2023-06-09T18:06:01+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Nefrolog, internista

Zapisz się

Dr n. med. Małgorzata Wajdlich

Pracuje w Klinice Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek CKD UM w Łodzi, jest specjalistą w dziedzinie nefrologii oraz chorób wewnętrznych, posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób nerek oraz w opiece nad chorymi przewlekle dializowanymi.
Udziela konsultacji lekarskich z zakresu nefrologii.

2024-04-11T17:31:20+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Nefrolog, choroby wewnętrzne

Zapisz się

Lek. med. Magdalena Olejniczak – Fortak

2023-03-15T15:10:34+01:00
Dr n. med. Izabela Frieske

Nefrolog dziecięcy

Zapisz się

Dr n med. Małgorzata Rychwalska

Dr n. med. Małgorzata Rychwalska to uznany nefrolog dziecięcy. W 1983 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi . W 1988 roku po odbyciu podyplomowego stażu uzyskała specjalizację z chirurgii dziecięcej pierwszego stopnia. Kolejne specjalizacje w dziedzinie pediatrii pierwszego i drugiego stopnia otrzymała w 1992 i 1997 roku. Następną specjalizację w dziedzinie nefrologii zdobyła w 2006 r. Aktualnie pracuje w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii I Katedry Pediatrii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. M. Konopnickiej UM w Łodzi. Wciąż pogłębia swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje zawodowe.

Bierze czynny udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach zarówno w kraju jak i za granicą. Zajmuje się głównie dziećmi. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu wad wrodzonych układu moczowego, zakażeń układu moczowego, kłębuszkowego zapalenia nerek i kamicy nerkowej.

2023-07-04T08:52:16+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Pediatra, Nefrolog

Zapisz się

Dr n. med. Barbara Puczko-Nogal

Dr n. med. Barbara Puczko-Nogal jest specjalistą z zakresu pediatrii, nefrologii i transplantologii klinicznej.

Dr n. med. Barbara Puczko-Nogal jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej. Od ponad 35 lat pracuje w Klinice Pediatrii Immunologii i Nefrologii ICZMP oraz Poradni Nefrologicznej ICZMP w Łodzi. Dr n. med. Barbara Puczko-Nogal jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej. Jest autorem bądź współautorem wielu prac i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę , biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach. Zajmuje się leczeniem między innymi: wrodzonych wad układu moczowego (odpływ pęcherzowo – nerkowy), zakażeń układu moczowego, kamicy układu moczowego, moczenia nocnego.

2023-12-31T15:01:38+01:00
Lek. med. Eliza Dalecka

Nefrolog, Internista

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Agnieszka Majda

Dr n. med. Agnieszka Majda – lekarz specjalista chorób wewnętrznych oraz nefrologii. Akademię Medyczną w Łodzi ukończyła w 2007 roku. Od roku 2008 pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, w której w 2014r. uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. W tym samym roku rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w zakresie nefrologii w Klinice Pediatrii, Immunologii i Nefrologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Specjalizację z dziedziny nefrologii uzyskała w 2017 roku. Oprócz działalności klinicznej poświęciła swój czas również na działalność naukową, czego efektem jest tytuł doktora nauk medycznych obroniony w 2015 roku. Swoją wiedzę na bieżąco aktualizuje, uczestnicząc w licznych konferencjach i sympozjach naukowych.

W kręgu zainteresowań klinicznych znajdują się chorzy z przewlekłą chorobą nerek, ostrym uszkodzeniem nerek, z kamicą dróg moczowych, zakażeniami układu moczowego, nadciśnieniem tętniczym, pacjenci z chorobami nerek w cukrzycy. Dr n. med. Agnieszka Majda zajmuje się także pacjentami z przewlekłą chorobą nerek w okresie predializy i dializowanymi. Interesuje się również niefarmakologicznym leczeniem otyłości.

Zwiń opis
2021-12-06T15:53:57+01:00
Lek. med. Krystyna Lenartowicz-Korczak

Nefrolog, Hipertensjolog

Zapisz się
Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Ewa Serwa-Stępień

Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i nefrologii, w trakcie specjalizacji z hipertensjologii (diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego).
Posiada tytuł dr nauk medycznych w dziedzinie kardiologii uzyskany na Wydziałe Fizjoterapii UM w Łodzi. Jest lekarzem z wieloletnim doś wiadczeniem w pracy w warunkach szpitalnych (m.in. oddziały internistyczne, kardiologiczne, klinika nefrologii i stacje dializ) oraz w lecznictwie otwartym (poradnie specjalistyczne, podstawowa opieka zdrowotna).
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nerek i chorób układu sercowo- naczyniowego.

Zwiń opis
2023-06-29T09:16:08+02:00
Lek. med Maria Frasunkiewicz

Diabetolog, Internista, Nefrologia

Zapisz się
Opłać wizytę online Opłać wizytę online Opłać wizytę online
Czytaj więcej

Dr n. med. Konrad Walczak

Absolwent XIII L. O. im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi z 1991 roku. W 1998 r. ukończył studia na wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. W latach 2001 – 2004 w ramach specjalizacji z zakresu Chorób Wewnętrznych, rezydent na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Szpitalu im. Madurowicza w Łodzi. Od 2004 roku asystent, następnie kolejno starszy asystent oraz adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nefrodiabetologii USK im. WAM – CSW w Łodzi. W 2009 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii. Jest zastępcą Dyrektora ds. Medycznych USK im. WAM – CSW w Łodzi.

Członek Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zwiń opis

Nefrologia Łódź poradnia

Nefrologia

Nefrologia to nauka medycyny skupiająca się na budowie, funkcjonowaniu i leczeniu chorób nerek. Różni się ona od urologii tym że, z założenia ma leczyć nieinwazyjnie.
Kiedy warto pójść do nefrologa?

Gdy tylko zauważymy u siebie objawy przewlekłych lub nawracających problemów z układem moczowym wliczając w to nerki, natychmiast powinnyśmy udać się z wizytą u specjalisty i nie próbować leczyć się domowymi sposobami.