Project Description

Dr n. med Joanna Wiktorska

Endokrynolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Joanna Wiktorska

Specjalizacje: choroby tarczycy, choroby przytarczyc, choroby nadnerczy, choroby układu podwzgórzowo-przysadkowego, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, otyłość, osteporoza. Lekarz z powołaniem, niezmiennie od ponad 20 lat związana z endokrynologią.

Dr n. med Joanna Wiktorska z endokrynologią jest związana od ponad 20 lat. Od 1993 była studentką indywidualną w Zakładzie Tyreologii Instytutu Endokrynologii Akademii Medycznej w Łodzi. W 1997 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną. W 2003 roku uzyskała, z wyróżnieniem, tytuł doktora nauk medycznych. Równolegle specjalizowała się z zakresu chorób wewnętrznych uzyskując, z wynikiem bardzo dobrym, specjalizację w 2005 roku. Następnie w 2009 roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu endokrynologii również z wynikiem bardzo dobrym.

Dr n. med Joanna Wiktorska posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat pracowała jako jako adiunkt w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych i Klinice Diabetologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, oraz w Zakładzie Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także w Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponadto przez 16 lat pracowała w Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralnym Szpitalu Weteranów (Łódź ul Wierzbowa 38). Dr n. med Joanna Wiktorska posiada bardzo dobrą umiejętność wykonywania badań USG tarczycy oraz biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej zmian ogniskowych w tarczycy, które to badania wykonuje samodzielnie od 1998 roku. Ponadto w 2002 roku uzyskała międzynarodowy certyfikat z zakresu diagnostyki i leczenia osteoporozy i tytuł Specjalisty Densytometrii Klinicznej wydawany przez International Osteoporosis Foundation.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych oraz rozdziałów podręczników dotyczących endokrynologii i osteoporozy. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach (wykaz kursów dostępny na stronie www.joannawiktorska.pl). Ponadto jest biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Łodzi z zakresu endokrynologii oraz Lekarzem Sądowym. W 2005 roku, jako wyraz uznania pacjentów dla jej pełnej zaangażowania pracy, otrzymała tytuł Lekarz Przyjacielem Kobiety.

Zwiń opis