PORADNIA GINEKOLOGICZNA W ŁODZI

Ginekolog Łódź2018-10-19T13:07:51+00:00
2018-09-28T16:41:24+00:00
Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Stanisław Sobantka

Dr n. med. Stanisław Sobantka to lekarz z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. W 1979 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi, w 1983 r. uzyskał Iº, a w 1986 r. IIº specjalizacji z ginekologii i położnictwa. W 1995 r. obronił pracę doktorską pt. „Sposoby ukończenia ciąży oraz wyniki położnicze u ciężarnych po przebytym cięciu cesarskim” i uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

W latach 1979-1980 odbył staż podyplomowy w Szpitalu ZOZ w Wieluniu, następnie pracował jako młodszy asystent na Oddziale Położnictwa i Ginekologii w tym Szpitalu.

W 1980 roku rozpoczął pracę na stanowisku asystenta Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala im. M. Skłodowskiej – Curie w Zgierzu. Od 1988 roku jest związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 1988 – 1991 pracował tam jako starszy asystent Oddziału Ciąży Powikłanej, a następnie w latach 1991-1994 pełnił funkcję p. o. Ordynatora Oddziału Położnictwa z Blokiem Porodowym, a latach w 1994- 1998 – funkcję Ordynatora tego Oddziału. W latach 1998 -2014 był z-cą Kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii, której starszym asystentem jest nadal.

Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w zagranicznych i krajowych czasopismach. Prace te obejmowały zagadnienia dotyczące m. in. prowadzenia porodu kobiet z ciążą wysokiego ryzyka, indukcji porodu, porodu ciąży niedonoszonej, oceny ryzyka porodu zabiegowego, praktycznego postępowania w czasie porodu, czy propagowania porodu rodzinnego.
Wciąż poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach krajowych i zagranicznych.
Należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

2018-10-04T22:41:25+00:00
lek. med. Barbara Wencka

Ginekolog-Położnik

Zapisz się

Lek. med. Barbara Wencka

Lek med. Barbara Wencka jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, posiada specjalizacje z ginekologii i położnictwa.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w I Klinice Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu, a kontynuowała ją w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty ginekologii i położnictwa. Obecnie pracuje w oddziale ginekologicznym szpitala MSWiA w Łodzi. Ukończyła również psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, broniąc pracy magisterskiej dotyczącej problemów kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Jest w trakcie uzyskiwania stopnia doktora nauk medycznych, a w zeszłym roku rozpoczęła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej.

Wierzy, że ginekolog jest lekarzem kobiet na każdym etapie ich życia dlatego stara się zapewnić moim pacjentkom kompleksową opiekę, zarówno jeśli chodzi o prowadzenie ciąży (również powikłanej), jak również leczenie schorzeń ginekologicznych oraz problemów sfery seksualnej. Wykonuje konsultację i badania ultrasonograficzne. Zajmuje się także ginekologią dziecięcą i dziewczęcą.
W swojej pracy zawodowej skupia się na zaburzeniach endokrynologicznych, problemach okresu menopauzy oraz szeroko pojętej edukacji seksualnej, również wśród nastolatek i młodych kobiet.

2018-10-04T22:41:11+00:00
lek. med. Aleksandra Krokocka

Ginekolog

Zapisz się

Lek. med. Aleksandra Krokocka

Lek. med. Aleksandra Krokocka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (wydział wojskowo-lekarski), specjalizuje się w położnictwie i ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Jest kierownikiem projektu badawczego w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi – “Udział wybranych metaloproteinaz i prolidazy w występowaniu zjawiska przedwczesnego pęknięcia błon płodowych u kobiet ciężarnych”.

Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Posiada certyfikat uczestnictwa w warsztatach kolposkopowych – „Diagnostyka i postępowanie ze zmianami w obrębie szyjki macicy.” Uczestniczyła też w licznych kursach USG.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych.

Odbyła staż z zakresu ginekologii i położnictwa Hospital General Universitario Reina Sofía w Murcii w Hiszpanii oraz w Centro Hospitalar do Porto w Portugalii (stypendium IFMSA).

Zajmuje się m.in. prowadzeniem ciąży, niepłodnością, zaburzeniami miesiączkowania, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników. Wykonuje badania kolposkopowe.

2018-10-04T22:41:37+00:00
dr n. med Anita Szczerba

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Anita Szczerba

Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.

Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

2018-10-04T22:41:56+00:00
dr n. med Artur Szpakowski

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Artur Szpakowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego WAM w Łodzi
Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa
Doktor nauk medycznych od 2000 roku
Asystent i adiunkt Katedry Położnictwa i Ginekologii WAM
Obecnie starszy asystent Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii
Onkologicznej ICZMP w Łodzi

DOROBEK NAUKOWY
Autor lub współautor ok 60 prac piśmiennictwo zagraniczne i krajowe
Nagroda I stopnia Rektora WAM za najlepszą rozprawę doktorską w roku
akademickim 2000-2001 : “Analiza wybranych parametrów immunologicznych u kobiet z poronieniami nawykowymi poddanych immunoterapii”
Promotor prof dr hab. med Andrzej Malinowski.
Prowadził zajęcia ze studentami medycyny (anglojęzycznymi) Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE
-diagnostyka i leczenie zaburzeń rozrodu człowieka – alloimmunizacja
-diagnostyka hormonalna i immunologiczne par partnerskich
-diagnostyka czynnika męskiego i żeńskiego immunologia – genetyka
-przygotowanie par do in vitro lub po niepowodzeniach ciąży
-niepłodność (współpracuje z ośrodkami leczenia niepłodności Novum Wa-wa Gameta-Łódź)
-poronienia
-prowadzenie ciąży wysokiego ryzyka
-leczenie operacyjne laparoskopowe i klasyczne – torbiele jajników
-endometrioza, mięśniaki
-histeroskopia – patologia endometrium, polipy
-kolposkopia- patologia szyjki macicy

HOBBY
muzyka rockowa podróże

2018-09-28T16:42:56+00:00
Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Ginekolog – Położnik, Endokrynolog

Zapisz się

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska-Jabłońska

Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalistą endokrynologiem. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 1998 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ profilaktyki jodowej oraz lewoskrętnej tyroksyny na kliniczne i biochemiczne wskaźniki nadmiernej stymulacji tarczycy u kobiet ciężarnych i noworodków”. Dr n. med. Antonina Sobieszczańska – Jabłońska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Poradni Ginekologii Endokrynologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Jest ekspertem się w zakresie diagnostyki oraz nowoczesnych metod terapii zaburzeń miesiączkowania i niepłodności, menopauzy, antykoncepcji hormonalnej, leczenia torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS). Zajmuje się prowadzeniem ciąży.

Ginekologia Łódź poradnia

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.
Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

brak miesiączkowania, obfite miesiączki
stany zapalne pochwy
niepłodność
nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania
Procedury

Położnictwo
– Ciąża fizjologiczna
– Ciąża bliźniacza
– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)
Ginekologia
– Cytologia
– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE
– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV
– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu
– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne
– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)
– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania
– Hormonalna terapia zastępcza