2023-12-31T14:58:28+01:00
Lek. med. Konrad Jankowski

Psychiatra

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Lek. med. Konrad Jankowski

Lek. med. Konrad Jankowski jest specjalistę w zakresie psychiatrii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Jest ordynatorem Oddziału psychiatrycznego w Szpitalu im. J. Babińskiego W Łodzi. Wcześniej pracował m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie oraz w Oddziale Psychiatrii Centralnego Szpitala Klinicznego UM przy ulicy Czechosłowackiej w Łodzi. Jest członkiem kilku towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, zjazdach, konferencjach i warsztatach naukowych. Jest ekspertem w zakresie rozpoznawania, diagnostyki i leczenia chorób psychicznych m.in. depresja, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, choroba Alzhaimera, zespoły otępienne, nerwica, psychozy, zespół psychoorganiczny,zaburzenia lękowe, zespoły urojeniowe, natręctwa, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, uzależnienia, PTSD, zaburzenia snu i inne .

Zwiń opis
2023-12-31T14:59:08+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Neurolog

Zapisz się
Opłać wizytę online

Lek. med. Łukasz Leszczyński

Jestem specjalistą neurologiem, zajmuję się:
-zespołami bólowymi kręgosłupa na tle zmian zwyrodnieniowych i dyskopatii, także zespołami pourazowymi
-bólami i zawrotami głowy
-chorobami naczyniowymi OUN (udary, TIA)
-padaczką
-chorobami zwyrodnieniowymi OUN (m.in. parkinsonizm)
-zespołami otępiennymi
-chorobami mięśni i złącza nerwowo-mięsniowego (miastenia, miopatia)
-neuralgiami różnego pochodzenia
-neuropatiami
-chorobami nerwów czaszkowych i obwodowych.

2023-09-04T19:54:02+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Dietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online Opłać wizytę online Opłać wizytę online Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

mgr Adrian Kwaśny

Absolwent studiów licencjackich i magisterskich na kierunku dietetyka – Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, prelegent szkoleń, wykładowca akademicki. Autor artykułów w renomowanych czasopismach dla dietetyków. Wykorzystując indywidualne podejście pomaga w problemach dotyczących nadwagi i otyłości. Jego zainteresowania skupiają się wokół dietetyki ogólnej i klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii nadwagi i otyłości, chorób układu krążenia, chorób metabolicznych oraz autoimmunologicznych. Systematycznie pogłębia wiedzę dotyczącą żywienia oraz zdrowego stylu życia uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez stowarzyszenia naukowe zarówno jako uczestnik, jak i prelegent. Współpracując z Pacjentami pomaga im poprawić stan zdrowia i osiągnąć wyznaczone cele w oparciu o doniesienia naukowe i aktualny stan wiedzy.

I wizyta – konsultacja dietetyczna:

  • Analiza składu ciała metodą bioimpedancji oraz omówienie wyników
  • Wywiad medyczno – żywieniowy
  • ocena i modyfikacja zwyczajów na podstawie dzienniczka żywieniowego
  • zaplanowanie strategii postępowania
  • ogólne zalecenia dietetyczne wraz z listą produktów*
  • *nie dotyczy pacjentów zakwalifikowanych do dietoterapii

 

I wizyta + jadłospis 7 dniowy wymiennikowy*:

  • Analiza składu ciała oraz omówienie wyników
  • Wywiad medyczno – żywieniowy
  • ocena i modyfikacja zwyczajów na podstawie dzienniczka żywieniowego
  • zaplanowanie strategii postępowaia
  • ogólne zalecenia dietetyczne wraz z listą produktów*
  • przykładowy 7-dniowy jadłospis wymiennikowy*
  • *nie dotyczy pacjentów zakwalifikowanych do dietoterapii
  •  

Wizyta kontrolna:

  • Analiza składu ciała metodą bioimpedancji oraz omówienie wyników
  • Ocena postępów
  • Zaplanowanie dalszej strategii postępowania
  • Wydanie kolejnych zaleceń

 

Wizyta kontrolna + 7 dniowy jadłospis wymiennikowy*:

  • Analiza składu ciała metodą bioimpedancji oraz omówienie wyników
  • Ocena postępów
  • Zaplanowanie dalszej strategii postępowania
  • Wydanie kolejnych zaleceń
  • przykładowy 7-dniowy jadłospis wymiennikowy*
  • *nie dotyczy pacjentów zakwalifikowanych do dietoterapii

Indywidualny plan żywieniowy:

  • 14 dniowy jadłospis indywidualny (dietoterapia) 170 zł
  • 7 dniowy jadłospis indywidualny (dietoterapia) 120 zł
Zwiń opis
2021-10-20T17:04:01+02:00
Dr n. med Joanna Wiktorska

Dermatolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Joanna Sieniawska

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wielu placówkach medycznych m.in. w oddziale Klinicznym Interny Dziecięcej i Alergologii w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, czy w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jest lekarzem realizującym się zawodowo zarówno w pracy z Pacjentami jak i w obszarach naukowo-badawczym oraz dydaktycznym. Od lat bierze udział w projektach z zakresu badań klinicznych dotyczących takich schorzeń jak: łuszczyca, toczeń czy atopowe zapalenie skóry. Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych (autorka: Kiła – patogeneza, diagnostyka i leczenie, Holiday sun exposure increaseslevel of witamin D and thymine dimmers in children, Linear and whorled nevoid hipermelanosis- case report, współautorka:Long- therm infliximab therapy in pustular psoriasis-case report ). Jako uczestnik i wykładowca aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych. (Czy fototerapia predysponuje do kancerogenezy?, Wpływ stosowania ochrony przeciwsłonecznej na stężenie fruktozaminy po ekspozycji na UVR w grupie pacjentów dorosłych, Eccrine angiomatous hamartoma- opis przypadku). Należę do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Obok konsultacji z zakresu dermatologii i wenerologii wykonuje badania dermatoskopowe, zabiegi elektrokoagulacji oraz krioterapii oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Bardzo chętnie pracuje z dziećmi. Przyjmuje także pacjentów anglojęzycznych.

Zwiń opis
2024-01-31T15:06:09+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Urolog

Zapisz się
Opłać wizytę online

Dr n. med. Cezary Zydek

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej. Jego doświadczenie urologiczne oparte jest na 30 letniej pracy w Klinice Urologii WAM oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Posiada tytuł specjalisty urologa oraz doktorat w którym analizował operacyjne leczenie rozrostu prostaty.
W pracy ambulatoryjnej korzysta ze zdobytego doświadczenia klinicznego.
Podczas wizyt lekarskich wykonuje badania USG narządów moczowo-płciowych oraz omawia  profilaktykę schorzeń układu moczowego.
2023-12-31T15:00:37+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Neurolog

Zapisz się

W przypadku pierwszej wizyty proszę wybrać opcję płatności za pierwszą wizytę. Pierwszy przycisk poniżej.

Opłać wizytę online Opłać wizytę online

Dr hab. n. med. Anna Jurewicz

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 1995 roku, a w 2008 roku doktora habilitowanego. Jest specjalistą II stopnia z zakresu neurologii ( 1998 rok- egzamin z wyróżnieniem). Pracuje na stanowisku adiunkta w Klinice Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w USK nr 1 im. N. Barlickiego.
Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych z zakresu neurologii publikowanych w prestiżowych pismach zagranicznych, oraz wystąpień na konferencjach i zjazdach naukowych.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, padaczki, zespołów bólowych kręgosłupa, bólów głowy, neuropatii i innych.
Jest autorem patentu polskiego i międzynarodowego z zakresu diagnostyki stwardnienia rozsianego.

2023-10-01T10:43:56+02:00
Dr n.med. Magdalena Lassota Falczewska

Specjalista Dermatolog
(zabiegi prosimy umawiać telefonicznie, przez rejestrację)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Magdalena Lassota – Falczewska

Dr n. med. Magdalena Lassota-Falczewska jest lekarzem z kilkunastoletnim stażem, specjalistą z zakresu dermatologii i wenerologii oraz lekarzem medycyny estetycznej. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat była związana z Kliniką Dermatologii WAM w Łodzi (obecnie Klinika Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi). Obroniła pracę doktorską ,której temat był ściśle związany z zastosowaniem terapii fotodynamicznej (PDT) w leczeniu pacjentów ze stanami przednowotworowymi i nieczerniakowymi nowotworami skóry. Ukończyła liczne specjalistyczne kursy z zakresu medycyny estetycznej, odbyła szkolenie związane z metodą selektywnej mikrofototerapii punktowej do leczenia bielactwa nabytego i łuszczycy w Ratok®derm Medical Dermatological Centre of Milan.Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu najnowszych technik zabiegowych. Prowadzi kursy szkoleniowe dla lekarzy z całej Polski z zakresu technik elektrochirurgicznych i terapii skojarzonych mających na celu ogólną poprawę stanu skóry.

Zwiń opis
2023-12-28T17:23:35+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Gastrolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę

Lek. med. Magdalena Barańska

W 2007 r. ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizacje z zakresu chorób wewnętrznych odbywała pod kierownictwem p. prof. Anity Gąsiorowskiej w Oddziale Gastroenterologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. W 2014 r. złożyła Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych. Od lutego 2014r jest związana z Oddziałem Klinicznym Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej USK Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, gdzie pracuje na stanowisku starszego asystenta.
Zainteresowania zawodowe skupiają się wokół diagnostyki i leczenia głównie nieswoistych chorób zapalnych jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego – Crohna), jak również ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki oraz raka tego narządu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.

2023-12-28T17:22:47+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Dietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Aleksandra Błońska

Dr n. med. Aleksandra Błońska to dietetyk kliniczny z dużym doświadczeniem. W 2012 roku ukończyła Dietetykę na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi uzyskując tytuł magistra. Skończyła także Studia Podyplomowe Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. 5 grudnia 2017 roku otrzymała tytuł naukowy doktora nauk medycznych.

Odbyła staż zagraniczny na stanowisku dietetyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Paryżu (AP – HP Hospital Universitaire Pitie – Salpetiere, Paris, France).

Od 2015 r. pracuje w Szpitalu USK im. WAM jako dietetyk oraz jest zatrudniona na Uniwersytecie Medycznym na stanowisku asystent. Na Oddziale Chirurgii Gastroenterologicznej, Onkologicznej i Ogólnej w Szpitalu USK im. Norberta Barlickiego pomagała pacjentom po zabiegach bariatrycznych w zmianie nawyków żywieniowych.

Od 2012 roku Pani Doktor prowadzi zajęcia ze studentami Dietetyki. Od 2017 r. jest wykładowcą na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Prowadzi również szkolenia na temat prawidłowego odżywiania, nadwagi i otyłości.Posługuje się językiem angielski i francuskim.

Zwiń opis
2023-12-31T14:58:47+01:00
Lek. med Justyna Ciupińska

Specjalista chorób zakaźnych i hepatolog (dorośli)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Justyna Ciupińska

Lekarz medycyny Justyna Ciupińska – lekarz specjalista chorób zakaźnych i hepatologii. Od 13 lat pracuje w Oddziale Obserwacyjno- Zakaźnym i Chorób Wątroby w Szpitalu im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Pracuje również w przyszpitalnej Poradni Chorób Zakaźnych oraz zajmuje się prowadzeniem programów lekowych dotyczących leczenia przewlekłych zapaleń wątroby typu B i C.
W 2002 r ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi .Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób zakaźnych w 2011 r. Jest członkiem Polskiego towarzystwa Lekarzy Epidemiologów i Chorób Zakaźnych. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w wielu szkoleniach ,kursach i konferencjach.
Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wątroby (wirusowe zapalenia wątroby, autoimmunologiczne choroby wątroby, stłuszczeniowe zapalenie wątroby),chorób wirusowych, pasożytniczych , odkleszczowych (Borelioza) i innych.

Zwiń opis
2023-03-15T15:16:02+01:00
Lek. med. Eliza Dalecka

Specjalista chorób zakaźnych (dorośli i dzieci)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Eliza Romantowska (Dalecka)

Lek. med. Eliza Romantowska (Dalecka) jest specjalistą chorób zakaźnych, z wieloletnim doświadczeniem. Leczy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w 2000 roku, a w 2008 uzyskała specjalizację z chorób zakaźnych.
Od wielu lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Specjalizuje się w chorobach wątroby, chorobach zakaźnych u dorosłych i dzieci. Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych u kobiet w ciąży m.in. toksoplazmozy.
Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kongresach i kursach doszkalających.
Leczone choroby: zapalenie wątroby ( toksyczne, wirusowe, alkoholowe, autoimmunologiczne i inne), choroba stłuszczeniowa wątroby, marskość wątroby, choroby zakaźne i pasożytnicze u dzieci i dorosłych.

Zwiń opis
2022-08-01T09:05:58+02:00
Prof. nadzw. dr. hab. n. med. Adam Gesing

Endokrynologia

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Prof. UM dr hab. n. med. Adam Gesing

Profesor nadzwyczajny UM dr hab. n. med. Adam Gesing jest związany z endokrynologią od ponad 25 lat. Jako student, dwukrotnie – w roku akademickim 1991/92 oraz 1992/93 był stypendystą Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi (AM w Łodzi) ukończył z wyróżnieniem w roku 1993 z wynikiem końcowym bardzo dobrym, uzyskując Dyplom Lekarza. W roku 1999 uzyskał I stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych, a w roku 2004 po złożeniu egzaminu państwowego – tytuł specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych. Ponadto, w roku 1998 uzyskał, z wyróżnieniem, stopień naukowy doktora nauk medycznych, a w roku 2012 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny (specjalność endokrynologia).

Prof. Adam Gesing posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej. W roku 1994 został zatrudniony jako asystent, a od roku 2000 jako adiunkt w Zakładzie Tyreologii Instytutu Endokrynologii AM w Łodzi. Po reorganizacji Uczelni pracował na stanowisku adiunkta w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (UM w Łodzi). Następnie, w roku 2005 został zatrudniony na stanowisku adiunkta, a w roku 2015 na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Endokrynologii Onkologicznej UM w Łodzi. Ponadto, przez kilkanaście lat pracował w Poradni Endokrynologicznej/Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów w Łodzi, wykonując także m.in. badania ultrasonograficzne i biopsję aspiracyjną cienkoigłową gruczołu tarczowego. Był także zatrudniony w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Prof. Adam Gesing posiada także duże doświadczenie w pracy naukowej. Jest pierwszym autorem lub współautorem ponad 100 prac i doniesień naukowych. W roku 2007 został stypendystą The Endocrine Society. Dwukrotnie, w latach 2008-2009 oraz w roku 2013 przebywał w USA, prowadząc badania naukowe z zakresu endokrynologii starzenia, będąc zatrudnionym na stanowisku Research Associate Professor w Division of Geriatric Research, Department of Internal Medicine, Southern Illinois University School of Medicine, Springfield w stanie Illinois. Pracował także naukowo w College of Medicine, Burnett School of Biomedical Sciences, University of Central Florida, Orlando na Florydzie (USA). Za swoje osiągnięcia naukowe był uhonorowany Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia (2012) oraz Nagrodami Naukowymi Rektora AM w Łodzi (2000) oraz Rektora UM w Łodzi (2014). Jest członkiem kilku towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, m.in. Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Prof. Adam Gesing pełnił także kilka funkcji w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, m.in. w latach 2002-2008 był Pełnomocnikiem Rektora UM ds. Indywidualnego Toku Studiów; był również członkiem Senatu UM (w latach 2003-2008) oraz Rady Wydziału Lekarskiego UM (z wyboru w latach 2006-2008 oraz ponownie od roku 2012). W roku 2012 został przewodniczącym Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, a od roku 2014 jest prezesem Zarządu Fundacji Rozwoju Endokrynologii im. Prof. dr hab. med. Tadeusza Pawlikowskiego.

Zwiń opis
2022-08-01T09:04:43+02:00
Dr n. med Renata Głoskowska-Koptas

Endokrynolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Renata Głoskowska-Koptas

Dr n. med. Renata Głoskowska-Koptas jest specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych i endokrynologii. Związana jest z endokrynologią od czasu studiów – była studentką indywidualną w Zakładzie Tyreologii Instytutu Endokrynologii Akademii Medycznej w Łodzi. Po zakończeniu studiów kontynuowała pracę w tym ośrodku, wykonując badania ultrasonograficzne i biopsję aspiracyjną cienkoigłową gruczołu tarczowego, a także przez kilkanaście lat pracowała w Poradni Endokrynologicznej/Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów w Łodzi.
Dr n. med Renata Głoskowska-Koptas stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w wielu kursach z zakresu endokrynologii.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem publikacji i streszczeń zjazdowych.

Zwiń opis
2024-01-24T20:59:14+01:00
dr n. med. Agnieszki Janus

Hematolog
(przyjmuje tylko dorosłych)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Agnieszka Janus

Dr n.med. Agnieszka Janus z hematologią związana jest od ponad 10 lat. Od 2001 roku była studentką indywidualną w Klinice Hematologii Akademii Medycznej w Łodzi. Tytuł lekarza medycyny uzyskała w 2002 roku. W tym samym roku rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz studia doktoranckie w Klinice Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W październiku 2007 roku, po obronie pracy doktorskiej na temat : „Wpływ inhibitorów kinazy mTOR na komórki białaczkowe” uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Dwa lata później uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w roku 2014 – tytuł specjalisty hematologa.

W roku 2001 studiowała na wydziale lekarskim w Niemczech, w Justus Liebig Universitat, Giessen.

W ramach Europejskiego Programu Wymiany Socrates/Erasmus.

W latach 2010-2012 była stypendystką Europejskiego Towarzystwa Hematologicznego. Pracowała w Universita Vita-Salute San Raffaele w Mediolanie, gdzie zajmowała się projektem badawczym oceniającym rolę receptora B w historii naturalnej przewlekłej białaczki limfocytowej. Równocześnie kontynuowała pracę kliniczną we włoskiej poradni hematologicznej, w Ambulatorio Unita Linfomi.

Posiada biegłą znajomość języków angielskiego, niemieckiego i włoskiego oraz bierną znajomość języka francuskiego i rosyjskiego.

Ma rozległe doświadczenie kliniczne i naukowe. Obecnie pracuje w Klinice Hematologii WSS im. Kopernika w Łodzi oraz w Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Bierze udział w konferencjach naukowych polskich i zagranicznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Europejskiego Towarzystwa Hematologicznego.

Zwiń opis
2023-03-24T00:08:51+01:00
mgr Kędziak Barbara

Dietetyk, Psychodietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Mgr Barbara Kędziak

Zagadnieniami związanymi ze zdrowym odżywianiem interesuje się od zawsze. Jest absolwentką studiów dietetycznych Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu o specjalności psychodietetyka, która jest szczególnie bliska jej sercu.

Specjalizuje się:

w edukacji zdrowych nawyków żywieniowych, udziela konsultacji w zakresie nadwagi, otyłości i takich chorobach jak:

  • cukrzyca
  • choroby układu krążenia
  • hashimoto
  • choroby ze strony układu pokarmowego

Swoją wiedzę pogłębia na bieżąco poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych z zakresu problematyki otyłości i innych chorób dietozależnych oraz korzystając ze specjalistycznej literatury.

Jako absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Life Coachingu na Uniwersytecie Łódzkim rozumie indywidualne słabości pacjenta, daje wsparcie i potrafi zainspirować do znalezienia w sobie motywacji, nowych strategii myślenia i działania w aspekcie m.in. zdrowego życia. Wydobywa mocne strony pacjenta, które pomagają pokonać bariery i ograniczenia w celu osiągnięcia właściwego celu dotyczącego diety i zdrowego stylu żywienia.

Dzięki ukończonemu kursowi redukcji stresu Mindfulness MBSR – zachęca do uważnego jedzenia wartościowych produktów, dzięki którym możemy cieszyć się lepszym smakiem, zapachem, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem i zdrowiem.

Jako propagatorka zdrowego stylu życia prowadzi autorskie warsztaty dla szkół, gdzie poprzez eksperymenty i doświadczenia m.in. uczy dzieci wartości odżywczych produktów, co spotyka się z ogromnym entuzjazmem ze strony młodych uczestników.

Ponadto współpracuje z rodzicami dzieci chorych na mukowiscydozę, poprzez prowadzenie warsztatów i spotkań edukacyjnych w zakresie żywienia chorych.

W ramach współpracy z Centrum Pomocy Psychologicznej Dziecka i Rodziny konsultuje przypadki dzieci z zaburzeniami odżywiania poprzez praktyczne wskazówki i edukację rodziców.

Na co dzień jest mamą trójki dzieci, zapaloną podróżniczką, którą fascynuje kultura azjatycka. Miłośniczka jogi, uważnego życia i medytacji.

Zwiń opis
2022-11-24T16:59:54+01:00

Chirurg, Onkolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Prof. dr hab. med. Agnieszka Kołacińska – Wow

Prof. dr hab. med. Agnieszka Kołacińska – Wow ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi w roku 1998. W roku 2002 uzyskała stopień doktora nauk medycznych, w roku 2007 tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej. Od 2011 roku posiada honorowy europejski certyfikat w zakresie chirurgii piersi Hon. European Board of Surgery Qualification in Breast Surgery (EBSQBS) oraz piastuje stanowisko europejskiego egzaminatora chirurgii piersi. W 2013 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego, a w 2016 profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2014 roku jest członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej/ Board of Directors of the European Society of Surgical Oncology (ESSO). Kształciła się w Klinikach Chirurgii Piersi i Chirurgii Onkologicznej w Europejskim Instytucie Onkologii w Mediolanie, Uniwersytecie we Florencji, Narodowym Instytucie Raka w Amsterdamie, Uniwersytecie w Helsinkach, Liverpoolu, Instytucie Onkologii w Tokio, Klinice Mayo w Stanach Zjednoczonych, Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku oraz Uniwersytecie w Rio de Janeiro. Stypendystka ESSO- Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i EUSOMA-Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Chorób Piersi (European Society of Breast Cancer Specialists). Wykładowca podczas licznych konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych. Obecnie pracuje w Centrum Chorób Piersi Breast Cancer Unit, Oddziale Chirurgii Onkologicznej oraz Klinice Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii Szpitala Kopernika oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii piersi onkologicznej, onkoplastycznej i rekonstrukcyjnej, węzłów chłonnych oraz nowotworów skóry, tkanek miękkich i czerniaka. Zaangażowana w działalność charytatywną dla chorych onkologicznych.

2022-08-01T09:05:24+02:00
Dr n. med. Włodzimierz Koptas

Chirurg, Endokrynolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Włodzimierz Koptas

Ukończyłem Akademię Medyczną w Łodzi w roku 1993. I-wszy stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, II-gi w Oddziale Chirurgicznym Szpitala im. L. Pasteura w Łodzi. Jednocześnie pracowałem w Poradni Endokrynologicznej w szpitalu im. S. Sterlinga. Staż do specjalizacji z endokrynologii odbywałem w Klinice Endokrynologii I-CZMP.

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałem w 1996 roku za pracę pt.: “Zmiany morfologiczne w tarczycy po hemityreoidektomi i/lub szyjnej górnej ganglionektomii – model zwierzęcy” Od chwili powstania w 2002 roku do końca 2014 r pracowałem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM i jednocześnie nadal w Poradni Endokrynologicznej.

Aktualnie pełnie obowiązki Koordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. W chwili obecnej zajmuję się głównie chirurgią endokrynologiczną (operacje tarczycy, przytarczyc i nadnerczy) oraz chirurgią kolorektalną i proktologią (w tym operacje laparoskopowe jelit).

Zwiń opis
2023-12-03T21:50:19+01:00
Dr n. med. Mariusz Piotr Łochowski

Kardiochirurg, Chirurg

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Piotr Kula

Dr n. med. Piotr Kula to specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Dyplom Akademii Medycznej w Łodzi uzyskał w 1997 roku, specjalizację z chirurgii ogólnej w 2002 roku, natomiast w 2010 – specjalizację z kardiochirurgii. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych.
Od 1999 roku związany jest z Kliniką Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej, Centralny Szpital Weteranów. Od 2016 roku pracuje w Klinice Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Pomorska 251.
Do Jego zainteresowań naukowych należą operacje u osób z chorobą wieńcową, operacje robotyczne, operacje u dorosłych pacjentów z wrodzonymi chorobami serca.

Jest autorem wielu publikacji naukowych.
Wciąż poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach w kraju i zagranicą.

2021-01-04T15:42:31+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Onkolog kliniczny

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Barbara Łochowska

Doktor Barbara Łochowska to specjalista onkologii klinicznej. Akademię Medyczną w Łodzi ukończyła w 1996 roku.

Doświadczenie kliniczne pogłębiała pracując w Oddziale Chorób Rozrostowych, Oddziale Chemioterapii oraz w Klinice Chemioterapii Nowotworów szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. Na co dzień pracuje w Oddziale Radioterapii i Onkologii Ogólnej zajmując się pacjentami wymagającymi chemioterapii w ramach radiochemioterapii (2 terapii przeciwnowotworowych stosowanych łącznie). 

Zainteresowania zawodowe to nie tylko chemioterapia, lecz także leczenie immunologiczne i celowane, psychoonkologia oraz opieka terminalna.

Angażuje się w pracę nad nowymi lekami w badaniach klinicznych zwłaszcza wprowadzanymi do immunoterapii w nowotworach obszaru głowy i szyi oraz płuc. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych zjazdach dotyczących nowotworów przewodu pokarmowego, piersi, układu moczowo-płciowego na bieżąco poszerzając swoją wiedzę, a także biorąc udział w wielu krajowych szkoleniach i kursach.

Praktykę kliniczną łączy z pracą naukową. W 2013 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej pt: ” Wolne krążące DNA jako potencjalny biomarker w raku płuc”

W czasie wolnym regeneruje siły w przydomowym ogrodzie, gdzie z pasją pielęgnuje rośliny rodzime i egzotyczne.

2023-03-24T00:07:08+01:00
Dr n. med. Mariusz Piotr Łochowski

Chirurg klatki piersiowej (torakochirurg)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Mariusz Piotr Łochowski

Dr n. med. Mariusz Łochowski to specjalista chirurgii klatki piersiowej (torakochirurg) z wieloletnim doświadczeniem.
Akademię Medyczną w Łodzi ukończył w 1995 roku, w 2008 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej, a w 2009 obronił pracę doktorską z chirurgii przełyku.
Na co dzień pracuje w Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej, Nowotworów i Rehabilitacji Oddechowej szpitala im. M. Kopernika w Łodzi.
Zajmuje się chirurgią płuc i opłucnej, śródpiersia i przełyku. W ramach diagnostyki wykonuje wideotorakoskopię, mediastinoskopię, bronchoskopię, gastroskopię, ultrasonografię opłucnej, biopsje cienkoigłowe oraz spirometrię. Zabiegi operacyjne przeprowadza techniką klasyczną oraz techniką małoinwazyjną (VATS).

Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych zjazdach dotyczących chorób klatki piersiowej. W latach 2009-2015 odbył zagraniczne kursy specjalistyczne z technik małoinwazyjnych oraz zastosowania lasera w torakochirurgii (Niemcy – Ferieburg, Hiszpania – A-Coruna, Chiny – Shanghai).
Jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej.
W czasie wolnym pasjonuje się historią, szczególnie zagadnieniami związanymi z I Wojną Światową. Jest autorem książki „Konstantynów w ogniu” – opowiadającej o losach Konstantynowa Łódzkiego w czasie Operacji Łódzkiej 1914 roku.

Zwiń opis
2023-12-31T15:01:38+01:00
Lek. med. Eliza Dalecka

Nefrolog, Internista

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Agnieszka Majda

Dr n. med. Agnieszka Majda – lekarz specjalista chorób wewnętrznych oraz nefrologii. Akademię Medyczną w Łodzi ukończyła w 2007 roku. Od roku 2008 pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, w której w 2014r. uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. W tym samym roku rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w zakresie nefrologii w Klinice Pediatrii, Immunologii i Nefrologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Specjalizację z dziedziny nefrologii uzyskała w 2017 roku. Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową, czego efektem jest tytuł doktora nauk medycznych obroniony w 2015 roku. Swoją wiedzę na bieżąco aktualizuje, uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach naukowych.

W kręgu zainteresowań klinicznych znajdują się chorzy z przewlekłą chorobą nerek, ostrym uszkodzeniem nerek, z kamicą dróg moczowych, zakażeniami układu moczowego, nadciśnieniem tętniczym, pacjenci z chorobami nerek w cukrzycy. Dr n. med. Agnieszka Majda zajmuje się także pacjentami z przewlekłą chorobą nerek w okresie predializy i dializowanymi. Interesuje się również niefarmakologicznym leczeniem otyłości.

Zwiń opis
2024-03-12T08:26:51+01:00
mgr Magdalena Makarowska

Dietetyk kliniczny,
dietetyk bariatryczny, psychodietetyk

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Mgr Magdalena Makarowska

Mgr Magdalena Makarowska, dyplomowany dietetyk kliniczny, dietetyk bariatryczny, psychodietetyk, biotechnolog, pedagog , autorka serii poradników “Dieta w insulinooporności” i wielu innych z zakresu zdrowego odżywiania. Prowadzi dietoterapię młodzieży i dorosłych z zaburzeniami odżywiania.

Specjalista SOIT członek Fundacji – Insulinooporność zdrowa dieta , zdrowe życie , której głównym zadaniem jest bez wątpienia profilaktyka cukrzycy typu 2.

Certyfikowany Członek Zwyczajny Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków ze statusem Doradca Żywieniowy oraz przede wszystkim Polskiego Towarzystwa Dietetycznego PTD . Członek zwyczajny Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Dietetyka spersonalizowana –  Pomaga pacjentom w zakresie dietoterapii w ciąży, insulinooporności, cukrzycy typu 2, PCOS, SIBO, RZS, niedoczynności tarczycy, Hashimoto, hipercholesterolemi, nadciśnieniu , dnie moczanowej oraz schorzeniom związanym z chorobami cywilizacyjnymi oraz dysfunkcjami przewodu pokarmowego.  Zajmuje się edukacja żywieniową dla dzieci i młodzieży. Certyfikowana specjalistka w zakresie żywienia pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Skończone Uczelnie :

  • Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, kierunek: fizjologia- biotechnologia – stopień magistra
  • WSNS Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie – Dietetyka i planowanie żywienia
  • WUM Warszawskiego Uniwersytetu  Medycznego – Dietetyka w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych
  • UMED Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wydział Nauk o Zdrowiu – kierunek Dietetyka – stopień magistra
  • w 2021 r obroniłam pracę magisterską pod tytułem : ” Ocena czynników ryzyka w grupie pacjentów z insulinoopornością i cukrzycą typu 2 oraz wpływ wybranych modeli żywienia na zapobieganie insulinooporności i cukrzycy typu 2″ w Zakładzie Żywienia i Epidemiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  • Uniwersytet SWPS Warszawa – Psychodietetyka
Zwiń opis
2023-03-24T00:08:29+01:00
Lek. med. Eliza Dalecka

Gastrologia, Gastroenterologia

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Milena Padysz

Dr n. med. Milena Padysz ukończyła w 2010 roku Wydział Wojskowo-Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od początku swojej praktyki zawodowej związana jest z Kliniką Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego, Centralnego Szpitala Klinicznego im. WAM. Od 2017 roku specjalista chorób wewnętrznych, rozpoczęła specjalizację z gastroenterologii.

Od 2012 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej pt: ” Ocena wybranych parametrów stanu zapalnego w korelacji z obrazem klinicznym choroby Leśniowskiego-Crohna”.

Podczas pracy w Klinice Gastroenterologii zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób przewodu pokarmowego, zwłaszcza nieswoistych chorób zapalnych jelit, choroby uchyłkowej jelita grubego, zaburzeń czynnościowych jelit, a także chorób przełyku, żołądka, pęcherzyka żółciowego i trzustki.

W 2014 i 2015 roku ukończyła szkolenia w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej narządów jamy brzusznej. 

Prowadzi wykłady i zajęcia kliniczne ze studentami Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. Jest także jednym z opiekunów studenckiego koła naukowego przy Klinice Gastroenterologii.

Jest autorem publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych. Bierze udział w wielu konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Zwiń opis
2020-05-06T20:03:23+02:00
Lek. med Joanna Siembor

Chirurg, Onkolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Lek. med. Joanna Siembor

Lek. med. Joanna Siembor ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi 1997 roku.

W 2006 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej, a następnie specjalisty chirurgii onkologicznej w 2013 roku. Aktualnie przygotowuje się do obrony tytułu doktora nauk medycznych na temat angiogenezy w raku jelita grubego.

Lek. med Joanna Siembor posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Od wielu lat pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi, gdzie wykonuje zabiegi zgodne z profilem oddziału tj. chirurgiczne leczenie nowotworów skóry, piersi, mięsaków i nowotworów przewodu pokarmowego oraz w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej. Wcześniej pracowała w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala MSWiA w Łodzi.

Lek. med Joanna Siembor jest członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Jest specjalistą w diagnostyce i leczeniu operacyjnym wielu rodzajów nowotworów, a w szczególności: nowotworów skóry, przewodu pokarmowego i piersi. Wykonuje zabiegi operacyjne techniką tradycyjną, a także operacje laparoskopowe i endoskopowe oraz z zastosowaniem technik elektrochirurgii.

Zwiń opis
2022-11-03T09:12:43+01:00
Lek. med Jarosław Woźniak

Chirurg ogólny, Chirurg onkolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Maciej Stańczyk

Dr n. med. Maciej Stańczyk jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz onkologicznej. Specjalizuje się operacyjnym leczeniu nowotworów piersi, w mastektomii, elektrochirurgii. Przeprowadza operacje laparoskopowe, wykonuje operacje przepuklin, operacje żylaków. W warunkach ambulatoryjnych wykonuje drobne zabiegi – np. wycięcia i badania zmian skórnych.

Zwiń opis
2023-06-29T09:16:08+02:00
Lek. med Maria Frasunkiewicz

Diabetolog, Internista, Nefrologia

Zapisz się
Opłać wizytę online Opłać wizytę online Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Konrad Walczak

Absolwent XIII L. O. im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi z 1991 roku. W 1998 r. ukończył studia na wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. W latach 2001 – 2004 w ramach specjalizacji z zakresu Chorób Wewnętrznych, rezydent na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. Od 2004 roku asystent, następnie kolejno starszy asystent oraz adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii USK im. WAM – CSW w Łodzi. W 2009 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii. Jest zastępcą Dyrektora ds. Medycznych USK im. WAM – CSW w Łodzi.

Członek Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zwiń opis
2023-03-10T22:05:29+01:00
Lek. med. Eliza Dalecka

Gastrolog, Gastroenterolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Ewa Walecka-Kapica

Dr n. med. Ewa Walecka–Kapica należy do grona doświadczonych pracowników Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła Akademię Medyczną w 1994 roku. W 2002 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy: „Wpływ zakażenia Helicobacter pylori na mikrokrążenie w błonie śluzowej żołądka oraz stężenie tlenku azotu i anionorodnika ponadtlenkowego w surowicy krwi u osób z przewlekłym aktywnym zapaleniem błony śluzowej żołądka”.Jest specjalistą II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz specjalistą gastroenterologiem.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów w Klinice Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego im. WAM, gdzie pracuje od początku swojej pracy zawodowej. Swe zainteresowania zawodowe rozwija przede wszystkim w zakresie nieswoistych chorób zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego – Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), chorób czynnościowych przewodu pokarmowego a także chorób związanych z zakażeniem H. pylori. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych programach klinicznych, dotyczących między innymi terapii biologicznych w nieswoistych zapaleniach jelit a także nowoczesnych metod terapii zespołu jelita nadwrażliwego; licznych kursach i konferencjach krajowych i międzynarodowych. Od wielu lat wykonuje badania ultrasonograficzne jamy brzusznej a także badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Przez dwa lata prowadziła także z ramienia Kliniki Gastroenterologii poradnictwo drogą internetową dla pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego.

Dodatkową, nie mniej ważną dziedziną zainteresowań jest dietetyka i żywienie kliniczne. Doświadczenia w tym zakresie zdobywała na licznych szkoleniach i kursach krajowych i zagranicznych (m. in. w USA – w Johns Hopkins University of Baltimore). Ukończyła również międzynarodowy kurs SCOPE prowadzony przez Founding and European SCOPE, dotyczący roli przewodu pokarmowego w otyłości.
Jest autorką 58 publikacji oryginalnych, artykułów poglądowych i przeglądowych oraz rozdziałów w podręcznikach. Ponadto jest promotorem i recenzentem licznych prac licencjackich i magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Kierunku Dietetyki.

Zwiń opis
2022-08-01T09:06:34+02:00
Dr n. med Joanna Wiktorska

Endokrynolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Joanna Wiktorska

Specjalizacje: choroby tarczycy, choroby przytarczyc, choroby nadnerczy, choroby układu podwzgórzowo-przysadkowego, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, otyłość, osteporoza. Lekarz z powołaniem, niezmiennie od ponad 20 lat związana z endokrynologią.

Dr n. med Joanna Wiktorska z endokrynologią jest związana od ponad 20 lat. Od 1993 była studentką indywidualną w Zakładzie Tyreologii Instytutu Endokrynologii Akademii Medycznej w Łodzi. W 1997 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną. W 2003 roku uzyskała, z wyróżnieniem, tytuł doktora nauk medycznych. Równolegle specjalizowała się z zakresu chorób wewnętrznych uzyskując, z wynikiem bardzo dobrym, specjalizację w 2005 roku. Następnie w 2009 roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu endokrynologii również z wynikiem bardzo dobrym.

Dr n. med Joanna Wiktorska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat pracowała jako jako adiunkt w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych i Klinice Diabetologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, oraz w Zakładzie Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także w Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponadto przez 16 lat pracowała w Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Dr n. med Joanna Wiktorska posiada bardzo dobrą umiejętność wykonywania badań USG tarczycy oraz biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej zmian ogniskowych w tarczycy, które to badania wykonuje samodzielnie od 1998 roku. Ponadto w 2002 roku uzyskała międzynarodowy certyfikat z zakresu diagnostyki i leczenia osteoporozy i tytuł Specjalisty Densytometrii Klinicznej wydawany przez International Osteoporosis Foundation.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych oraz rozdziałów podręczników dotyczących endokrynologii i osteoporozy. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach (wykaz kursów dostępny na stronie www.joannawiktorska.pl). Ponadto jest biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Łodzi z zakresu endokrynologii oraz Lekarzem Sądowym. W 2005 roku, jako wyraz uznania pacjentów dla jej pełnej zaangażowania pracy, otrzymała tytuł Lekarz Przyjacielem Kobiety.

Zwiń opis
2021-12-14T15:49:58+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Choroby wewnętrzne, hematolog
(choroby układu krzepnięcia)

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Michał Witkowski

Dr n. med. Michał Witkowski jest lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych i specjalista hematologii.  W 2010 roku ukończył Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Początkowo pracował w Klinice Kardiologii Szpitala im. WAM, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne w zakresie chorób wewnętrznych oraz obronił pracę doktorską z zakresu migotania przedsionków. Od kilku lat pracuje w Klinice Hematologii WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi oraz w Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej. Do jego zainteresowań naukowych należą choroby układu krzepnięcia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu zjazdach, kongresach, szkoleniach i kursach.

Choroby:

– skazy krwiotoczne i osoczowe

– małopłytkowość

– diagnostyka trombofilii

– diagnostyka wydłużonego APTT i PT

– niedokrwistość z niedoboru żelaza

– niedokrwistość z niedoboru wit. B12

Zwiń opis
2023-03-15T15:03:58+01:00
Dr hab n. med. Agnieszka Zmysłowska

Endokrynolog, diabetolog dziecięcy, genetyk kliniczny, pediatra, diabetolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska z diabetologią jest związana od 20 lat. Od 1995 była studentką indywidualną w II Klinice Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Łodzi. W 1998 roku ukończyła Akademię Medyczną z wynikiem ponad dobrym. W 2003 roku uzyskała, z wyróżnieniem, tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł doktora habilitowanego w 2016 roku.

Równolegle specjalizowała się z zakresu pediatrii uzyskując, tytuł w 2005 roku. Następnie uzyskała tytuł specjalisty z zakresu diabetologii, diabetologii dziecięcej i endokrynologii.

Dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat pracowała jako jako asystent w w Klinice Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a od 2008 roku jest adiunktem w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Agnieszka Zmysłowska jest bardzo lubiana przez małych pacjentów za jej uśmiech, ciepło i pełną zaangażowania pracę.

Zwiń opis