2023-03-15T15:10:34+01:00
Dr n. med. Izabela Frieske

Nefrolog dziecięcy

Dr n med. Małgorzata Rychwalska

Dr n. med. Małgorzata Rychwalska to uznany nefrolog dziecięcy. W 1983 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi . W 1988 roku po odbyciu podyplomowego stażu uzyskała specjalizację z chirurgii dziecięcej pierwszego stopnia. Kolejne specjalizacje w dziedzinie pediatrii pierwszego i drugiego stopnia otrzymała w 1992 i 1997 roku. Następną specjalizację w dziedzinie nefrologii zdobyła w 2006 r. Aktualnie pracuje w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii I Katedry Pediatrii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. M. Konopnickiej UM w Łodzi. Wciąż pogłębia swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje zawodowe.

Bierze czynny udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach zarówno w kraju jak i za granicą. Zajmuje się głównie dziećmi. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu wad wrodzonych układu moczowego, zakażeń układu moczowego, kłębuszkowego zapalenia nerek i kamicy nerkowej.

Nefrologia Łódź poradnia

Nefrologia

Nefrologia to nauka medycyny skupiająca się na budowie, funkcjonowaniu i leczeniu chorób nerek. Różni się ona od urologii tym że, z założenia ma leczyć nieinwazyjnie.
Kiedy warto pójść do nefrologa?

Gdy tylko zauważymy u siebie objawy przewlekłych lub nawracających problemów z układem moczowym wliczając w to nerki, natychmiast powinnyśmy udać się z wizytą u specjalisty i nie próbować leczyć się domowymi sposobami.