Lek. med. Magdalena Cedro
Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM w Łodzi. Doświadczenie zdobywa pracując w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im. dr. J.Babińskiego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje i aktualizuje wiedzę uczestnicząc w konferencjach naukowych. W pracy ceni sobie indywidualne podejście do pacjenta. Szczególną uwagę przywiązuje do nawiązania z pacjentem partnerskiej relacji terapeutycznej. Wie jak ważny w terapii jest aspekt psychoedukacyjny, dlatego udziela szczegółowych informacji na temat rozpoznania oraz planu
terapeutycznego. Praca jest jej pasją. Prowadzi psychoedukacyjne konto w mediach społecznościowych, gdzie stara się obalić nadal krążące w świecie mity na temat psychofarmakoterapii i leczenia psychiatrycznego.
Lek. med. Jakub Artur Bald
W obszarze jego zainteresowań, poza psychiatrią, znajduje się również medycyna paliatywna, leczenie bólu i psychoonkologia. Odbył uznawane przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ, specjalistyczne szkolenia z zakresu powyższych dziedzin. Dlatego, mając odpowiednie kompetencje z chęcią podejmuje się również leczenia psychiatrycznego u chorujących na schorzenia somatyczne (także o ciężkim przebiegu, np. nowotwory), zażywających wiele leków czy cierpiącym jednocześnie z powodu wszelkiego rodzaju bólu, jak również leczenia ich bliskich.
Lek. med. Konrad Jankowski
Lek. med. Konrad Jankowski jest specjalistę w zakresie psychiatrii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Jest ordynatorem Oddziału psychiatrycznego w Szpitalu im. J. Babińskiego W Łodzi. Wcześniej pracował m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Warcie oraz w Oddziale Psychiatrii Centralnego Szpitala Klinicznego UM przy ulicy Czechosłowackiej w Łodzi. Jest członkiem kilku towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, zjazdach, konferencjach i warsztatach naukowych. Jest ekspertem w zakresie rozpoznawania, diagnostyki i leczenia chorób psychicznych m.in. depresja, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, choroba Alzhaimera, zespoły otępienne, nerwica, psychozy, zespół psychoorganiczny,zaburzenia lękowe, zespoły urojeniowe, natręctwa, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, uzależnienia, PTSD, zaburzenia snu i inne .
Psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży, seksuolog
dzieci w każdym wieku, dorośli
Lek. med. Dorota Korońska
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w oddziałach klinicznych (dziennych i stacjonarnych) oraz w poradniach zdrowia psychicznego, domach pomocy społecznej o profilu psychiatrycznym odpowiadając za proces diagnostyczny i terapeutyczny pacjentów nieletnich jak i dorosłych w kryzysie psychicznym o różnej etiologii, m.in.: pacjentów z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami, ADHD i in. zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego.
Dr n. med. Romana Mackiewicz
Specjalizacja psychiatrii dziecięco-młodzieżowej i pediatrii. Ponad 30 lat pracy w psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Wieloletni nauczyciel akademicki w I Klinice Pediatrii oraz w Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej II Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Lek. med. Mateusz Polakowski
Absolwent wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii dorosłych. Szkolenie specjalizacyjne odbywa w Pabianickim Centrum Psychiatrycznym. Doświadczenie zdobywa pracując w Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień oraz konsultując pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i Domów Seniora. Szczególnie interesuje się problematyką zaburzeń psychicznych osób w wieku podeszłym oraz zaburzeń psychicznych i zachowania związanych z nadużywaniem alkoholu, leków lub substancji psychoaktywnych. Nieustannie uaktualnia swoją wiedzę biorąc udział w renomowanych konferencjach, kursach, szkoleniach oraz stażach zawodowych.
Lek. med. Joanna Woźniak
Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi. W 2020 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W ramach pracy doktorskiej realizuje badania oceny skuteczności poza farmakologicznych metod wspierania funkcji poznawczych. Współautorka prac naukowych z zakresu psychiatrii. W swojej pracy z pacjentami kieruje się empatią, zrozumieniem oraz stara się osiągnąć jak najwyższy poziom zaangażowania pacjenta w proces leczenia.
Psychiatria
Psychiatria – specjalizacja medyczna obejmująca diagnostykę, leczenie oraz zapobieganie chorobom i zaburzeniom psychicznym. Metody diagnostyczne są bardzo zróżnicowane, opierają się na klasyfikacji DSM-5 Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób – obecnie ICD-10 Światowej Organizacji Zdrowia.
Najczęstsze choroby psychiczne:
schizofrenia
zaburzenia lękowe
zaburzenia nastroju
Objawy mogące świadczyć o chorobie lub zaburzeniu na tle psychicznym:
omamy
urojenia, przewidzenia
mania prześladowcza
zaburzenia myślenia, „spętane” myśli
niechęć do życia i otaczających go ludzi, wycofanie się z życia codziennego
„czarne myśli”, próby samobójcze
problemy z zasypianiem, koncentracją, rozkojarzenie, ospałość, nieuzasadnione napady gniewu lub śmiechu
utrata zainteresowania życiem codziennym, zaniechanie spotkań z bliskimi
Leczenie chorób psychicznych:
Leczenie obejmuje psychoterapię, farmakologię a także inne metody (np. psychochirurgię, terapię elektrowstrząsową). Leczenie może odbywać się w szpitalu, w domu pacjenta oraz na spotkaniach ze specjalistą w Poradni.
Psychiatra – najczęstsze choroby:
- depresja
- schizofrenia
- choroba afektywna dwubiegunowa
- choroba Alzhaimera
- zespoły otępienne
- nerwica
- psychozy
- zespół psychoorganiczny
- zaburzenia lękowe
- zaburzenia nastroju
- zespoły urojeniowe
- natręctwa
- zaburzenia odżywiania
- zaburzenia osobowości
- uzależnienia
- PTSD
- zaburzenia snu i inne