2022-10-23T12:34:14+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Neurochirurg

Zapisz się

Dr n. med. Marek Grochal

Leczone choroby

  • Tętniaki
  • Urazy kręgosłupa
  • Deformacje czaszki
2022-10-02T12:15:19+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Neurochirurg

Zapisz się
Opłać wizytę online

Dr n. med. Kamil Krystkiewicz

Doświadczenie zawodowe:
2015 – 2017 – Młodszy asystent w Klinice Neurochirurgii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie
2020 – Obrona stopnia doktorskiego
2017 – 2021 – Młodszy asystent w Klinice Neurochirurgii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy
2021 – do teraz – Starszy asystent w Oddziale Neurochirurgii i Nowotworów Układu Nerwowego w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika w Łodzi
2022 – Specjalizacja z neurochirurgii

2015 – 2017 – Młodszy asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

2023-03-15T13:03:18+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Neurochirurg
Osoby dorosłe

Zapisz się

Dr n. med. Marcin Tosik

Dr n. med. Marcin Tosik jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii. Akademię Medyczną w Łodzi ukończył w 2013 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Neurochirurgii Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy, w Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, oraz w szpitalach w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku obronił tytuł doktora nauk medycznych, pisząc pracę pt. “Pourazowe krwiaki śródmózgowe u dzieci – przebieg kliniczny i leczenie.”

Dr n. med. Marcin Tosik zajmuje się diagnostyką i operacyjnym leczeniem chorób mózgu, rdzenia kręgowego i kręgosłupa, a także leczeniem bólu. Wciąż pogłębia swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje zawodowe. Bierze czynny udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach zarówno w kraju jak i za granicą.

2022-10-02T12:18:56+02:00
Dr n. med Krzysztof Zaleski

Neurochirurg

Zapisz się

Lek. med. Maciej Bryl

Jest lekarzem specjalistą neurochirurgii. Poszerza swoją wiedzę i nabywa nowych umiejętności poprzez staże w najlepszych ośrodkach neurochirurgicznych na świecie. W 2013 roku odbył staż w Turcji – Klinika Neurochirurgii Uniwersytetu Hacettepe w Ankarze. Następnie w 2014 roku odbył staż w Niemczech – Klinika Neurochirurgii Uniwersytetu Charité w Berlinie, oraz w Stanach Zjednoczonych – Klinika Neurochirurgii Uniwersytetu Illinois w Chicago.

W 2022 roku zrealizował stypendium naukowo-badawcze (tzw. fellowship) we Francji – Klinika Neurochirurgii Uniwersytetu w Montpellier. W szerokiej dziedzinie jaką jest neurochirurgia, szczególnie interesuje się guzami mózgu pochodzenia glejowego (tzw. glejaki), guzami wywodzącymi się z opony twardej (tzw. oponiaki), gruczolakami przysadki mózgowej, torbielami wewnątrzczaszkowymi oraz wodogłowiem i zaburzeniami ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych o tematyce neurochirurgicznej w recenzowanych czasopismach. Jednak jego prawdziwą pasją jest wykonywanie operacji guzów mózgu z wybudzeniem (tzw. awake craniotomy).

2023-07-04T09:09:40+02:00
Dr n. med Krzysztof Zaleski

Neurochirurg, Neurochirurg dziecięcy

Zapisz się

Dorośli i dzieci

Dr hab. n. med. Emilia Nowosławska, prof. ICZMP

Ukończenie Wydziału Akademii Medycznej w Łodzi -1988,  staż podyplomowy w Zespole Opieki Zdrowotnej Łódź Bałuty odbyty w latach 1988-1989.Uzyskanie specjalizacji I stopnia w dziedzinie Neurochirurgii,1992. Uzyskanie specjalizacji II stopnia w dziedzinie  Neurochirurgii  i Neurotraumatologii  ,1995 .Posiadana specjalność Specjalista Neurochirurg  i  Neurotraumatolog. Data uzyskania  stopnia naukowego: doktora  nauk  medycznych  18.02.1997 Akademia Medyczna w Łodzi,  doktora habilitowanego nauk  medycznych  17.12.2004 Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zatrudniona na stanowisku docenta od 2005 r. Obecnie posiadam tytuł Prof ICZMP dr hab. n med jako pracownik naukowy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

5.Informacja o możliwym zakresie świadczenia porad z wykorzystaniem narzędzi zdalnych.

Największe doświadczenie zdobyłam w ramach neurochirurgii dziecięcej które obejmuje leczenie wad rozwojowych, zaburzeń hydrodynamiki krążenia mózgowego (leczenie wodogłowia, torbieli pajęczynówki, wad rozwojowych Ośrodkowego Układu Nerwowego),guzów mózgu. Mogę również udzielać porad dla osób dorosłych z uwzględnieniem braku możliwości hospitalizacji w jednostce w której jestem zatrudniona.

2021-11-18T09:23:02+01:00
Dr n. med. Piotr Komuński

Neurochirurg

Zapisz się
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Dr n. med. Piotr Komuński

Doświadczenie zawodowe: Związany z neurochirurgią od 1991 roku tj. od 4 roku studiów medycznych, kiedy rozpoczął Indywidualny Tok Studiów w Klinice Neurochirurgii AM w Łodzi, gdzie pracował po ukończeniu studiów medycznych do 2013 roku.
Szkolenie specjalistyczne zakończył w 2006 roku uzyskując tytuł specjalisty neurochirurgii, kładąc nacisk na uzyskanie realnych kompetencji w pełnym zakresie specjalności. Dodatkowo ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie „Zarządzania ryzykiem w opiece medycznej”.

Obecnie kieruje Oddziałem Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, realizując wyzwanie stworzenia ośrodka oferującego leczenie neurochirurgiczne na europejskim poziomie. W tym celu stale podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc, głównie, w zagranicznych szkoleniach.
Zajmuje się leczeniem operacyjnym patologii układu nerwowego w pełnym zakresie /neuroonkologia, choroby naczyniowe, neuroortopedia, neurotraumatologia/.

Ze szczególnym zainteresowaniem zajmuje się nowoczesnym leczeniem operacyjnym nowotworów mózgu, zwłaszcza obszarów elokwentnych oraz nowotworów nerwów czaszkowych z wykorzystaniem technik monitorowania neurofizjologicznego i specjalnych technik operacyjnych /wybudzenie śródoperacyjne, techniki chirurgii podstawy czaszki, neuronawigacja/. Drugim obszarem specjalnego zainteresowania są choroby naczyniowe mózgu /zastosowanie małoinwazyjnych technik operacyjnych i nowoczesnych technologii np. śródoperacyjnej fluorescencji/.
Działalność naukowa: Dr Komuński jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji i wystąpień zjazdowych w kraju i zagranicą. Rozprawa doktorska „Przydatność śródoperacyjnego mapowania elokwentnych obszarów kory mózgu u chorych operowanych z powodu nadnamiotowych procesów rozrostowych” obroniona z wyróżnieniem /2002/.

Zakres konsultacji: Wszystkie patologie układu nerwowego kwalifikujące się do leczenia operacyjnego:
Guzy wewnątrzczaszkowe /mózgu, nerwów czaszkowych, oponiaki, gruczolaki przysadki/ guzy rdzenia kręgowego, kręgosłupa, nerwów obwodowych
Choroby naczyniowe mózgu i rdzenia kręgowego /tętniaki, zniekształcenia tętniczo-żylne, zniekształcenia jamiste/
Choroby kręgosłupa /choroba dyskowa i zwyrodnieniowa, kręgozmyk, złamania, deformacje, także w przebiegu osteoporozy//zastosowanie nowoczesnych technik małoinwazyjnych – stabilizacje przezskórne, wertebro-, kyfoplastyka, TLIF, ruchome protezy dysku/
Choroby nerwów obwodowych /guzy, zespoły cieśni, urazy/
Diagnostyka inwazyjna i leczenie wodogłowia

Zwiń opis
2021-09-29T16:52:15+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Neurochirurg
(dorośli i dzieci od 16 roku życia)

Zapisz się
Czytaj więcej

Dr n. med. Mariusz Heleniak

Dr n. med. Mariusz Heleniak obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oddziale Neurochirurgii, jako starszy asystent.

Poprzednie miejsce pracy:
Klinika Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi szpital im. N. Barlickiego

WYKSZTAŁCENIE
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
doktorat
specjalizacja z neurochirurgii

Staż Naukowy: Szpital Uniwersytecki w Middlesbrough, Wlk. Brytania 2004 r.
Szpital w Glasgow , Szkocja 2005 r.

Leczone choroby:
dyskopatie, guzy mózgu, tętniaki, urazy kręgosłupa, przepukliny kręgosłupa, zwyrodnienie stawów kręgosłupa, urazy nerwów obwodowych, porażenia,

Konsultuje w języku francuskim, niemieckim i angielskim.

Zwiń opis
2023-03-20T21:58:53+01:00
Dr n. med. Piotr Komuński

Neurochirurg, Chirurg (dorośli i dzieci)

Zapisz się

Prof. dr hab. n. med. Lech Polis

Profesor Lech Polis to specjalista z ogromnym doświadczeniem zawodowym, bardzo zdolny i wytrwały klinicysta, ofiarny i pełen poświęcenia lekarz.

W 1969 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Od IV roku studiów związany był z neurochirurgią działając w Studenckim Kole Naukowym Kliniki Neurochirurgii, a po studiach odbywając dwuletni staż specjalizacyjny w tej Klinice. W 1971 roku został oddelegowany przez Akademię Medyczną w Łodzi do odbycia dwuletniej służby wojskowej, w trakcie której pracował jako lekarz w jednostkach wojskowych w Braniewie i Drawnie. W 1974 r. został zatrudniony w Klinice Neurochirurgii początkowo na stanowisku asystenta, następnie starszego asystenta, a od 1978 roku adiunkta.

W 1974 r. uzyskał specjalizację Iº z chirurgii ogólnej, a w 1977 r. specjalizację IIº z neurochirurgii. W tym samym roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

W 1978 r. odbył 6-cio miesięczny staż w Centrum Neurochirurgii w Giessen w Niemczech pod kierownictwem prof. H.W. Pia, zapoznając się w szczególności z radykalnym leczeniem tętniaków, zabiegami mikroneurochirurgicznymi oraz zespoleniami naczyniowymi zewnątrz-wewnątrzczaszkowymi.

Tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w 1995 r. Postanowieniem z dnia 31.10.2000 r. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nadano mu tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Od 1990 r. pracował jako ordynator Oddziału Neurochirurgii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W styczniu 1999 r. został mianowany na stanowisko Docenta, a od lutego 1999 r. na stanowisko Kierownika Kliniki Neurochirurgii ICZMP. Po uzyskaniu tytułu profesora nauk medycznych został mianowany na stanowisko Profesora w Klinice Neurochirurgii ICZMP.
Był Przewodniczącym Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego przez dwie kadencje, członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Przewodniczącym Sekcji Neurochirurgii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Jest członkiem Europejskiego i Światowego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów Dziecięcych.
Uczestniczył w licznych kursach organizowanych przez Europejskie i Międzynarodowe Towarzystwo Neurochirurgów Dziecięcych . Bierze czynny udział w corocznych kursach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Neurochirurgiczne oraz Sympozjach i Zjazdach Krajowych, wielokrotnie będąc przewodniczącym sesji. Był organizatorem Sympozjum Polsko – Niemieckiego o tematyce „nowe osiągnięcia w Neurochirurgii Dziecięcej” w 1993 r. oraz współorganizatorem Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego w 1994 r. Jest organizatorem corocznego sympozjum poświęconego tematyce Neurochirurgii dziecięcej o zasięgu ogólnopolskim, także z udziałem wykładowców zagranicznych. W 1997 roku dwukrotnie organizował kurs dla chirurgów dziecięcych.

Opublikował ponad 200 prac naukowych.

Wkład Pana Profesora w rozwój neurochirurgii dziecięcej w Polsce jest ogromny. Od lat podejmuje bardzo trudne zabiegi uzyskując bardzo dobre wyniki. W czasie swojego wieloletniego stażu zawodowego wykonał kilka tysięcy najcięższych zabiegów neurochirurgicznych, wśród których znalazły się operacje usunięcia nowotworów wewnątrzczaszkowych, skomplikowanych urazów czaszkowo – mózgowych , operacje naczyniowe, w tym tętniaków i zniekształceń tętniczo – żylnych.