2019-10-15T21:38:25+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Specjalista chorób zakaźnych, pediatra
(Osoby dorosłe oraz dzieci w każdym wieku)

Zapisz się

Dr n. med. Małgorzata Bednarek

Dr n. med. Małgorzata Bednarek ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi w 1982 roku, w 1985 r. uzyskała specjalizację Iº z Pediatrii a w 1989 r. – specjalizacji IIº z Chorób Zakaźnych. W 1991 r. otrzymała Dyplom Doktora Nauk Medycznych.

Od 1983 do 2019 roku pracowała w Klinice Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ,WSS im. Biegańskiego w Łodzi, Oddział Chorób Zakaźnych, Pasożytniczych i Tropikalnych dla Dzieci.

Jest autorką 32 publikacji w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych.

2020-05-06T18:44:03+02:00
Lek. med Justyna Ciupińska

Specjalista chorób zakaźnych i hepatolog (dorośli)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Justyna Ciupińska

Lekarz medycyny Justyna Ciupińska – lekarz specjalista chorób zakaźnych i hepatologii. Od 13 lat pracuje w Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym i Chorób Wątroby w Szpitalu im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Pracuje również w przyszpitalnej Poradni Chorób Zakaźnych oraz zajmuje się prowadzeniem programów lekowych dotyczących leczenia przewlekłych zapaleń wątroby typu B i C.
W 2002 r ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi .Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób zakaźnych w 2011 r. Jest członkiem Polskiego towarzystwa Lekarzy Epidemiologów i Chorób Zakaźnych. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w wielu szkoleniach ,kursach i konferencjach.
Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wątroby (wirusowe zapalenia wątroby, autoimmunologiczne choroby wątroby, stłuszczeniowe zapalenie wątroby),chorób wirusowych, pasożytniczych , odkleszczowych (Borelioza) i innych.

Zwiń opis
2020-05-06T18:46:26+02:00
Lek. med. Eliza Dalecka

Specjalista chorób zakaźnych (dorośli i dzieci)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Eliza Dalecka

Lek. med. Eliza Dalecka jest specjalistą chorób zakaźnych, z wieloletnim doświadczeniem. Leczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w 2000 roku, a w 2008 uzyskała specjalizację z chorób zakaźnych.
Od wielu lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Specjalizuje się w chorobach wątroby, chorobach zakaźnych u dorosłych i dzieci. Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych u kobiet w ciąży m.in. toksoplazmozy.
Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kongresach i kursach doszkalających.
Leczone choroby: zapalenie wątroby ( toksyczne, wirusowe, alkoholowe, autoimmunologiczne i inne), choroba stłuszczeniowa wątroby, marskość wątroby, choroby zakaźne i pasożytnicze u dzieci i dorosłych.

Zwiń opis
2019-09-18T17:39:43+02:00
Lek. med Maria Frasunkiewicz

Specjalista chorób zakaźnych i hepatolog (dorośli)

Zapisz się

Lek. med. Maria Frasunkiewicz

Lek. med. Maria Frasunkiewicz jest specjalistą chorób zakaźnych i hepatologii. Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi w 1983 roku, podjęła pracę w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym w Łasku, gdzie pracowała do 2004 roku. W 1996 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób zakaźnych. Od 2004 roku pracuje głównie w Poradni Chorób Zakaźnych i Poradni Hepatologicznej przy Szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Łodzi, a także w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Chorób Wątroby w tym samym szpitalu.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Uczestniczyła w wielu konferencjach i szkoleniach z zakresu chorób zakaźnych i chorób wątroby, podnosząc swoją wiedzę.
Lek. med Maria Frasunkiewicz zajmuje się diagnostyką i leczeniem boreliozy, chorób wątroby (stłuszczenie alkoholowe i niealkoholowe, choroby autoimmunologiczne, choroby wirusowe w tym WZW), innych chorób wirusowych i pasożytniczych.

2019-09-18T17:40:02+02:00
Lek. med Anna Kacerka

Specjalista chorób zakaźnych (dzieci)

Zapisz się

Lek. med. Anna Kacerka

Dr n. med. Anna Kacerka jest specjalistą chorób zakaźnych. Tytuł specjalisty uzyskała w 2013 r. W tym samym roku obroniła pracę doktorską pt. „Ocena związku ostrych rotawirusowych zapaleń jelit z zakażeniami bakteryjnymi i objawami uszkodzenia wątroby u dzieci”.
Od wielu lat pracuje w Oddziale Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Pasożytniczych dla Dzieci w Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Pracuje także w przyszpitalnej Poradni Chorób Zakaźnych dla Dzieci, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wątroby, chorób pasożytniczych i wirusowych u dzieci. Zajmuje się także prowadzeniem programów lekowych przewlekłego zapalenia wątroby typu C u dzieci.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego, Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.
Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu kursach, konferencjach szkoleniach z zakresu chorób zakaźnych, pediatrii i wakcynologii. Jest autorką bądź współautorką publikacji z zakresu chorób zakaźnych.

Hepatologia

Hepatologia – dział medycyny, który zajmuje się chorobami związanymi z budową i funkcjonowaniem wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych. Leczenie WZW interferonem i Rybawiryną w ramach bezpłatnych programów.

Najczęstszymi przyczynami wizyty u hepatologa mogą być:

  • przewlekłe zmęczenie,
  • zażółcenie skóry lub twardówek oczu,
  • pracowanie w warunkach szkodliwych,
  • osoby nadużywające alkohol,
  • podwyższone aktywności enzymów wątrobowych (AIAT, AspAT),
  • zażywanie leków mających działanie hepatotoksyczne.

Wszystkie informacje dotyczące leczenia są wspólnie konsultowane z pacjentem.