2023-10-01T10:44:50+02:00
Lek. med. Konrad Jankowski

Specjalista psychiatra
pacjenci osoby dorosłe (pełnoletnie)

Zapisz się
Opłać wizytę online

Lek. med. Jakub Artur Bald

W obszarze jego zainteresowań, poza psychiatrią, znajduje się również medycyna paliatywna, leczenie bólu i psychoonkologia. Odbył uznawane przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ, specjalistyczne szkolenia z zakresu powyższych dziedzin. Dlatego, mając odpowiednie kompetencje z chęcią podejmuje się również leczenia psychiatrycznego u chorujących na schorzenia somatyczne (także o ciężkim przebiegu, np. nowotwory), zażywających wiele leków czy cierpiącym jednocześnie z powodu wszelkiego rodzaju bólu, jak również leczenia ich bliskich.

2023-12-31T14:58:28+01:00
Lek. med. Konrad Jankowski

Psychiatra

Zapisz się
Opłać wizytę online
Umów e-wizytę
Czytaj więcej

Lek. med. Konrad Jankowski

Lek. med. Konrad Jankowski jest specjalistę w zakresie psychiatrii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Jest ordynatorem Oddziału psychiatrycznego w Szpitalu im. J. Babińskiego W Łodzi. Wcześniej pracował m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie oraz w Oddziale Psychiatrii Centralnego Szpitala Klinicznego UM przy ulicy Czechosłowackiej w Łodzi. Jest członkiem kilku towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, zjazdach, konferencjach i warsztatach naukowych. Jest ekspertem w zakresie rozpoznawania, diagnostyki i leczenia chorób psychicznych m.in. depresja, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, choroba Alzhaimera, zespoły otępienne, nerwica, psychozy, zespół psychoorganiczny,zaburzenia lękowe, zespoły urojeniowe, natręctwa, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, uzależnienia, PTSD, zaburzenia snu i inne .

Zwiń opis
2023-03-06T23:32:24+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży, seksuolog
dzieci w każdym wieku, dorośli

Zapisz się
Czytaj więcej

Lek. med. Dorota Korońska

Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz seksuologii. Absolwentka Wydziału Wojskowo- Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów medycznych brała udział w stażach lekarskich za granicą (Francja, Włochy).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła  pracując w oddziałach klinicznych (dziennych i stacjonarnych) oraz w poradniach zdrowia psychicznego, domach pomocy społecznej o profilu psychiatrycznym odpowiadając za proces diagnostyczny i terapeutyczny  pacjentów nieletnich jak i dorosłych w kryzysie psychicznym o różnej etiologii, m.in.: pacjentów z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami, ADHD i in. zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego.

Stale aktualizuje swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach, szkoleniach i kursach psychiatrycznych. Przebyła półroczne szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.
Zwiń opis
2023-03-15T12:46:15+01:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Psychiatra dziecięcy

Zapisz się

Dr n. med. Romana Mackiewicz

Specjalizacja psychiatrii dziecięco-młodzieżowej i pediatrii. Ponad 30 lat pracy w psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Wieloletni nauczyciel akademicki w I Klinice Pediatrii oraz w Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej II Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

2021-06-07T16:30:28+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Psychiatria

Zapisz się

Lek. med. Mateusz Polakowski

Absolwent wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii dorosłych. Szkolenie specjalizacyjne odbywa w Pabianickim Centrum Psychiatrycznym. Doświadczenie zdobywa pracując w Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień oraz konsultując pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i Domów Seniora. Szczególnie interesuje się problematyką zaburzeń psychicznych osób w wieku podeszłym oraz zaburzeń psychicznych i zachowania związanych z nadużywaniem alkoholu, leków lub substancji psychoaktywnych. Nieustannie uaktualnia swoją wiedzę biorąc udział w renomowanych konferencjach, kursach, szkoleniach oraz stażach zawodowych.

2022-12-08T11:39:50+01:00
Dr n. med. Izabela Frieske

Psychiatria

Zapisz się

Lek. med. Joanna Woźniak

Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi. W 2020 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W ramach pracy doktorskiej realizuje badania oceny skuteczności poza farmakologicznych metod wspierania funkcji poznawczych. Współautorka prac naukowych z zakresu psychiatrii. W swojej pracy z pacjentami kieruje się empatią, zrozumieniem oraz stara się osiągnąć jak najwyższy poziom zaangażowania pacjenta w proces leczenia.

Psychiatria Łódź poradnia

Psychiatria

Psychiatria – specjalizacja medyczna obejmująca diagnostykę, leczenie oraz zapobieganie chorobom i zaburzeniom psychicznym. Metody diagnostyczne są bardzo zróżnicowane, opierają się na klasyfikacji DSM-5 Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób – obecnie ICD-10 Światowej Organizacji Zdrowia.
Najczęstsze choroby psychiczne:

schizofrenia
zaburzenia lękowe
zaburzenia nastroju
Objawy mogące świadczyć o chorobie lub zaburzeniu na tle psychicznym:

omamy
urojenia, przewidzenia
mania prześladowcza
zaburzenia myślenia, „spętane” myśli
niechęć do życia i otaczających go ludzi, wycofanie się z życia codziennego
„czarne myśli”, próby samobójcze
problemy z zasypianiem, koncentracją, rozkojarzenie, ospałość, nieuzasadnione napady gniewu lub śmiechu
utrata zainteresowania życiem codziennym, zaniechanie spotkań z bliskimi
Leczenie chorób psychicznych:

Leczenie obejmuje psychoterapię, farmakologię a także inne metody (np. psychochirurgię, terapię elektrowstrząsową). Leczenie może odbywać się w szpitalu, w domu pacjenta oraz na spotkaniach ze specjalistą w Poradni.
Psychiatra – najczęstsze choroby:

 • depresja
 • schizofrenia
 • choroba afektywna dwubiegunowa
 • choroba Alzhaimera
 • zespoły otępienne
 • nerwica
 • psychozy
 • zespół psychoorganiczny
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia nastroju
 • zespoły urojeniowe
 • natręctwa
 • zaburzenia odżywiania
 • zaburzenia osobowości
 • uzależnienia
 • PTSD
 • zaburzenia snu i inne