Project Description

mgr inż. Ewa Góra

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk,
Technolog żywności

Opłać wizytę onlineOpłać wizytę online

Mgr inż. Ewa Góra

Specjalista dietetyki klinicznej, żywienia człowieka i psychodietetyk. Zajmuje się szeroko pojętym poradnictwem żywieniowym, dietoterapią jednostek chorobowych w leczeniu których żywienie odgrywa kluczową rolę oraz dietoprofilaktyką schorzeń cywilizacyjnych.

Absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w zaleceniach żywieniowych z zakresu:

  • konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne
  • budowanie i wzmacnianie systemu motywacji do skutecznej i trwałej zmiany nawyków żywieniowych
  • dietoterapia w chorobach tj. zaburzenia gospodarki lipidowej, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, insulinooporność, celiakia
  • diagnostyka przyczyn nadwagi i otyłości 
  • eliminacja emocjonalnego jedzenia
  • układanie jadłospisów

Pracuje z pacjentami, którzy doświadczają trudności we wdrażaniu prozdrowotnych zmian w życie. Główny nacisk kładzie na indywidualne podejście do pacjenta, motywuje do osiągania celu. Swoim pacjentom pomaga zmieniać na stałe „niezdrowe” nawyki żywieniowe poprzez eliminacje nie prawidłowych a wprowadzenie nowych „prawidłowych” nawyków żywieniowych. Udziela wsparcia osobom borykającym się z trudnościami w obszarze odżywiania, takimi jak: nadmierna koncentracja na jedzeniu, jedzenie emocjonalne, brak umiejętności wprowadzenia trwałych zmian w żywieniu. Wspiera bo rozumie, jak trudno jest przejść przez zmianę pomimo tego, że to zmiana na lepsze. Doświadczenie pracy z pacjentami pokazuje, że zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia powodują redukcję masy ciała, eliminują dolegliwości zdrowotne jak również przyczyniają się do poprawy samopoczucia czyli długiego i radosnego życia. Twierdzi, że nie ma nic bardziej pasjonującego niż łagodzić ból, większej radości niż przywracać zdrowie. Pasja, zdobyta wiedza i duże doświadczenie zawodowe pozwala jej łączyć profesjonalizm z osobistym zaangażowaniem. Indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje skuteczność terapii. W życiu zawodowym i prywatnym kieruje się przekonaniem, iż „Ten kto przestaje starać się być lepszym przestaje być dobrym”.