Dr n. med. Elżbieta Sztamska
Lekarz specjalista neurolog. Obecnie Kierownik Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego w Szpitalu PCM w Pabianicach. Pracuje w szpitalu od blisko 23 lat.
Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w Oddziale Neurologicznym w WSS im. Kopernika w Łodzi. Przez kolejnych ponad 10 lat była Ordynatorem Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym w WSS im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu. Pracowała również w poradni neurologicznej i jako konsultant neurolog w oddziałach chorób zakaźnych w WSS im. dr Wł.Biegańskiego w Łodzi. Przez wiele lat zajmowała się leczeniem immunomodulującym chorych ze stwardnieniem rozsianym.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, dyplom lekarza otrzymała z wyróżnieniem. Wcześniej ukończyła Wydział Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Łódzkim, uzyskując z wyróżnieniem dyplom magistra biologii w zakresie neurofizjologii.
Ma bogate doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Oferuje specjalistyczną pomoc po przebytych udarach mózgu, w zakresie chorób naczyniowych mózgu, bólów głowy, zawrotów głowy, bólów kręgosłupa, padaczki, stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera, miastenii i innych chorób nerwowo-mięśniowych.
Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w dziedzinie neuroangiologii. Wiele lat poświęciła pracy naukowej nad unaczynieniem ośrodkowego układu nerwowego. Jest autorką publikacji naukowych. Brała udział w licznych badaniach klinicznych. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach neurologicznych.
Dr n. med. Magdalena Oset
Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z neurologii. Ukończyła Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, na co dzień pracuję w Oddziale Klinicznym Neurologii Szpitala im. Barlickiego.
Wiedze zdobywała także na praktykach zagranicznych, m.in. w Portugali i Japonii. Stara się nieustannie pogłębiać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach, dzięki czemu poznaje aktualne standardy i nowe metody leczenia.
Uważa, że dziedzina którą się zajmuję jest złożoną i trudną nauką, w której ważny może być każdy objaw zgłaszany przez pacjenta, dlatego najważniejsze dla niej jest zrozumienie i empatia w relacji z pacjentem, wysłuchanie zgłaszanych dolegliwości oraz dokładnie przeprowadzone badanie.
Lek. med. Łukasz Leszczyński
Jestem specjalistą neurologiem, zajmuję się:
-zespołami bólowymi kręgosłupa na tle zmian zwyrodnieniowych i dyskopatii, także zespołami pourazowymi
-bólami i zawrotami głowy
-chorobami naczyniowymi OUN (udary, TIA)
-padaczką
-chorobami zwyrodnieniowymi OUN (m.in. parkinsonizm)
-zespołami otępiennymi
-chorobami mięśni i złącza nerwowo-mięsniowego (miastenia, miopatia)
-neuralgiami różnego pochodzenia
-neuropatiami
-chorobami nerwów czaszkowych i obwodowych.
Neurolog
W przypadku pierwszej wizyty proszę wybrać opcję płatności za pierwszą wizytę. Pierwszy przycisk poniżej.
Dr hab. n. med. Anna Jurewicz
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 1995 roku, a w 2008 roku doktora habilitowanego. Jest specjalistą II stopnia z zakresu neurologii ( 1998 rok- egzamin z wyróżnieniem). Pracuje na stanowisku adiunkta w Klinice Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w USK nr 1 im. N. Barlickiego.
Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych z zakresu neurologii publikowanych w prestiżowych pismach zagranicznych, oraz wystąpień na konferencjach i zjazdach naukowych.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, padaczki, zespołów bólowych kręgosłupa, bólów głowy, neuropatii i innych.
Jest autorem patentu polskiego i międzynarodowego z zakresu diagnostyki stwardnienia rozsianego.
Lek. med. Maria Fortak-Michalska
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doświadczenie zdobyła w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im Norberta Barlickiego w Łodzi. Ukończyła kurs z zakresu ultrasonografii dopplerowskiej w zakresie USG Doppler tętnic szyjnych. W 2013r złożyła Państwowy Egzamin Specjalizacyjny oraz uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie neurologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
Specjalizuje się w leczeniu pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane, bóle głowy, zawroty głowy, bóle kręgosłupa, udar mózgu, przemijający atak niedokrwienny (TIA). Zajmuje się diagnostyką i leczeniem innych chorób układu nerwowego tj. rwa kulszowa, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, borelioza, polineuropatia, padaczka.
Współpracuje z wieloma specjalistami w zakresie kardiologii, gastroenterologii i laryngologii, starając się aby pacjenci uzyskali kompleksową opiekę.
Dr n. med. Anna Cisowska – Maciejewska
Neurolog dziecięcy, jako lekarz praktykuje w zawodzie od 1999r. Diagnozuje dzieci bez ograniczeń wiekowych. Specjalizuje się w:
– ocena neurorozwojowa
– ocena neurologiczna u dzieci przedwcześnie urodzonych, dzieci z obciążeniami okołoporodowymi (przedłużający się poród, niedotlenienie, zamartwica, poród drogą cesarskiego cięcia), urodzonych przez matki obciążone chorobami ogólnoustrojowymi w okresie ciąży
– brak oczekiwanego, prawidłowego rozwoju psychoruchowego lub regres rozwoju
– zaburzenia napięcia mięśniowego (wiotkość lub wzmożone napięcie), asymetria ułożeniowa
– nieprawidłowy rozwój emocjonalny i zaburzenia kontaktu wzrokowego (ASD, autyzm)
– mózgowe porażenie dziecięce
– bóle głowy, zawroty głowy
– zaburzenia napadowe padaczkowe (drgawki, wyłączenie świadomości) i niepadaczkowe (omdlenia, ruchy mimowolne, tiki)
– trudności szkolne, zaburzenia koncentracji uwagi, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD)
– choroby zapalne układu nerwowego ośrodkowego (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu) i obwodowego (zespół Guillaina-Barre’go, polineuriopatie)
– choroby demielinizacyjne (stwardnienie rozsiane)
– zaburzenia snu – zaburzenia mowy, afazja
– choroby mięśni i nerwowo-mięśniowe
– schorzenia genetyczne i wrodzone
Obecnie pracuje na stanowisku starszego asystenta w Klinice Neurologii Dziecięcej ICZMP w Łodzi. Wcześniej pracowała na stanowisku adiunkta w Klinice Neurologii i Udarów Mózgu Katedry Chorób Układu Nerwowego.
Nie prowadzi diagnozy w kierunku afazji.
Staże specjalizacyjne odbyła w dziedzinie neurologii w Klinice Neurologii Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (USK 1 im. N. Barlickiego)
Staż podyplomowy obyła w Instytucie ,,Centrum Zdrowia Matki Polki’’
Ukończone kursy i szkolenia:
Kurs USG-Doppler naczyń domózgowych i wewnątrzczaszkowych (Wielkopolska Szkoła Ultrasonografii)
Sensomotoryka (Warszawa, Biomed)
Szkolenie z zakresu EEG wieku rozwojowego (kurs podstawowy i uzupełniający), Akson, Milanówek
Kurs w zakresie neuroradiologii (mózg)
Szkolenie z zakresu EEG dorosłych (kurs podstawowy i uzupełniający), Akson, Milanówek
Szkolenia i warsztaty w zakresie psychologii rozwojowej
Neurologia
Neurologia – dział medycyny obejmujący diagnostykę oraz leczenie obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.
Najczęściej występujące choroby neurologiczne:
- padaczka
- stwardnienie rozsiane
- choroba Parkinsona
- choroba Wilsona
- oponiaki, glejaki
- wodogłowie
- zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu
- udar mózgu
- stwardnienie zanikowe boczne
- mózgowe porażenie dziecięce
- choroba Alzheimera
- zespół niespokojnych nóg
- choroba Friedreicha
- zaburzenia snu
Typowe objawy chorób neurologicznych:
- zawroty głowy
- zaburzenia widzenia
- omdlenia
- dystonia (ruchy dystoniczne)
- drżenia
- akromegalia
Podłożem chorób neurologicznych mogą być zarówno czynniki środowiskowe, infekcje a także czynniki genetyczne. Choroby neurologiczne są zróżnicowane zarówno pod względem objawów, przyczyny oraz diagnostyki i leczenia. Wczesne wykrycie choroby zwiększa szansę na całkowite wyleczenie lub złagodzenie dolegliwości u pacjenta.