1980 roku rozpoczął pracę na stanowisku asystenta Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala im. M. Skłodowskiej – Curie w Zgierzu. Od 1988 roku jest związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 1988 – 1991 pracował tam jako starszy asystent Oddziału Ciąży Powikłanej, a następnie w latach 1991-1994 pełnił funkcję p. o. Ordynatora Oddziału Położnictwa z Blokiem Porodowym, a latach w 1994- 1998 – funkcję Ordynatora tego Oddziału. W latach 1998 -2014 był z-cą Kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii, której starszym asystentem jest nadal.

Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w zagranicznych i krajowych czasopismach. Prace te obejmowały zagadnienia dotyczące m. in. prowadzenia porodu kobiet z ciążą wysokiego ryzyka, indukcji porodu, porodu ciąży niedonoszonej, oceny ryzyka porodu zabiegowego, praktycznego postępowania w czasie porodu, czy propagowania porodu rodzinnego.
Wciąż poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach krajowych i zagranicznych.
Należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

2018-10-04T22:41:25+02:00
lek. med. Barbara Wencka

Ginekolog-Położnik

Lek. med. Barbara Wencka

Lek med. Barbara Wencka jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, posiada specjalizacje z ginekologii i położnictwa.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w I Klinice Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu, a kontynuowała ją w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty ginekologii i położnictwa. Obecnie pracuje w oddziale ginekologicznym szpitala MSWiA w Łodzi. Ukończyła również psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, broniąc pracy magisterskiej dotyczącej problemów kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Jest w trakcie uzyskiwania stopnia doktora nauk medycznych, a w zeszłym roku rozpoczęła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej.

Wierzy, że ginekolog jest lekarzem kobiet na każdym etapie ich życia dlatego stara się zapewnić moim pacjentkom kompleksową opiekę, zarówno jeśli chodzi o prowadzenie ciąży (również powikłanej), jak również leczenie schorzeń ginekologicznych oraz problemów sfery seksualnej. Wykonuje konsultację i badania ultrasonograficzne. Zajmuje się także ginekologią dziecięcą i dziewczęcą.
W swojej pracy zawodowej skupia się na zaburzeniach endokrynologicznych, problemach okresu menopauzy oraz szeroko pojętej edukacji seksualnej, również wśród nastolatek i młodych kobiet.

2018-10-04T22:41:37+02:00
dr n. med Anita Szczerba

Ginekolog

Dr n. med. Anita Szczerba

Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.

Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

2018-10-04T22:41:56+02:00
dr n. med Artur Szpakowski

Ginekolog

Dr n. med. Artur Szpakowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM w Łodzi
Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa
Doktor nauk medycznych od 2000 roku
Asystent i adiunkt Katedry Położnictwa i Ginekologii WAM
Obecnie starszy asystent Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii
Onkologicznej ICZMP w Łodzi

DOROBEK NAUKOWY
Autor lub współautor ok 60 prac piśmiennictwo zagraniczne i krajowe
Nagroda I stopnia Rektora WAM za najlepszą rozprawę doktorską w roku
akademickim 2000-2001 : “Analiza wybranych parametrów immunologicznych u kobiet z poronieniami nawykowymi poddanych immunoterapii”
Promotor prof dr hab. med Andrzej Malinowski.
Prowadził zajęcia ze studentami medycyny (anglojęzycznymi) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE
-diagnostyka i leczenie zaburzeń rozrodu człowieka – alloimmunizacja
-diagnostyka hormonalna i immunologiczne par partnerskich
-diagnostyka czynnika męskiego i żeńskiego immunologia – genetyka
-przygotowanie par do in vitro lub po niepowodzeniach ciąży
-niepłodność (współpracuje z ośrodkami leczenia niepłodności Novum Wa-wa Gameta-Łódź)
-poronienia
-prowadzenie ciąży wysokiego ryzyka
-leczenie operacyjne laparoskopowe i klasyczne – torbiele jajników
-endometrioza, mięśniaki
-histeroskopia – patologia endometrium, polipy
-kolposkopia- patologia szyjki macicy

HOBBY
muzyka rockowa podróże

2018-09-28T16:42:56+02:00
Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Ginekolog – Położnik, Endokrynolog

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 1998 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ profilaktyki jodowej oraz lewoskrętnej tyroksyny na kliniczne i biochemiczne wskaźniki nadmiernej stymulacji tarczycy u kobiet ciężarnych i noworodków”. Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Poradni Ginekologii Endokrynologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Jest ekspertem się w zakresie diagnostyki oraz nowoczesnych metod terapii zaburzeń miesiączkowania i niepłodności, menopauzy, antykoncepcji hormonalnej, leczenia torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zajmuje się prowadzeniem ciąży.

Ginekologia Łódź poradnia

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.
Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

brak miesiączkowania, obfite miesiączki
stany zapalne pochwy
niepłodność
nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania
Procedury

Położnictwo
– Ciąża fizjologiczna
– Ciąża bliźniacza
– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)
Ginekologia
– Cytologia
– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE
– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV
– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu
– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne
– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)
– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania
– Hormonalna terapia zastępcza