PORADNIA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ W ŁODZI

Medycyna estetyczna Łódź2018-10-19T13:06:25+00:00
2018-09-29T10:42:18+00:00
Lek. Adam Rakowski

Lekarz medycyny estetycznej

Zapisz się

Lek. Adam Rakowski

Lek med. Adam Rakowski dyplom Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi otrzymał w 1992 roku. Następnie zdał egzamin specjalizacyjny drugiego stopnia z medycyny rodzinnej i rozpoczął pracę w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej. Praca ta była spełnieniem jego marzeń, ponieważ pozwalała łączyć uprawianie zawodu lekarza z najnowocześniejszymi technikami i technologiami medycznymi na najwyższym światowym poziomie, czym zawsze bardzo się interesował.

Specjalizacja lekarza rodzinnego jest specjalizacją interdyscyplinarną (łączy m.in. internę, dermatologię, pediatrię, chirurgię, onkologię, ginekologię), co dawało mi doskonałe podstawy, umiejętności teoretyczne i praktyczne do pracy lekarza w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej. Doktor nabył tam umiejętności do pracy i wiedzę posługiwania się, aplikacji i obsługi ponad piętnastu urządzeń laserowych (biostymulacyjnych, wysokoenergetycznych), systemów IPL, zastosowania i aplikacji wypełniaczy EASY-FILLER, diagnostyki i leczenia fotodynamicznego nowotworów, badań narządów z użyciem kamery termowizyjnej. Opracował i wprowadził wiele unikatowych metod zastosowania laserów, m.in. biostymulacyjnej metody leczenia choroby niedokrwiennej serca, stwardnienia rozsianego, androgenowego wypadania włosów, fotodynamicznej diagnostyki i leczenia nowotworów skóry.

Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, zjazdach, konferencjach i warsztatach naukowych. 

Prowadzi także szkolenia z zastosowania laserów, systemów IPL i wypełniaczy.

2018-10-04T22:44:07+00:00
dr n. med. Marcin Repetowski

Laryngolog, Lekarz medycyny estetycznej

Zapisz się

Dr n. med. Marcin Repetowski

Dr n. med. Marcin Repetowski jest laryngologiem, lekarzem medycyny estetycznej, chirurgiem głowy i szyi i fizjoterapeutą.

Ukończył wydział wojskowo-lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 2000 roku, a następnie wydział fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2005 roku. Następnie uzyskał specjalizację z otolaryngologii. Oprócz działalności klinicznej poświęcił swój czas również na działalność naukową. Tytuł doktora nauk medycznych obronił w 2006 roku.

Dr n. med. Marcin Repetowski posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej. Przez wiele lat pracował w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii, potem był adiunktem w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Łodzi, a następnie pracował na Oddziale Laryngologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M.Kopernika w Łodzi.

Jest członkiem Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy. Jest również autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Wykonuje zabiegi podstawowe i zaawansowane z zakresu: chirurgii plastycznej i laryngologicznej, medycyny estetycznej, laryngologii i chirurgii twarzy. W swojej praktyce stosuje najnowsze i najlepsze rozwiązania medyczne, dokłada wszelkich możliwych starań, aby Pacjentom zapewnić najwyższy komfort, efekty zabiegowe i bezpieczeństwo. W trosce o Pacjentów dba nie tylko o efekt estetyczny i zdrowotny, lecz także o zrealizowanie życzeń Pacjentów w sposób maksymalnie bezpieczny i jak najmniej inwazyjny. Gwarantuje, że każdy zabieg, konsultację, czy operację wykonuję z zachowaniem najwyższych standardów i bezpieczeństwa.

2018-09-29T10:36:36+00:00
Dr n.med. Magdalena Lassota Falczewska

Specjalista Dermatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej

Zapisz się

Dr n.med. Magdalena Lassota Falczewska

Dr n. med Magdalena Lassota-Falczewska jest lekarzem z kilkunastoletnim stażem, specjalistą z zakresu dermatologii i wenerologii oraz lekarzem medycyny estetycznej. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat była związana z Kliniką Dermatologii WAM w Łodzi (obecnie Klinika Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi). Obroniła pracę doktorską ,której temat był ściśle związany z zastosowaniem terapii fotodynamicznej (PDT) w leczeniu pacjentów ze stanami przednowotworowymi i nieczerniakowymi nowotworami skóry. Ukończyła liczne specjalistyczne kursy z zakresu medycyny estetycznej, odbyła szkolenie związane z metodą selektywnej mikrofototerapii punktowej do leczenia bielactwa nabytego i łuszczycy w Ratok®derm Medical Dermatological Centre of Milan.Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności z zakresu najnowszych technik zabiegowych. Prowadzi kursy szkoleniowe dla lekarzy z całej Polski z zakresu technik elektrochirurgicznych i terapii skojarzonych mających na celu ogólną poprawę stanu skóry.

2018-09-29T10:43:24+00:00
Lek. med. Renata Kedzia-Bierut

Chirurg, Chirurg proktolog,
Lekarz Medycyny Estetycznej

Zapisz się

Lek. med. Renata Kedzia-Berut

Lek. med. Renata Kędzia Berut jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyła w roku 2001. Swoje umiejętności w dziedzinie chirurgii rozwijała, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej pod kierownictwem prof. Adama Dzikiego, gdzie nadal pracuje. W roku 2010 zdała egzamin specjalizacyjny z chirurgii ogólnej. Nieustająco poszerza wiedzę naukową, doskonali umiejętności i stale rozwija się zawodowo.

Zdobyte doświadczenie chirurgiczne, precyzja, dokładność, umiejętności manualne, znajomość potrzeb i psychiki pacjentów stanowią doskonałą bazę do drugiej dziedziny jej działalności, jaką jest medycyna estetyczna.

Oddana pacjentom. Jako kobieta potrafi docenić jaką szansą są profesjonalnie przeprowadzone zabiegi medycyny estetycznej, poprawiające wygląd i wzmacniające poczucie wartości oraz pewność siebie pacjentek.

Wykonuje zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapię igłową.

Połączenie kobiecej wrażliwości z chirurgicznym profesjonalizmem jest atutem, który doceniają pacjentki, które jej zaufały.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział medycyny zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy. Procedury te to głównie ordynacja leków wydawanych z przepisu lekarza (np. retinoidy) oraz zabiegi nieinwazyjne lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Wyłącznym lub nadrzędnym celem tych działań jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta.