2019-09-18T17:48:31+02:00
Dr n. med. Izabela Frieske

Radiolog, Diagnostyk

Zapisz się

Dr n. med. Izabela Frieske

Dr n. med. Izabela Frieske jest radiologiem i specjalistą medycyny nuklearnej. W 1993 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi. W 2005 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Natomiast w 2007 roku uzyskała specjalizację z zakresu medycyny nuklearnej.

Dr n. med. Izabela Frieske posiada duże doświadczenie w pracy klinicznej i naukowej. Przez wiele lat była asystentem na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w Katedrze Diagnostyki Obrazowej i Biochemii Hormonów, Katedrze Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej oraz w Katedrze Medycyny Nuklearnej i Diagnostyki Obrazowej. Ponadto pracowała w Szpitalu Miejskim im. dr E. Sonnenberga w Łodzi, a aktualnie pracuje w Oddziale Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Radiologicznego. Jest także autorem, bądź współautorem wielu publikacji i streszczeń zjazdowych. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w wielu szkoleniach i kursach.

Dr n. med Izabela Frieske posiada wieloletnią praktykę w wykonywaniu badań USG: jamy brzusznej, sutków, jąder, tarczycy, szyi (ślinianki i węzły chłonne), układu moczowego i prostaty, węzłów chłonnych, a także badania doplerowskie naczyń (szyjnych i kończyn górnych lub dolnych).

2019-10-05T22:34:57+02:00
Lek. med. Paweł Jałmużna

Radiolog

Zapisz się

Dr n. med. Michał Podgórski

Radiologia to moja pasja, a spośród wszystkich technik najbardziej lubię USG.
Wykonuję USG stawów (kolana, barki, łokcie, nadgarstki, kostki, biodra) oraz ścięgien i mięśni (np. ścięgno Achillesa). Dodatkowo wykonuję badania Dopplerowskie.
Zajmuję się również badaniami USG u dzieci (badania brzucha i przezciemiączkowe).
Z wyróżnieniem ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi w roku 2014r. Po odbyciu rocznego stażu zacząłem specjalizację z radiologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Równocześnie przez 4 lata byłem wykładowcą anatomii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a doświadczenie dydaktyczne wykorzystuję w objaśnianiu Pacjentom “po ludzku” co im dolega.
Ponadto prowadzę szkolenia dla innych lekarzy z zakresu USG stawów i mięśni.
Jednym z moich hobby jest popularyzowanie nauki – przykładowy film z ogólnopolskiego konkursu FameLab 2017, w którym zająłem III miejsce w Polsce i otrzymałem nagrodę Publiczności:
https://www.youtube.com/watch?v=3PppORCf_tk

Radiolog Łódź poradnia

Radiologia

Radiologia – dział medycyny obejmujący obrazową diagnostykę ciała człowieka. W radiologii wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie (rentgenografia, angiografia, tomografia komputerowa), pola magnetyczne (tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego) oraz ultradźwięki (ultrasonografia). Radiolog na podstawie przeprowadzonych badań, przygotowuje dokładny opis zdjęcia wraz z diagnozą.
Radiologia
USG

USG – ultrasonografia, metoda diagnostyki obrazowej za pomocą ultradźwięków. Badanie pozwala wykryć wszelkie zmiany w badanej tkance. W zależności od rodzaju diagnostyki dobierana jest odpowiednia głowica. Wybór głowicy pozwala na szczegółowy odczyt zmian w narządach. Do każdego badania dołączana jest dokumentacja (dokładny opis oraz zdjęcie). Nasza przychodnia jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt służący do wykonywania USG. Wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy świadczy o jakości naszych usług. Każdy pacjent jest taktowany indywidualnie.