Dr n. med. Marzena Koziróg
Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie reumatologii oraz w zakresie chorób wewnętrznych. Aktualnie pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń reumatologicznych oraz prowadzi konsultacje internistyczne. Przyjmuje pacjentów pełnoletnich, także w języku angielskim.
Dr n. med. Małgorzata Biernacka-Zielińska
Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista chorób dzieci, reumatolog. Od 20 lat związana z Kliniką Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej, wcześniej z oddziałem chorób zakaźnych ( 10 lat). Jako reumatolog zajmuje się leczeniem dzieci i chorych dorosłych z problemami zapalnymi stawów ( MIZS, RZS, łuszczycowe zapalenie stawów, spondyloartropatie zapalne w tym zesztywniające zapalenie stawów kregosłupa, odczynowe zapalenie stawów) oraz innymi chorobami tkanki łącznej ( kolagenozami) jak toczeń rumieniowaty układowy, zapalenie skórno- mięśniowe, twardzina, boreliozą stawową oraz chorobą zwyrodnieniową stawów Od lat pracuje jako ekspert na portalu internetowym www.rossnet.pl o zasięgu ogólnopolskim.
Dr hab n. med. prof. UM Anna Lewandowska-Polak
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista chorób wewnętrznych, alergologii i reumatologii. Po studiach rozpoczęła pracę w Klinice Immunologii, Reumatologii i Alergii, gdzie obok prowadzenia badań naukowych w dziedzinie alergologii i immunologii, konsultowała pacjentów chorych na choroby alergiczne. Od kilku lat interesuje się szczególnie inną dziedziną immunologii klinicznej, to znaczy reumatologią. Pracuje w Klinice Reumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Poradni Reumatologicznej USK im WAM. Diagnozuje i leczy choroby zapalne stawów, układowe choroby tkanki łącznej, a także chorobę zwyrodnieniową stawów i osteoporozę.

Reumatologia
Reumatologia – dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń reumatycznych kości i stawów oraz ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej.
Najczęściej występujące choroby reumatologiczne:
- zespół Sjögrena
- reumatoidalne zapalenie stawów
- dna moczanowa
- układowe zapalenie naczyń
- sarkoidoza
- choroba zwyrodnieniowa stawów
- fibromialgia
- twardzina
Przyczyny powstawania chorób reumatycznych:
- ból stawów, kości
- poranna sztywność stawów
- osłabienie
- „łamanie” w kościach
- podagra
- lumbago
- „wypadanie” dysku
MelissaMed radzi:


Jeśli zaobserwowałeś u siebie, któryś z powyższych objawów, koniecznie skontaktuj się z naszym specjalistą!