2024-03-12T08:15:12+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog położnik, dorośli i dzieci od 16 r.ż.

Zapisz się

Lek. med. Patrycja Stańczyk

Jest lekarzem specjalistą Położnictwa i ginekologii oraz zajmuję się ginekologią plastyczną i estetyczną.
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a szkolenie specjalizacyjne odbywała w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi przy ul. Wileńskiej (dawny Szpital im. M. Madurowicza).

Aktualnie pracuje w Oddziale Położniczym oraz pełni dyżury w Bloku Porodowym Szpitala SALVE w Łodzi (ul. Szparagowa 10). Równocześnie jest doktorantką w Klinice Perinatologii I Katedry Ginekologii i Położnictwa UM w Łodzi.

Uczestniczy w wielu kongresach naukowych oraz szkoleniach podnoszących jej kwalifikacje zawodowe.
Należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Perinatologii, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej.

Specjalizuje się w: prowadzeniu ciąży i porodu, leczeniu zapalenia w obrębie żeńskich narządów płciowych i chorób przenoszonych drogą płciową, doborze antykoncepcji hormonalnej, leczeniu zaburzeń miesiączkowania, leczeniu nietrzymania moczu, ginekologii estetycznej i plastycznej.

2023-08-07T21:13:55+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog – położnik

Zapisz się

Lek. med. Wiktor Krampikowski-Michcik

2022-01-21T20:21:08+01:00
Dr n. med Krzysztof Zaleski

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Łukasz Janas

Jest specjalistą położnictwa i ginekologii. Na codzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej ICZMP w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Wojskowo-Lekarski. Każdą Pacjentkę traktuje indywidualnie, poświęca na wizytę tyle czasu, ile jest potrzebne do postawienia diagnozy i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Pacjentkę pytania. Szczegółowo omawia proponowane postępowanie medyczne. Jeśli istnieje wskazanie do badania USG, wykonuje je w trakcie wizyty.

2022-01-17T10:51:38+01:00
Dr n. med Krzysztof Zaleski

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Magdalena Kajdos

Specjalistka położnictwa i ginekologii na co dzień pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rezydenturę odbyła w ICZMP w Klinice Ginekologii i Klinice Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej. Ginekolog posiadający doświadczenie kliniczne i naukowe. Doświadczona kolposkopistka. Uczestniczyła w licznych kursach i warsztatach z zakresu diagnostyki zmian w obrębie szyjki macicy. Wykonuje USG ginekologiczne oraz USG ciąży. Zajmuje się również ginekologią wieku rozwojowego oraz prowadzeniem ciąży.

2022-08-19T23:02:09+02:00
Dr n. med. Anna Elżbieta Bara

Ginekolog położnik

Zapisz się
Opłać wizytę online

Dr n. med. Sofija Mandryka – Stankewycz

Ukończyła Akademię Medyczną w Połtawie (Ukraina) w 2001 roku. Posiada specjalizację z Położnictwa i Ginekologii (2010). W 2007 roku obroniła pracę doktorską zatytułowaną “Nieinwazyjny test prenatalny w I trymestrze ciąży w diagnostyce wad płodu w populacji polskiej”. Promotorem pracy był pan profesor Piotr Sieroszewski. Zajmuje się ultrasonograficzną diagnostyką prenatalną. Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation Londyn – FMF.

2021-09-29T16:54:20+02:00

Ginekolog

Zapisz się
Czytaj więcej

Dr n. med. Grażyna Dec

Przez całe życie zawodowe wzrusza mnie widok małego bijącego serduszka widocznego w łonie matki podczas badania USG.

W gabinecie przeprowadzam rutynowe badania lekarskie piersi i ginekologiczne z pobraniem rozmazów cytologicznych i mikrobiologicznych. Wykonuję badania ultrasonograficzne położnicze i ginekologiczne. Ponadto zajmuję się prowadzeniem ciąży, wstępną diagnostyką niepłodności, antykoncepcją, w tym zakładanie i wyjmowanie implantów oraz wkładek wewnątrzmacicznych. Przeprowadzam również konsultacje dotyczące problemów z utrzymaniem moczu u kobiet. Zabiegi ginekologii estetycznej przeprowadzam we współpracy z prywatnym szpitalem Medeor.

Ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi w 1981 roku. Kolejne stopnie specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii uzyskałam w 1985 roku (pod kierunkiem pana profesora Mariana Szpakowskiego), oraz w 1993 roku (pod kierunkiem pana profesora Jacka Suzina).

W roku 19990, na podstawie rozprawy doktorskiej pod tytułem „Ultrasonograficzna ocena wzrostu punktów kostnienia kości stępu płodu w ciąży fizjologicznej” uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. Promotorem pracy był pan profesor Jacek Suzin. Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego uzyskałam w 1992 roku.

W latach 1985-2017 pracowałam w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Bardzo cenę sobie wyróżnienie – honorowy tytuł LEKARZA PRZYJACIELA KOBIETY – jaki otrzymałam w roku 2004 z rąk pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, dzięki rekomendacjom moich pacjentek, czytelniczek miesięcznika Twój Styl.

Zwiń opis
2022-01-11T21:28:15+01:00
Dr n. med . Elżbieta Lipecka-Kidawska

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Shiar Agata Kassassir-Ćwiklak

Specjalista ginekologii z dużym doświadczeniem klinicznym.

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi  rozpoczęła w 2006 roku, w latach 2006- 2009 studiowała w Medizinische Hochschule w Hanowerze, w 2009 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom na łódzkim UM.

W latach 2009- 2015 była rezydentem w ICZMP, od 2015 do 2016 roku pracowała w Klinice Perinatologii w Szpitalu im. Pirogowa/Madurowicza a od 2016 roku jest zatrudniona na Oddziale Ginekologii MCM im. Jonschera na stanowisku asystenta.

Doświadczona ultrasonografistka. Uczestniczyła w licznych kursach oraz posiada certyfikaty z zakresu USG ginekologicznego oraz USG ciąży, m.in. certyfikaty Polskiej Sekcji Ultrasonograficznej PTG: Kolposkopowa diagnostyka zmian w obrębie szyjki macicy i Ginekologia estetyczna.

Zajmuje się:

  • prowadzenie ciąży
  • ginekologia wieku rozwojowego
  • diagnostyka i leczenie zmian szyjki macicy
  • diagnostyka i leczenie niepłodności
  • ginekologia operacyjna i onkologiczna
  • ginekologia estetyczna
  • nietrzymanie moczu
2023-11-19T18:10:36+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Ginekolog

Zapisz się
Czytaj więcej

Prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski

Prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski przez 15 lat był kierownikiem Katedry Położnictwa i Ginekologii  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie pracuje nadal.

Przez 28 lat był ordynatorem Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Kutnie, gdzie obecnie pełni funkcję konsultanta medycznego.

Główne zainteresowania naukowe to: niepłodność, ciąża wielo płodowa oraz zachowawcze leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Autor i współautor 17 książek i podręczników, autor ponad 250 prac naukowych.

Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Gemeliogicznego, przewodniczący Zachodniopomorskiego Towarzystwa Medycyny  Perinatalnej oraz członek wielu innych towarzystw w Polsce i za granicą.

– leczenie niepłodności

– zachowawcze leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

– prowadzenie ciąży fizjologicznej, zagrożonej i wielo płodowej

– endometrioza

– zespół policystycznych jajników

– ocena drożności jajowodów.

Zwiń opis
2020-05-06T20:22:21+02:00
dr n. med Anita Szczerba

Ginekolog

Zapisz się

Dr n. med. Anita Szczerba

Dr n. med. Anita Szczerba jest specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi w 1993 roku. Następnie specjalizowała się z zakresu położnictwa i ginekologii otrzymując dyplom w 2005 roku.

Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła w 2007 roku na podstawie rozprawy: „Wpływ leczenia zespołu ograniczonego wzrastania płodu na wybrane parametry procesu apoptozy w łożysku”.

Dr n. med. Anita Szczerba posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Ginekologii Szpitala MSWiA w Łodzi, jak również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med. Anita Szczerba jest ekspertem w zakresie prowadzenia ciąży, także ciąży z powikłaniami (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu). Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania, niepłodnością, menopauzą, doborem odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej, leczeniem torbieli jajników, nadżerek, endometriozy i zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz profilaktyką i terapią zakażeń i stanów zapalnych narządu rodnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu USG narządu rodnego, USG ciąży i monitorowaniu owulacji.

Zwiń opis

Ginekologia Łódź poradnia

Ginekologia

Ginekologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.
Najczęstsze schorzenia ginekologiczne:

brak miesiączkowania, obfite miesiączki
stany zapalne pochwy
niepłodność
nowotwory narządów rodnych

Każda kobieta po ukończeniu 16. roku życia powinna poddać się okresowym badaniom ginekologicznym.
Wizyta w gabinecie ginekologicznym:

Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, omawiane są objawy i schorzenia występujące w rodzinie oraz w przeszłości, należy przygotować się na pytania o długość i regularność miesiączkowania, informacje o współżyciu (czy następuje ból, krwawienie, inne dokuczliwe objawy), lekarz kontroluje wcześniejsze badania w kierunki raka sutka i raka szyjki macicy
ginekologiczne badanie pacjentki – w tym badanie palpitacyjne, badanie wewnętrzne tzw. Dwuręczne, badanie tarczy szyjki macicy (za pomocą wziernika)
badanie piersi – lekarz edukuje w zakresie samodzielnego wykonywania badania piersi
jeśli występuje taka konieczność, Lekarz ginekolog zleca dodatkowe badania
Procedury

Położnictwo
– Ciąża fizjologiczna
– Ciąża bliźniacza
– Patologia ciąży (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność szyjki macicy, poród przedwczesny, hipotrofia płodu)
Ginekologia
– Cytologia
– Wycinki histopatologiczne szyjki macicy, biopsja endometrium – BAE
– Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV
– Diagnostyka mikrobiologiczna, leczenie stanów zapalnych pochwy i sromu
– Antykoncepcja, wybór metody, dobór tabletek, spirale antykoncepcyjne
– Diagnostyka i leczenie niepłodności (monitorowanie cyklu, stymulacja owulacji)
– Diagnostyka i terapia zaburzeń miesiączkowania
– Hormonalna terapia zastępcza